Rycerze z całej Polski wraz ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i duszpasterzami jesienią każdego roku przybywają do Częstochowy, aby powierzać swoją wspólnotę i swoje dzieła Matce Bożej. W tym roku pielgrzymka odbędzie się w dniach 13-14 października.
- Takie spotkanie Rycerzy i ich rodzin jest okazją nie tylko do duchowej formacji i modlitewnego skupienia, ale również do realizowania ideałów miłosierdzia poprzez organizacje zbiórek na rzecz najsłabszych i potrzebujących. W ubiegłych latach organizowane były zbiórki na rzecz hospicjów, ośrodków prowadzonych przez siostry albertynki, chorych na raka czy pomoc podopiecznym Fundacji Małych Stópek - informują Rycerze Kolumba.
Do adoracji obrazu opiekuna Jezusa zaproszeni są wszyscy wierni
Trwa peregrynacja kopii ikony św. Józefa z oratorium na Mont Royal w Montrealu.
Nawiedza ona parafie, w których działają Rycerze Kolumba. Jako pierwszy w naszej diecezji przyjął ikonę rejon 43, a jej peregrynacja rozpoczęła się w Nowej Dębie. – Obraz nawiedzi ponadto rejony: 4, 19 i 44, również obejmujące parafie diecezji sandomierskiej. Peregrynacja potrwa do 2 września br. Tego dnia bowiem zgodnie z przyjętym harmonogramem odwieziemy ikonę do Krakowa – mówił Jan Paduch, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba. Idea peregrynacji kopii ikony opiekuna Chrystusa zrodziła się w gronie Rycerzy Kolumba w Stanach Zjednoczonych, jako dopełnienie ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, który obchodzony był od 8 grudnia 2020 do 8 grudnia 2021 r. W Polsce nawiedzenie ikony rozpoczęło się 8 października ubiegłego roku podczas Rodzinnej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. Trzy kopie obrazu pobłogosławione przez kapelana stanowego Rycerzy Kolumba abp. Wacława Depo, rozpoczęły peregrynację w całej Polsce. – Nawiedzenie ikony zostało powiązane z naszym programem „Życie Mam”, zainicjowanym w ubiegłym roku przez Radę Stanową, którego celem jest pomoc dla Domów Samotnej Matki. Postanowiliśmy wesprzeć Jadwigę, wdowę po naszym bracie ze Stalowej Woli, która została z czwórką dzieci – mówił Dariusz Panek, Wielki Rycerz.
Nowenna odmawiana przed Świętami, może pomóc nam lepiej przygotować się na ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Niech tegoroczne świętowanie będzie wypełnione Bożą Miłością. Nowennę do Dzieciątka Jezus odmawiamy przed uroczystością (16-24 grudnia) lub w okresie Bożego Narodzenia.
To w sercu przechowuje się prawdziwy skarb, a nie w ziemskich sejfach, nie w wielkich inwestycjach finansowych, które dziś jak nigdy dotąd są szalone i niesprawiedliwie skoncentrowane, ubóstwiane za krwawą cenę milionów ludzkich istnień i zniszczenia Bożego stworzenia – wskazał Leon XIV w katechezie podczas środowej audiencji generalnej.
Prawdziwą przystanią dla serca nie jest posiadanie dóbr tego świata, lecz osiągnięcie tego, co może je napełnić całkowicie - Boga, który jest Miłością - wskazał Leon XIV 17 grudnia podczas audiencji generalnej. Papież Dodał, że ten skarb można odnaleźć jedynie miłując braci i siostry, których spotykamy na swej drodze.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.