Reklama

Nie idźcie tą drogą

Zorganizowanie quasi-debaty nt. rzekomych problemów z funkcjonowaniem ustawy o ochronie życia poczętego w Polsce może wprawić w nie lada zdumienie. Co najmniej dziwi wybór terminu wysłuchania obywatelskiego w Sejmie na 26 sierpnia br. - w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, gdy na Jasnej Górze gromadzi się wielka rzesza Polaków. Właśnie tego dnia, podobnie jak w inne maryjne święta, wierni zgromadzeni przed Szczytem Jasnogórskim podejmują duchową adopcję dziecka poczętego.
Czyżby zbieg okoliczności? Można jednak podejrzewać, że oprócz woli zliberalizowania ustawy politykom lewicowym towarzyszyła jeszcze zwykła złośliwość. Tę ostatnią, oczywiście, możemy po chrześcijańsku wziąć w nawias, natomiast co do prób manipulowania przy ustawie, gołym okiem widać drugie dno podobnych zabiegów.
Na fali lewicowego tryumfu w Hiszpanii rodzima lewica marzy o wprowadzeniu zapateryzmu nad Wisłą. Na szczęście nie było u nas tych samych ani nawet podobnych czynników, dzięki którym wrogie Kościołowi nurty mogłyby się przyjąć, jak to miało miejsce za sprawą dyktatury Franco w Hiszpanii, rewolucji we Francji czy reformacji w krajach protestanckich. Jestem ostatnim pretendentem do roli doradcy lewicy, ale nie mogę się oprzeć pokusie, by nie zacytować jednego z lewicowych klasyków: „Nie idźcie tą drogą”. Jako miłośnik demokracji, nie mam cienia wątpliwości, że lewica jest potrzebna polskiej scenie politycznej, ale prawdziwa lewica, której pierwszym powołaniem będzie obrona najsłabszych, a nie walka z chrześcijaństwem. Przypominam więc, Panie i Panowie, że wśród tych najsłabszych każdą listę powinni otwierać nienarodzeni. Kto ich obroni? Na razie traktowani są instrumentalnie, jako działo wymierzone w Kościół. Gracie niskimi instynktami. To się może zemścić.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Szczerba o bp. Golińskim: czynił wszystko, żeby zbawiać ludzi

2022-07-06 20:30

[ TEMATY ]

Częstochowa

rocznica śmierci

bp Zdzisław Goliński

bazylika archikatedralna Świętej Rodziny

ks. Marian Szczerba

Maciej Orman/Niedziela

Modlitwa za bp. Zdzisława Golińskiego w krypcie biskupów częstochowskich

Modlitwa za bp. Zdzisława Golińskiego w krypcie biskupów częstochowskich

– Biskup Goliński gorliwie pracował jako duszpasterz i biskup w trudnych czasach komunistycznych – powiedział ks. prał. Marian Szczerba. Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej 6 lipca przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie w 59. rocznicę śmierci drugiego biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego.

W homilii ks. Szczerba przywołał słowa świadectwa jednego z najbliższych współpracowników biskupa: „Włączał się w każdą dziedzinę życia diecezjalnego, gdzie potrzebna była ingerencja czy natchnienie. Gdy mu zwracano uwagę, że przy takim trybie życia spali się bardzo szybko, bo musi się spalić, odpowiadał niezmiennie, iż woli być świecą spalającą się szybko przy pełnym płomieniu, użytecznym płomieniu, niż świecą tlącą się długo, ale bezużytecznie. Ta jego praca miała w sobie coś takiego, co mobilizowało do wysiłku i poświęcenia. Takim człowiekiem dobrym, humanistą w pełnym znaczeniu, człowiekiem pomagającym innym, był bp Zdzisław Goliński. Wydawało mi się zawsze, że gdy komuś okaże serce, poda rękę, to człowiek ten musi się poprawić, musi się zmienić”.

CZYTAJ DALEJ

Matka Afryki

Niedziela Ogólnopolska 27/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

bł. Maria Teresa Ledóchowska

pl.wikipedia.org

Bł. Maria Teresa Ledóchowska

Bł. Maria Teresa Ledóchowska

Patronka dzieł misyjnych w Polsce – bł. Maria Teresa Ledóchowska była starszą siostrą św. Urszuli.

Należała do wielkiej i znanej rodziny Ledóchowskich. Do 20. roku życia mieszkała w Austrii, w Loosdorf i St. Pölten. W 1883 r. Ledóchowscy przenieśli się z Austrii na stałe do Polski, do Lipnicy Murowanej k. Bochni.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew na drodze krzyżowej

2022-07-06 20:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Jezus zostaje skazany na śmierć, chociaż podczas całego procesu, na każdym jego etapie, została wykazywana Jego niewinność. Teraz On, sprawiedliwy potraktowany niesprawiedliwie, jest w drodze na Kalwarię, niosąc krzyż.

Z Ewangelii św. Łukasza

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję