Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Kto idzie za Chrystusem, musi zgodzić się nieść Jego krzyż

Rozważania do Ewangelii Mt 16, 24-28.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 11 sierpnia. Św. Klary, dziewicy, wsp. dow.

• Pwt 4, 32-40 • Ps 77(76), 12-13.14-15.16 i 21 • Mt 16, 24-28

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim».

Dzisiejszy fragment Ewangelii zachęca nas do radości, ale także do przyjęcia cierpienia, krzyża, co jest nieodłączne, jeśli chcemy naśladować Chrystusa. Czy mam doświadczenie obu tych rzeczywistości, radości, ale i cierpienia dla Chrystusa? Czy wiem, jak je przeżywać w swoim życiu? Nikt nie lubi cierpieć, ale cierpienie przychodzi, gdy go nie szukamy. Wszyscy możemy mówić o naszym codziennym krzyżu. Także o codziennej walce i trudzie, o wysiłkach w tym, czym jest naśladowanie Chrystusa dzisiaj, w czasach, w których przyszło nam żyć, w społeczeństwie, które wydaje się, że myśli i żyje inaczej, niż tego chce Bóg. W tym fragmencie Ewangelii według św. Mateusza Jezus zachęca nas do pójścia za Nim, do stawiania naszych śladów w Jego śladach. Jezus zaprasza nas do przezwyciężenia naszego egoizmu, do wzięcia krzyża i oddania życia za Jego królestwo. Nagroda za to będzie ogromna, ponieważ gdy Syn Człowieczy przyjdzie otoczony chwałą swego Ojca, w towarzystwie swoich aniołów, wtedy da każdemu to, na co zasługują jego uczynki. A kto idzie za Chrystusem, musi zgodzić się nieść Jego krzyż. Jezus mówi o tym od początku, aby uczniowie zrozumieli, że myślenie o podążaniu za Nim bez niesienia własnego krzyża, byłoby złudzeniem.

Reklama

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

W.Cz.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-11 13:26

Ocena: +24 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jedyny, umiłowany Syn

Niedziela podlaska 9/2015, str. 1

[ TEMATY ]

rozważania

Bożena Sztajner/Niedziela

„Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę”
(Rdz 22, 2)

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

USA/ Zmarł słynny aktor Donald Sutherland

2024-06-20 20:19

[ TEMATY ]

zmarły

Donald Sutherland

PAP/WILL OLIVER

Donald Sutherland

Donald Sutherland

W wieku 88 lat zmarł w czwartek Donald Sutherland, wybitny amerykański aktor pochodzenia kanadyjskiego, który zagrał m.in. w "Parszywej dwunastce", "M.A.S.H" czy w serii filmów "Igrzyska śmierci".

Śmierć Donalda Sutherlanda potwierdził jego syn, także znany aktor Kiefer Sutherland. "Osobiście uważam, że był to jeden z najważniejszych aktorów w historii filmu – napisał na platformie X o swym ojcu. - Nigdy nie bał się roli, dobrej, złej czy brzydkiej. Kochał to, co robił i robił to, co kochał".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję