Reklama

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przedstawiajmy swe intencje miłosiernemu Bogu za wstawiennictwem świętego Szarbela. Odprawiających ją zachęca się do codziennej Komunii Świętej.

Dzień pierwszy

O, święty Szarbelu, cudotwórco! Z twojego przeczystego ciała, które przezwyciężyło zepsucie, unosi się niebiańska woń. Przybądź mi z pomocą i uproś mi u Boga łaskę (wymienić łaskę), której bardzo potrzebuję, jeżeli będzie to na chwałę Boga i dla mojego dobra. Amen.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Święty Szarbelu, módl się za mną.

Panie Boże, który obdarzyłeś świętego Szarbela łaską wiary, błagam Cię, przez jego zasługi i za jego wstawiennictwem obdarz i mnie łaską wiary, abym żył zgodnie z Twoimi przykazaniami i Ewangelią. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Reklama

Dzień drugi

O, święty Szarbelu, męczenniku życia zakonnego, który doświadczyłeś cierpienia duszy i ciała i którego Pan Jezus uczynił świecącą nam latarnią! Uciekam się do ciebie i proszę za twoim pośrednictwem o łaskę (wymienić). W tobie pokładam nadzieję. Amen.

O święty Szarbelu, naczynie wonności! Módl się za mną.

Boże miłosierny, który uczciłeś świętego Szarbela mocą dokonywania wielkich cudów! Za jego wstawiennictwem miej także miłosierdzie nade mną. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień trzeci

Ukochany święty Szarbelu, błyszczący jak gwiazda na niebie Kościoła! Oświeć moją drogę i umocnij moją nadzieję. Proszę cię, uproś mi łaskę (wymienić) u Jezusa Ukrzyżowanego, któremu oddajesz nieustannie cześć. Amen.

O, święty Szarbelu, przykładzie cierpliwości i milczenia! Módl się za mną.

Panie Jezu Chryste, który uświęciłeś Twojego wybrańca Szarbela, obdarzając go cnotami wstrzemięźliwości, wierności i wytrwałości w dźwiganiu krzyża! Za jego wstawiennictwem spraw, abym wytrwał w cierpliwym znoszeniu trudności życia i całkowitym poddaniu się Twojej Boskiej woli. Tobie wdzięczność na wieki. Amen.

Reklama

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień czwarty

Święty Szarbelu, czuły ojcze! Do Ciebie się uciekam. Ufność w twoją pomoc przepełnia moje serce. Za mocą twojego wstawiennictwa u Boga proszę o łaskę (wymienić). Okaż mi także tym razem swoją moc i miłosierdzie

O, święty Szarbelu, ogrodzie cnót! Módl się za mną.

Boże, który udzieliłeś świętemu Szarbelowi łaski upodobnienia się do Ciebie we wszystkich cnotach, spraw za jego wstawiennictwem, abym ja także wzrastał w cnotach chrześcijańskich. Miej litość i miłosierdzie dla mnie, abym mógł zawsze Ciebie chwalić. Amen.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień piąty

O, święty Szarbelu, umiłowany przez Boga! Oświeć mnie, pomagaj mi, ucz mnie, abym czynił to, co podoba się Bogu. Śpiesz mi z pomocą, o miłosierny, w Tobie pokładam nadzieję. Uproś mi u Boga łaskę (wymienić).

Święty Szarbelu, przyjacielu Ukrzyżowanego! Módl się za mną.

Boże, do Ciebie wznoszę moje oczy. Wysłuchaj mojej prośby za wstawiennictwem świętego Szarbela. Poratuj moje biedne serce. Udziel mi łaski pokoju. Ucisz niepokoje mojej duszy. Tobie chwała na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień szósty

Święty Szarbelu, potężny orędowniku! Zwracam się do Ciebie, abyś mi wyprosił łaskę, której tak bardzo potrzebuję (wymienić). Jedno twoje słowo wstawiennictwa za mną do Jezusa wystarczy, aby się ulitował, przebaczył mi i spełnił moją prośbę. Amen.

Święty Szarbelu, radości nieba i ziemi! Módl się za mną.

Boże, który wybrałeś świętego Szarbela, aby nas chronił i wstawiał się za nami do Twojej Boskiej mocy! Obdarz mnie za jego pośrednictwem łaską, o którą proszę (wymienić), abym razem z nim mógł Cię wychwalać na wieki.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień siódmy

Święty Szarbelu, ukochany przez wszystkich pomocniku potrzebujących! Pokładam wielką nadzieję w twoim wstawiennictwie. Uproś mi u Boga łaskę, której tak bardzo potrzebuję (wymienić).

O święty Szarbelu, gwiazdo oświecająca drogę błądzącym! Módl się za mną. Boże, moje liczne grzechy utrudniają mi otrzymanie łask. Ześlij mi dar żalu za grzechy. Wysłuchaj mojej prośby za wstawiennictwem świętego Szarbela i pociesz moje smutne serce. Tobie, który jesteś morzem łask, niech będzie chwała i wdzięczność na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień ósmy

Święty Szarbelu! Kiedy widzę cię klęczącego na trzcinowej macie, poszczącego, wyrzekającego się wszystkiego, pogrążonego w rozmowie z Bogiem, moja nadzieja i wiara stają się coraz większe. Proszę Cię, pomóż mi, abym otrzymał od Boga łaskę (wymienić), której tak potrzebuję.

Święty Szarbelu, upojony Bogiem! Módl się za mną.

Jezu ukoronowany cierpieniem, który wyniosłeś do doskonałości ewangelicznej Twojego umiłowanego sługę, świętego Szarbela! Proszę Cię, obdarz mnie łaską, abym spędził resztę życia zgodnie z Twoją wolą. Kocham Cię, Boże, mój zbawco. Amen.

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz).

Dzień dziewiąty

Ojcze, święty Szarbelu! Kończę tę nowennę z sercem pełnym uniesienia rozmową z tobą. Mam wielką nadzieję, że otrzymam od Jezusa łaskę, o którą prosiłem za twoim wstawiennictwem.

Żałuję za grzechy i obiecuję nigdy ich nie popełniać. Proszę cię, spełnij moją prośbę (wymienić).

Święty Szarbelu, ukoronowany chwałą! Módl się za mną.

Boże, który wysłuchałeś modlitwy świętego Szarbela i obdarzyłeś go łaską zjednoczenia z Tobą, ulituj się nade mną w moim nieszczęściu i ocal mnie od zła, którego nie mam siły znosić. Tobie chwała i wdzięczność na wieki. Amen.

Reklama

Ojcze nasz, Tobie pokój i chwała (jeden raz)

(…)

Nowenna pochodzi z książki "Modlitewnik Św. Szarbela. Modlitwy współbraci z klasztoru w Annai". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-05-04 11:21

Ocena: +111 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kult św. Charbela

Relikwie św. Charbela – XIX – wiecznego pustelnika i uzdrowiciela przywiozą 23 lipca do sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pielgrzymi z Libanu. Będzie to druga świątynia na terenie Krakowa, w której wierni będą mogli modlić się i prosić o łaski dla siebie i bliskich. Obecnie relikwie I stopnia tajemniczego mnicha znajdują się już w kościele Świętego Krzyża, a nabożeństwa do św. Charbela gromadzą tłumy wiernych. W najbliższym nabożeństwie uczestniczyć będzie Raymond Nader, inżynier, dyrektor libańskiej telewizji katolickiej, który podzieli się z wiernymi swoim świadectwem dotyczącym obecności w jego życiu Św. Charbela.

-Ludzie przyjeżdżają na nabożeństwa nie tylko z Krakowa, ale nieraz z bardzo daleka. Zainteresowanie jest bardzo duże, bywa, że w nabożeństwie uczestniczy ponad tysiąc osób – powiedział KAI ks. Paweł Kubani, proboszcz parafii Świętego Krzyża, który będąc w 2014 roku na wycieczce w Libanie, przywiózł relikwie św. Charbela do Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

2024-06-16 16:40

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

"Mąż i żona - rodzina zjednoczona", "Czas na rodzinę", "Zjednoczeni dla życia, rodziny i ojczyzny" - takie hasła nieśli uczestnicy XIX Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielę popołudniu z Placu Trzech Krzyży przez ulicę Wiejską do Belwederu. Jego uczestnicy manifestowali obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz przywiązanie do rodziny oraz małżeństwa kobiety i mężczyzny, domagali się też m.in. odrzucenia ustaw proaborcyjnych i przywrócenia krzyży w warszawskich urzędach.

Organizatorzy marszu - Centrum Życia i Rodziny - podkreśla, że obrona wartości: życia, rodziny, wolności i suwerenności jest możliwa tylko we wspólnym i zjednoczonym działaniu wszystkich, którym te wartości są drogie, tak w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Dlatego tego dnia, podobnie jak tydzień temu, marsze dla życia i rodziny przeszły w wielu polskich miastach, a od kwietnia do października przejdą one łącznie w ponad 50 polskich miastach.

CZYTAJ DALEJ

Zmarła Halina Bortnowska, filozof, teolog i publicysta

2024-06-19 12:53

[ TEMATY ]

śmierć

Halina Bortnowska

Wikipedia

W wieku 92 lat zmarła Halina Bortnowska, filozofka, teolożka, publicystka, uczestniczka ruchu ekumenicznego. Współtworzyła ruch hospicyjny w Polsce, była także współzałożycielką Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Halina Bortnowska urodziła się w 1931 roku w Toruniu, ale szkołę podstawową skończyła w 1944 roku w Warszawie. W trakcie Powstania Warszawskiego została deportowana do niemieckiego obozu pracy. W późniejszych latach uczestniczyła w projektach Akcji Znaków Pokuty polegających na porządkowaniu ruin w Polsce (Oświęcim) i Niemczech (Drezno), była animatorką projektów upamiętnienia ofiar getta warszawskiego, Jedwabnego i Srebrenicy. Angażowała się również w działania na rzecz pojednania polsko-niemieckiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję