Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy potrafisz prosić Jezusa o uzdrowienie, kiedy chorujesz?

Rozważania do Ewangelii Mt 8, 1-4.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 30 czerwca. Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, wsp. dow.

• Rdz 17, 1.9-10.15-22 • Ps 128(127), 1b-2.3.4-5 • Mt 8, 1-4

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus zeszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy. A oto zbliżył się trędowaty, upadł przed Nim i prosił Go: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Jezus wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł: «Chcę, bądź oczyszczony ». I natychmiast został oczyszczony z trądu. A Jezus rzekł do niego: «Uważaj, nie mów nikomu, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».

Chcę, bądź oczyszczony… Jezus zawsze chce nas uzdrawiać. Obietnice Boże zawsze są na TAK… Na kartach Pisma św. nigdzie nie znajdziemy fragmentu, w którym Jezus mówi, że kogoś nie uzdrowi. Czytamy w Ewangelii św. Marka: A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie (Mk 6, 56). Także u św. Mateusza: I obchodził Jezus całą Galileę (…) lecząc wszystkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu (Mt 4, 23). Takich fragmentów w Piśmie Świętym możemy znaleźć wiele. Podobnie i w dzisiejszym fragmencie dowiadujemy się, że Jezus uzdrawia chorego na trąd, mówiąc: Chcę, bądź oczyszczony. Jezus jest zawsze zainteresowany naszym uzdrowieniem. Dlaczego? Bo nas kocha. Czasem wątpimy, czy Bóg chce nas uzdrowić. Dzieje się tak wtedy, gdy wątpimy w Jego miłość. On chce nas uzdrawiać, ale to my sami stawiamy Bogu granice. To brak wiary zatrzymuje Boga u progu drzwi naszego serca. Dlatego Jezus często pytał o wiarę i powtarzał: Twoja wiara cię uzdrowiła… Bóg zawsze jest gotowy, by nas uzdrawiać. To człowiek potrzebuje czasu, by Mu zaufać i do końca się Jemu powierzyć… Bóg jest naszym Lekarzem: Ja, Pan, chcę być twym lekarzem ( Wj 15, 26). Jest naszym Uzdrowieniem: w Jego ranach jest nasze zdrowie (Iz 53, 5). Dlatego potrzebujemy tego wyjścia z siebie w kierunku Boga, odwagi, by Mu się oddać, bo On wie, jak wyprowadzić nas z choroby i obdarzyć upragnionym zdrowiem. On wie, że największą chorobą jest nasze oddalenie od Niego, czyli niezdolność do wielbienia Go, dziękczynienia i wdzięczności w każdej sytuacji… Gdy powracamy – zdrowiejemy. Największym błędem w czasie choroby byłoby uciekać od Niego. Czy wierzysz, że Jezus Cię kocha i pragnie Twojego szczęścia? Czy ufasz Bogu bezgranicznie i potrafisz Mu się całkowicie zawierzyć? Czy potrafisz prosić Jezusa o uzdrowienie, kiedy chorujesz?

Reklama

I.J.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-05-12 10:33

Ocena: +32 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krwi Chrystusa, pozwól nam dziś przejść nad tym, co trudne

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 17, 22-27.

Poniedziałek, 14 sierpnia. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki dziesięciorga dzieci

2024-06-07 22:02

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Dzierżoniów

pogrzeb matki kapłana

ks. Tadeusz Chlipała

ks. Andrzej Adamiak

Ostatnie pożegnanie ś.p. Marii Chlipały

Ostatnie pożegnanie ś.p. Marii Chlipały

Jej dzieciom zabraknie teraz osoby, którą nazywały prawdziwą przyjaciółką, chętną i otwartą do szczerych rozmów, troskliwą i opiekuńczą mamą – powiedział bp Ignacy Dec o Marii Chlipale, mamie kapłana i siostry zakonnej.

Pogrzebowej liturgii w piątek 7 czerwca w kościele Chrystusa Króla w Dzierżoniowie przewodniczył biskup senior diecezji świdnickiej. Mamę ks. prał. Tadeusza długoletniego rektora Wyższego Seminarium Duchownego diecezji świdnickiej, dziś proboszcza parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach, mamę córki Reginy, dziś siostry zakonnej Ryszardy, żegnało dziesiątki kapłanów i sióstr zakonnych, liczna rodzina, przyjaciele, znajomi oraz parafianie.

CZYTAJ DALEJ

Turniej LSO w Brzegu [Wyniki]

2024-06-15 18:17

ks. Łukasz Romańczuk

Drużyna z Trzebnicy

Drużyna z Trzebnicy

Za nami turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Brzegu. Przyjechały drużyny ministranckiej z różnych stron Archidiecezji Wrocławskiej, a także jedna z Wałbrzycha [diecezja świdnicka]. Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję