Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jak wygląda Twoje dziękczynienie po przyjęciu Jezusa w Komunii Świętej?

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 39-56.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 15 sierpnia. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, uroczystość

• Ap 11, 19a; 12, 1-6a.10ab • Ps 45, 7.10-12.14-15 • 1 Kor 15, 20-26 • Łk 1, 39-56

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana». Wtedy Maryja rzekła: «Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, święte jest imię Jego. A Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, którzy się Go boją. Okazał moc swego ramienia, rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich. Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych. Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił. Ujął się za swoim sługą, Izraelem, pomny na swe miłosierdzie. Jak obiecał naszym ojcom, Abrahamowi i jego potomstwu na wieki».

Uwielbienie Boga! Wpatrujemy się dziś w Maryję, Matkę Jezusa i Matkę naszą, która z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jaka wielka radość musiała zapanować w niebie, kiedy Maryja znowu mogła być ze swoim Synem w Jego królestwie. Na ile potrafisz, staraj się i Ty przeżyć w swoim sercu ten wzniosły i radosny moment spotkania Matki ze swoim kochającym Synem. Maryja udaje się do swojej krewnej Elżbiety, aby jej służyć swoją pomocą, dzieląc się radością przeżytego zwiastowania, niosąc Jezusa pod swoim sercem. Spotkanie dwóch matek, które uwielbiają Boga za to wszystko, co uczynił w ich życiu. A jak wygląda Twoje dziękczynienie i uwielbienie po przyjęciu Jezusa w Komunii Świętej? Maryja, widząc działanie Boga w Jej życiu, wyśpiewuje swój Magnificat uwielbienia i dziękczynienia. Staraj się odnaleźć takie sytuacje w swoim życiu, w których doświadczyłeś tej interwencji i pomocy Boga. Razem z Maryją wyśpiewaj teraz swój Magnificat uwielbienia i dziękczynienia, aby oddać Bogu chwałę i cześć. W spotkaniu Maryi z Elżbietą Duch Święty napełnił Elżbietę i poruszyło się dzieciątko w jej łonie. Staraj się spotkać teraz z Maryją tak jak Elżbieta, aby Duch Święty wypełnił Twoje serce i napełnił je swoją mocą i radością. Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.

Reklama

Z.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-07-22 08:59

Ocena: +24 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bycie uczniem Jezusa to droga do prawdziwego szczęścia w niebie!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Wikipedia.org

Rozważania do Ewangelii Łk 8, 19-21.

Wtorek, 26 września. Świętych męczenników Kosmy i Damiana, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 33-37.

Sobota, 15 czerwca. Dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

CZYTAJ DALEJ

Główne uroczystości odpustowe w Rokitnie

2024-06-15 16:00

[ TEMATY ]

Odpust rokitniański

sanktuarium Rokitno

Karolina Krasowska

Uroczystościom odpustowym w Rokitnie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller

Uroczystościom odpustowym w Rokitnie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller

W sanktuarium w Rokitnie odbyły się centralne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej. Odpustowej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

W tym roku szczególne zaproszenie do udziału w rokitniańskim odpuście 15 czerwca zostało skierowane do członków parafialnych rad duszpasterskich i parafialnych rad ds. ekonomicznych, zwłaszcza tych, którzy w ubiegłych miesiącach korzystali ze specjalnych szkoleń przygotowanych przez diecezję. Dlatego jeszcze przed Mszą św., zarówno świeccy, jak i kapłani, podzielili się swoim doświadczeniem zaangażowania w parafialnych radach duszpasterskich. Ponadto do Rokitna w tym roku zostali zaproszeni również nadzwyczajni szafarze Komunii św. z racji na 25-lecie ich obecności i posługi w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Jak co roku na diecezjalne uroczystości odpustowe przybyły również całe rodziny oraz delegacje parafialne ze sztandarami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję