Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy myślę o sądzie ostatecznym?

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 47-53.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Wikipedia.org

Fresk Sąd Ostateczny Michała Anioła

Fresk Sąd Ostateczny Michała Anioła

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 3 sierpnia

• Wj 40, 16-21.34-38 • Ps 84(83), 3-4.5-6a i 8a.11 • Mt 13, 47-53

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do tłumów: «Podobne jest królestwo niebieskie do sieci zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zrozumieliście to wszystko?» Odpowiedzieli Mu: «Tak jest». A O n rzekł do nich: «Dlatego każdy uczony w P iśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare». Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus wyraźnie mówi: Wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych. Takie zdanie w dzisiejszym świecie nie spotka się z wielkim poparciem, bo mówi o sądzie ostatecznym. Jesteśmy otoczeni wiadomościami o naszej własnej wolności, cieszeniu się chwilą, zaspokajaniu potrzeb i często daleko nam jest do rozmyślania o konsekwencjach naszych działań. Jednakże należy o tym pomyśleć, aby nasze działania były ukierunkowane na to, co nadejdzie po naszej śmierci. Z trudem rezygnujemy z naszych wygód, naszych praw i bywamy oburzeni, kiedy jesteśmy czegoś pozbawiani. Powodem tego jest to, że często patrzymy tylko na siebie i utwierdzamy się w egoizmie. Taki styl życia jest w rzeczywistości bardzo próżny, choć na początku wydaje się idealny. Człowiek nie może sam siebie wypełnić. Życie w pełni składa się z oddania samego siebie Bogu i bliźnim. My, chrześcijanie, żyjemy dla nieba, w którym w końcu będziemy całkowicie spełnieni. Spróbujmy częściej spoglądać na nasze działania przez pryzmat wieczności. Obserwując życie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, i wielu świętych, którzy Go naśladowali, z pewnością dowiemy się, jak ofiarność może być radością oraz jak obecna ofiara na tym świecie prowadzi nas do tej wiecznej nagrody. Czy myślę o sądzie ostatecznym?

Reklama

I.O.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-10 14:54

Ocena: +30 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krwi Chrystusa, pobudź nas do działania

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 39-45.

Czwartek, 21 grudnia. Św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

List franciszkanów do prezydenta Dudy

2024-07-22 11:35

[ TEMATY ]

apel

franciszkanie

Gdańsk

Prezydent Andrzej Duda

św. Maksymilian Maria Kolbe

bł. rodzina Ulmów

Karol Porwich/ Franciszkanie Gdańsk

Zakon franciszkanów wystosował niedawno list do prezydenta Andrzeja Dudy, z prośbą o odznaczenie św. Maksymiliana Kolbe oraz bł. rodzinę Ulmów Orderem Orła Białego.

Odpowiadając na apel zakonników skupionych wokół Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce zwracamy się do Pana Prezydenta o nadanie najwyższego odznaczenia państwowego, Orderu Orła Białego bohaterom II wojny światowej, ojcu Maksymilianowi Kolbemu i rodzinie Ulmów. - czytamy w liście do prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Fundusz sprawiedliwości: wobec pani Urszuli nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe

2024-07-23 07:55

[ TEMATY ]

Fundusz Sprawiedliwości

Adobe Stock

Wobec przetrzymywanej w areszcie urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości, pani Urszuli, nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe. Taką decyzję wydał Sąd Okręgowy w Warszawie, który rozpatrzył zażalenie na postanowienie o tym zabezpieczeniu, wystosowane przez pełnomocnika aresztowanej.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że wobec pani Urszuli – jednej z urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości aresztowanych w związku z rzekomymi nieprawidłowościami dotyczącymi Funduszu Sprawiedliwości – nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe. O sprawie poinformował na portalu X pełnomocnik kobiety, mec. Łukasz Kowalczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję