Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy w swoich słabościach szukam Jezusa?

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 1-8.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 6 lipca. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, wsp. obow.

• Rdz 22, 1-19 • Ps 116A(114), 1b-2.3-4.5-6.8-9 • Mt 9, 1-8

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy». Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: «On bluźni». A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: „Odpuszczają ci się twoje grzechy”, czy też powiedzieć: „Wstań i chodź”? Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów», rzekł do paralityka: «Wstań, weź swoje łoże i idź do domu». On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.

Reklama

Dobrze mieć przyjaciół, którzy przyniosą Cię do Jezusa, kiedy sam nie masz siły do Niego przyjść. Zawsze wzruszał mnie ten obraz z dzisiejszej Ewangelii. Głęboka wiara pozwala doświadczyć cudu uzdrowienia ciała i ducha. Tak sobie myślę o tych, co nieśli paralityka, przecież oni też mogli mieć jakieś dolegliwości, bo kto ich nie ma? Pomimo swoich niedomagań, potrafią się zmobilizować, by pomóc innym. Można życie przeżyć ciągle skupiając się na swoich chorobach, narzekać, że tu mnie boli, tam mnie boli, ale można w tym wszystkim dostrzec bardziej potrzebujących. Święty Kasper, założyciel Misjonarzy Krwi Chrystusa, mówił, że wszyscy jesteśmy chorzy w wielkim szpitalu świata. Jedynym lekarzem, który może nam pomóc, jest Bóg. Czy potrafię pomagać potrzebującym? Czy w swoich słabościach szukam Jezusa?

K.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-06-14 10:08

Ocena: +28 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy szczerze szukam prawdy?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 8, 11-13.

Poniedziałek, 12 lutego

CZYTAJ DALEJ

Diecezja bydgoska: zmiany personalne 2024

2024-06-11 14:20

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

Z dniem 3 czerwca:

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w diecezji radomskiej

2024-06-19 14:01

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

ks. S. Piekielnik /www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk wręczył 18 czerwca w radomskim seminarium duchownym nominacje neoprezbiterom, posyłając ich na pierwsze parafie. Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie, wikariusze zmieniający parafie oraz księża ustanowieni na urzędy diecezjalne.

Odchodzący na emeryturę:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję