Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny na Teofilowie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adam Kuźmicki

O Bożym Miłosierdziu, polegającym na patrzeniu sercem, mówił abp Grzegorz Ryś w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta w Łodzi. Do klaretyńskiej świątyni na Teofilowie metropolita łódzki wprowadził relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej.

W homilii podczas Mszy św. abp Grzegorz Ryś zwracał uwagę na konieczność naśladowania Boga w Jego "patrzeniu sercem", ponieważ pozwala ono dostrzec najsłabszych. - Jak zaczynasz patrzeć sercem, tak jak Bóg, to zaczynasz widzieć ludzi, których inni nie widzą. Bóg widzi najmniejszego. To jest jeden z wymiarów miłosierdzia właśnie, że zwracasz uwagę na tego, kto może najmniej - podkreślał duchowny.

 Przywołując przykład wywyższenia przez Boga św. siostry Faustyny, której relikwie wprowadzone zostały do kościoła, abp Ryś zachęcał wiernych do wywyższania najmniejszych członków parafialnej wspólnoty. - To jest to, że imię Faustyna jest znane na całym świecie. Po ludzku: kim ta siostra była? Co takiego wielkiego zrobiła? Jakie miała wykształcenie, jakie pochodzenie? Jak pracowała w Łodzi? To jest ktoś, kto się nadaje na bohaterkę całego świata? Miłosierny Bóg widzi to, co jest małe. To, co jest ostatnie. To Bóg wyciąga, podnosi, promuje. Przynieśliście sobie relikwie św. Faustyny do kościoła. Będziecie tacy? Będziecie mieć taki wzrok? Będziecie widzieć tych, co mogą najmniej? Oni będą mieli do powiedzenia najwięcej w tej wspólnocie? - pytał zebranych duszpasterz.

Reklama

Na zakończenie metropolita łódzki wyjaśnił, że tym, co łączy św. Jana Pawła II i św. Faustynę, jest słowo "miłosierdzie". - "Misericordia" oznacza "serce dla biedaka". Serce dla kogoś, kto jest poszkodowany, serce dla kogoś, kto jest słaby - podsumował.

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej do kościoła na Teofilowie w Łodzi stanowiło jednocześnie zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych w parafii.

2023-03-20 14:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piotrków Trybunalski: Wielkopostne Rekolekcje dla Kobiet

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej wspólnie z s. Anną Marią Pudełko AP (apostolinką) oraz s. Judytą Pudełko PDDM (uczennicą Boskiego Mistrza) przygotowały nauki rekolekcyjne w tematyce życia miedzy obdarowaniem a zranieniem.

CZYTAJ DALEJ

Dziś XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych "Lednica 2000"

2023-06-03 10:31

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Mat.prasowy

Pod hasłem "Idź za Barankiem" odbędzie się dziś XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych "Lednica 2000". - Chcemy razem odkrywać Baranka Bożego. Chcemy razem odkrywać tajemnicę Eucharystii. Eucharystia potrzebuje wspólnego zgromadzenia, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na Lednicę - pisze w zaproszeniu do młodzieży o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz "Lednicy 2000".

Ojcowie dominikanie przejęli w tym roku od Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP organizację spotkań młodzieży na Polach Lednickich w pobliżu Gniezna. a od 1 września br. także odpowiedzialność za Dom Spotkań i Ośrodek Duszpasterski na Polach Lednickich.

CZYTAJ DALEJ

Polski przemysł kosmiczny - wielki potencjał i szanse dla gospodarki

2023-06-03 18:48

pixabay.com

Polski przemysł kosmiczny to niedoceniana jeszcze szansa na zdobycie naszego miejsca w świecie tej nauki i tej technologii, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla największych mocarstw. Inwestując w tę dziedzinę, mamy możliwość sięgnąć po swój kawałek "tortu" na początku budowania przemysłu o ogromnym potencjale.

Nasi inżynierowie należą do najlepszych na świecie, a polskie firmy produkują podzespoły do urządzeń, które uczestniczą w międzynarodowych misjach kosmicznych. To pokazuje, że gdybyśmy skonsolidowali te firmy, moglibyśmy samodzielnie tworzyć całe urządzenia, satelity i inne technologie kosmiczne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję