Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy potrafię w lęku zwrócić się do Boga i prosić o pomoc?

Rozważania do Ewangelii Mt 14, 13-21.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 7 sierpnia. Świętych męczenników Sykstusa II, papieża, i Towarzyszy, wsp. dow.

• Lb 11, 4b-15 • Ps 81(80), 12-13.14-15.16-17 • Mt 14, 13-21

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus usłyszał o śmierci Jana Chrzciciela, oddalił się stamtąd w łodzi na miejsce pustynne, osobno. Lecz tłumy zwiedziały się o tym i z miast poszły za Nim pieszo. Gdy wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi i uzdrowił ich chorych. A gdy nastał wieczór, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Miejsce to jest puste i pora już spóźniona. Każ więc rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności ». Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują odchodzić; wy dajcie im jeść». Odpowiedzieli Mu: «Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb». On rzekł: «Przynieście Mi je tutaj». Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, i zebrano z tego, co pozostało, dwanaście pełnych koszy ułomków. Tych zaś, którzy jedli, było około pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.

Spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo… Apostołowie, w sytuacji braku chleba dla tłumów, popadają w lęk, widzą tylko swoje braki, liczą tylko na swoje ludzkie możliwości, tylko na swój ludzki rozsądek, swoją ludzką zapobiegliwość, nie widzą obok siebie wszechmogącego Boga. Jezus wie o tym i daje im lekcję zaufania Bogu. Jezus bierze te ich braki, to tak niewiele co posiadają, to prawie nic, spogląda w niebo, błogosławi i rozdaje uczniom. Wtedy następuje cud. I, jak słyszymy, nikt nie był głodny, „wszyscy jedli do sytości”. Jezus uczy nas, abyśmy postępowali podobnie. Mamy „błogosławić” nasze braki, a nie narzekać. W naszych brakach jest szczególnie obecny Bóg. Mamy Go „wydostać” przez nasze błogosławieństwo… I będą się działy cuda… Jak reaguję w sytuacji nieprzewidzianej: lękiem, paniką, ucieczką od problemu? Czy potrafię w lęku zwrócić się do Boga i prosić o pomoc? Czy w sytuacji jakiegoś braku, potrafię błogosławić Boga?

Reklama

I.J.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-11 13:07

Ocena: +28 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Mt 12, 38-42.

Poniedziałek, 24 lipca. Św. Kingi, dziewicy, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ewa Zajączkowska-Hernik do Ursuli von der Leyen: Ręce precz od Polski!

2024-07-18 22:44

[ TEMATY ]

Unia Europejska

PAP/EPA/RONALD WITTEK

Jak pani nie wstyd promować pakt migracyjny, który prowadzi do tego, że miliony kobiet i dzieci czują się zagrożonych na ulicach swoich własnych miast. Odpowiada pani za każdy gwałt, za każdą napaść, za każdą tragedię spowodowaną napływem nielegalnych migrantów, bo to pani tych ludzi zaprasza na teren Europy. Za to, co pani robi, powinna pani trafić do więzienia, a nie do Komisji Europejskiej. Pani obecność na stanowisku szefowej Komisji Europejskiej to dalszy upadek Unii Europejskiej – mówiła dziś europoseł Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji do Ursuli von der Leyen.

Głosowanie nad kandydaturą Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej poprzedziła dziś debata europosłów. Głos zabrała m.in. Ewa Zajączkowska-Hernik, europoseł z Konfederacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję