Reklama

Nowe rozmaitości

Indyjski wypad

Spore wyróżnienie spotkało polskich policjantów. Premier obiecał im poprawę losu nie na jakimś zaniedbanym komisariacie, ale podczas wizyty w Indiach. Do pełni szczęścia brakowało, żeby zrobił to, dosiadając słonia.

FJN

Wszyscy na scenie politycznej rzucili się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu do gardła. PO, PSL i SLD jednomyślnie skrytykowały prezesa za wywiad do jednej z gazet. Odtworzył się tym samym Front Jedności Narodowej, przy zmienionej nieco konfiguracji. W obecnej - SLD gra rolę partii satelickiej.

Poprawa wzroku

Rząd widzi więcej niż pospolici ludzie. My nawet nie spostrzegliśmy, jak nam drogi wyrosły, a rząd to widzi i w przyszłorocznym budżecie zaplanował, że będzie mniej pieniędzy na nowe jezdnie. Zaoszczędzone środki pójdą na inwestycje w okulistykę, żebyśmy widzieli identycznie jak rządzący.

Najbezpieczniejsi

Reklama

Najbezpieczniej czują się ludzie młodzi, tuż po szkole. Niemal w ogóle nie muszą się obawiać, że znajdą pracę. Pod tym względem są w „najlepszej” sytuacji w Europie.

Odjazd

Wojciech Filemonowicz - wiem, że to nazwisko Czytelnikom nic nie mówi - z SdPl (ten skrót rozszyfrują tylko ci, którzy lubią grzebać się w historii) aspiruje do miana ojca duchownego polskich proboszczów. Będzie im rozsyłał e-maile z cytatami Jana Pawła II. Zdaje się, że jeszcze moment, a zdesperowany polityk będzie chciał zasiadać w konfesjonale.

(pr)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Szczerba o bp. Golińskim: czynił wszystko, żeby zbawiać ludzi

2022-07-06 20:30

[ TEMATY ]

Częstochowa

rocznica śmierci

bp Zdzisław Goliński

bazylika archikatedralna Świętej Rodziny

ks. Marian Szczerba

Maciej Orman/Niedziela

Modlitwa za bp. Zdzisława Golińskiego w krypcie biskupów częstochowskich

Modlitwa za bp. Zdzisława Golińskiego w krypcie biskupów częstochowskich

– Biskup Goliński gorliwie pracował jako duszpasterz i biskup w trudnych czasach komunistycznych – powiedział ks. prał. Marian Szczerba. Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej 6 lipca przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie w 59. rocznicę śmierci drugiego biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego.

W homilii ks. Szczerba przywołał słowa świadectwa jednego z najbliższych współpracowników biskupa: „Włączał się w każdą dziedzinę życia diecezjalnego, gdzie potrzebna była ingerencja czy natchnienie. Gdy mu zwracano uwagę, że przy takim trybie życia spali się bardzo szybko, bo musi się spalić, odpowiadał niezmiennie, iż woli być świecą spalającą się szybko przy pełnym płomieniu, użytecznym płomieniu, niż świecą tlącą się długo, ale bezużytecznie. Ta jego praca miała w sobie coś takiego, co mobilizowało do wysiłku i poświęcenia. Takim człowiekiem dobrym, humanistą w pełnym znaczeniu, człowiekiem pomagającym innym, był bp Zdzisław Goliński. Wydawało mi się zawsze, że gdy komuś okaże serce, poda rękę, to człowiek ten musi się poprawić, musi się zmienić”.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykły cud uzdrowienia 7-letniego chłopca

2022-07-03 13:34

[ TEMATY ]

Matka Boża

Piotr Drzewiecki

W kolejnym dniu cyklu wakacyjnych (weekendowych) świadectw cudów za wstawiennictwem Matki Bożej, prezentujemy niezwykłą historię wielkiego zaufania do Maryi małego chłopca.

„Dobra Matka Boska da mi zdrowie...”

CZYTAJ DALEJ

Piłkarscy mistrzowie diecezji

2022-07-06 20:58

[ TEMATY ]

piłka nożna

turniej Bosko Cup

Piotr Górecki

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Po emocjonujących rozgrywkach piłkarskie mistrzostwo diecezji zdobyli lektorzy młodsi z Pogórza i ministranci z Jawiszowic.

Pierwsze po pandemii 14. letnie finały Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Bosko Cup zorganizowane przez Stowarzyszenie Persette z Jaworza rozegrano na bielskim stadionie „Sprint”. Zagrało 14 drużyn w kategorii „lektor młodszy” i 7 w kategorii „ministrant”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję