Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy słucham Słowa Bożego?

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 1-9.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niedziela, 16 lipca. XV niedziela zwykła

• Iz 55, 10-11 • Ps 65, 10abcd.10e-12.13-14 • Rz 8, 18-23 • Mt 13, 1-9

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: «Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha».

Reklama

Przypowieści Jezusa miały pomagać w zrozumieniu Dobrej Nowiny. Dla wielu współczesnych słowa przypowieści być może są zawiłe, niezrozumiałe. Zmieniły się czasy, kontekst historyczny, sposób życia, nie zmieniło się jedno – potrzeba słuchania Słowa. Napełniając się Bożym Słowem, człowiek wzrasta, wydaje plon. Istotą dzisiejszej Ewangelii jest otwartość. Im bardziej człowiek otwiera się na to, co Boże, tym bardziej rozwija siebie. Wiara rodzi się ze słuchania, a z wiary rodzi się przemiana serca człowieka. Dbanie o grunt serca to praca całego życia. Bóg daje nam narzędzia, sakramenty, szczególnie sakrament pokuty i pojednania, przez które użyźnia często zeschłą, jałową ziemię naszych serc. Czy słucham Słowa Bożego? Czy dbam o własne serce, by było zawsze żyznym gruntem?

K.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-06-14 11:25

Ocena: +13 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus zawsze przychodzi do nas, gdy pojawiają się trudności

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Jezus chodzi po jeziorze

Jezus chodzi po jeziorze

Rozważania do Ewangelii Mt 14, 22-36.

Wtorek, 8 sierpnia. Św. Dominika, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Włochy/ W Pompejach znaleziono kolejny doskonale zachowany fresk

2024-03-02 08:26

[ TEMATY ]

Pompeje

Wojciech Dudkiewicz/Niedziela

To, co możemy dziś podziwiać, stanowi zaledwie niewielką część tego, co jeszcze skrywa ziemia

To, co możemy dziś
podziwiać, stanowi
zaledwie niewielką
część tego, co jeszcze
skrywa ziemia

Kolejnego odkrycia dokonano w Pompejach. Na terenie pozostałości antycznego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza, archeolodzy znaleźli doskonale zachowany fresk, przedstawiający Fryksosa i Helle - rodzeństwo z mitologii greckiej.

Według mitu były to dzieci króla Atamasa i Nefele.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Ekstremalna Droga Krzyżowa

2024-03-02 15:41

Materiały organizatorów

W piątek, 8 marca, na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszą pielgrzymi. Niektórzy już po raz dziesiąty, inni po raz pierwszy. Dla każdego taka noc jest wyjątkowa; każdy, kto podejmuje się trudu wędrówki z krzyżem, wygrywa. Jak 17-letni Franciszek, który po drugim przejściu EDK podzielił się świadectwem: - „Do końca życia zapamiętam to uczucie, kiedy trzymając brzozowy krzyż w ręce, poczułem ciepło. Krzyż mnie ogrzewał i to właśnie jest sedno drogi z Chrystusem. Pośród ciemnej i zimnej nocy On był, jest i będzie mi światłem i ciepłem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję