Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Trzy dni modlitwy za miasto

    Mieszkańcy Krakowa należący do różnych wspólnot przez trzy dni modlą się w intencji miasta.

Mateusz Góra

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie

W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie

    W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie trwa Jerycho Krakowskie. To kolejne już takie wydarzenie poprzedzające uroczystość Bożego Ciała. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie gromadzą się członkowie wspólnot z całego Krakowa. Modlą się przez prawie cały dzień. Czuwanie rozpoczyna się od godziny 7:00, a kończy o 21:15.

    Jerycho Krakowskie to modlitwa za miasto Kraków. Mieszkańcy i członkowie wspólnot wspólnie modlą się za miasto i jego mieszkańców. Podkreślają, że duże nadzieje pokładają także w Duchu Świętym. – Czuję taką potrzebę, żeby się modlić za Kraków. Szczególnie o działanie Ducha Świętego i o wzmocnienie wiary w mieszkańcach. Dostrzegam, że coraz mniej ludzi przychodzi do kościoła, więc trzeba się modlić o ich powrót czy nawrócenie – mówi pani Janina z Odnowy w Duchu Świętym, która brała udział w modlitwie.

    Jak podkreśla ks. Mariusz Susek z sekretariatu do spraw Nowej Ewangelizacji, to wydarzenie, określane również jako Triduum przed Bożym Ciałem, ma pomóc doświadczyć Boga w codzienności. – Modlimy się o to, żeby ludzie byli pełni Bożego Ducha. Celem jest doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem. Chcemy z Nim żyć na co dzień i doświadczać Jego żywej obecności w życiu – mówi ks. Mariusz Susek.

Reklama

    Zwieńczeniem Jerycha Krakowskiego będzie środowa procesja z kościoła św. Wojciecha pod bazylikę Mariacką. Tam odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne pod hasłem „Jestem”. – „Jestem” to imię Boga, które On sam przekazał Mojżeszowi w słowach „Jestem, który Jestem”. Chcemy przypomnieć, że Bóg jest pośród nas. Jest obecny w Eucharystii czy Słowie Bożym. To wydarzenie ma na celu przypomnieć, że to właśnie Eucharystia i Słowo Boże prowadzą nas do spotkania z Jezusem i ożywiają naszą wiarę – informuje ks. Susek.

    Podczas spotkania pojawią się ewangelizatorzy Marcin Zieliński i Michał Król. Będzie można wysłuchać świadectw innych osób oraz otrzymać Ewangelię św. Jana.

2023-06-07 11:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jesteś wybrany - Jak Bóg powołuje tych, którzy się nie nadają

2023-09-21 10:35

[ TEMATY ]

duchowość

wiara

Adobe.Stock

Wiesz, że chrześcijanie też nucą pod nosem mantry? Najczęstsza, jaką słyszę, brzmi: „Nie nadaję się”. Spisałem więc sobie wszystkie argumenty, którymi chcą mnie przekonać moi rozmówcy, i skonfrontowałem je z tym, co na ten temat mówi Biblia i sam Kościół. Na każdy z argumentów, którymi pozbawiasz się szczęścia i danej Ci przez Boga godności, On ma odpowiedź. Czas uwierzyć, że Bóg zaprasza Cię do wielkich rzeczy! Masz wszystko. Jesteś wybrany! - przekonuje w swojej najnowszej książce Marcin Jakimowicz. Prezentujemy fragment nowości „Jesteś wybrany”!

Jednym z  moich ukochanych proroków jest człowiek, o którym śmiało można powiedzieć, że należy do najbardziej toksycznych postaci biblijnych. Gdy Bóg mówi do Jonasza – bo właśnie o tym proroku mowa – „Pójdziesz do Niniwy” (por. Jon 1,1), ten w ogóle nie dyskutuje z Najwyższym, tylko od razu… ucieka, czyli wsiada na okręt płynący w przeciwnym kierunku, po czym kładzie się spać.

CZYTAJ DALEJ

Kim są dwaj biskupi z Chin kontynentalnych, którzy wezmą udział w synodzie o synodalności?

2023-09-21 19:26

[ TEMATY ]

synod

biskupi

Chiny

Episkopat News

W Watykanie ogłoszono dziś, że w rozpoczynających się 4 października obradach Synodu Biskupów nt. synodalności, obok biskupów z Hongkongu i Tajwanu, wezmą także udział dwaj biskupi z Chin kontynentalnych. Kim są ci dwaj hierarchowie?

Pierwszy z nich, to bp Antonio Yao Shun, 58-letni ordynariusz diecezji Jining w Mongolii Wewnętrznej. Był on pierwszym biskupem wyświęconym po podpisaniu w 2018 roku tymczasowego porozumienia między Stolicą Apostolską i Chińską Republiką Ludową w sprawie wspólnych nominacji biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Wspólnota kolejarzy

2023-09-21 23:25

Mateusz Góra

- Kolejarze z krakowskiego koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich to grono ludzi, którzy są blisko Boga i ciągle Go szukają – przekonuje ks. ks. prałat Grzegorz Szewczyk.

- Kolejarze z krakowskiego koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich to grono ludzi, którzy są blisko Boga i ciągle Go szukają – przekonuje ks. ks. prałat Grzegorz Szewczyk.

    Członkowie krakowskiego koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich zebrali się w bazylice św. Floriana, gdzie wspólnie się modlili.

    To jedno z regularnych, comiesięcznych spotkań, na którym kolejarze modlą się w intencjach kolei i swoich rodzin. Po Mszy św. brali udział w spotkaniu formacyjnym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję