Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy przyjmuję trudne sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa?

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 43b-45.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 30 września. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

• Za 2, 5-9.14-15a • Jr 31, 10.11-12ab.13 • Łk 9, 43b-45

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: «Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi». Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.

Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. W tym fragmencie Jezus przypomina nam, że pójście za Nim to nie tylko piękne, wzniosłe chwile, lecz także prześladowania, których On sam doświadczył. Przygotowuje nas na to, abyśmy się w tych sytuacjach nie gorszyli, nie uciekli, lecz potrafili dać świadectwo o Bożej miłości, jak uczynił to Jezus. On, przychodząc na świat, został całkowicie wydany w ręce ludzi. My, idący za Jezusem, także będziemy i jesteśmy wydawani w ręce ludzi. Tylko, jak reagujemy, szczególnie gdy spotykają nas z ich strony przeciwności, prześladowania, niezrozumienia? Czy to w środowisku pracy, wśród znajomych, czy to we własnej rodzinie. Nieustannie jesteśmy pośród ludzi, nie zawsze życzliwych dla nas. Jak reagujemy? Jezus był spokojny, nawet wobec oprawców potrafił dawać świadectwo prawdzie. Był znakiem, który wskazywał na istnienie innej rzeczywistości, królestwa „nie z tego świata”. Jezus chce powiedzieć, że nie wystarczy tylko podziwiać Go, ale trzeba także za Nim podążać, naśladować Go… To jest prawdziwy sprawdzian uczniów Jezusa: relacja wobec ludzi, szczególnie tych nieprzyjaznych, trudnych… Jesteśmy wydawani w naszym życiu w ręce męża, żony, brata, siostry, matki, ojca, szefa, kolegi z pracy, sąsiadki, bliźniego w potrzebie, spotkanego „przypadkiem” człowieka. Jakie jest moje świadectwo wobec tych ludzi? Czy przyjmuję te sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa, szansą zbawienia siebie i bliźnich?

Reklama

I.J.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-08-10 14:44

Ocena: +27 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważanie na niedzielę. Najdłuższy pocałunek

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Odnalezienie miejsca i czasu na prawdziwe spotkanie z Jezusem to wyzwanie, które może odmienić życie. Zapraszam na rozważanie, w którym przedstawię inspirujące świadectwa tych, którzy zdecydowali się na tę duchową podróż - od księdza biskupa Edwarda, przez lekarza doświadczającego tajemnicy Komunii Świętej, aż po Dolores Hart - hollywoodzką gwiazdę, która porzuciła karierę dla życia w klasztorze.

Wysłuchajmy tych świadectw, by zrozumieć, jak wielką moc ma modlitwa i jak bardzo może ona przemienić naszą rzeczywistość, jeżeli tylko poświęcimy jej swój czas i serce.

CZYTAJ DALEJ

Od Maryi uczmy się przeżywać Ewangelię

2023-12-06 19:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

„W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli.

CZYTAJ DALEJ

Stańmy dziś przed Bogiem z naszą biedą

2023-12-08 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Adobe Stock

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

„Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję