Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Słowo Boże trzeba przepowiadać dzisiejszym językiem!

Rozważania do Ewangelii Łk 13, 18-21.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 31 października

• Rz 8, 18-25 • Ps 126(125), 1-2ab.2cd-3.4-5.6 • Łk 13, 18-21

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posadził w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki powietrzne gnieździły się na jego gałęziach». I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».

Reklama

Modlitwa dotyczy nie tylko księży i zakonnic. Chodzenie na Mszę św. nie jest zarezerwowane tylko dla „świętych” i tych bez grzechu. Nauczanie wiary katolickiej nie dotyczy wyłącznie dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Jest wiele stereotypów, które należy porzucić, jeśli chcemy być naprawdę wierni Ewangelii. Dlaczego? W tym dzisiejszym fragmencie Ewangelii znajdujemy dwa tego przykłady. Jezus przemawiał do tych, którzy Go słuchali ich językiem. I wyjaśniał im, jak wygląda królestwo Boże, porównując je do ziarnka gorczycy. Chciał, aby ci prości ludzie stali się częścią wspólnoty Jego uczniów. Mówił też o owocności swoich nauk, mówiąc, że rozprzestrzeniają się one jak zaczyn w cieście chlebowym. Bo chciał, aby kobiety, też te przebywające w domu, również stały się głosicielkami cnót ewangelicznych i aby za ich przykładem zmieniało się całe społeczeństwo. W tej Jezusowej nauce odkrywamy istotę roli świeckich we wspólnocie i w społeczeństwie. Wszyscy jesteśmy ewangelizatorami, nie tylko księża i misjonarze. A Słowo Boże trzeba przepowiadać dzisiejszym językiem, to znaczy być obecnym w telewizji, kinie, prasie, w Internecie, w mediach społecznościowych. To wszystko może stać się środkiem, by szerzyć każdego dnia, choćby tylko troszeczkę za każdym razem, królestwo Chrystusa.

W.Cz.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-09-22 15:27

Ocena: +33 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy otwieram się na łaskę wiary?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 17, 10-13.

Sobota, 16 grudnia
CZYTAJ DALEJ

Groby Pańskie 2025 - Galeria [Aktualizacja: 11:36]

2025-04-19 11:36

Magdalena Lewandowska

Grób Panski - katedra wrocławska

Grób Panski - katedra wrocławska

Piękną tradycją stało się budowanie w kościołach Grobu Pańskiego. Zapraszamy do przesyłania nam zdjęć z waszych kościołów i kaplic, a to pozwoli nam stworzyć piękną galerię. Czekamy na wasze zdjęcia, które możecie wysyłać na adres wroclaw@niedziela.pl

Prosimy, aby zdjęcia przesyłać do Niedzieli Zmartwychwstania.
CZYTAJ DALEJ

500 paczek trafiło do najuboższych

2025-04-19 12:30

Marzena Cyfert

Poświęcenie darów dla ubogich

Poświęcenie darów dla ubogich

Abp Józef Kupny pobłogosławił w Wielką Sobotę 500 paczek dla ubogich. Przygotowane one zostały przez wrocławską Caritas ze środków przekazanych przez wiernych archidiecezji.

– Nasze akcje angażują bardzo wielu ludzi, aby te działania pomocowe były przeprowadzone sprawnie, dokładnie i docelowo trafiły do najbardziej potrzebujących. Dzisiaj zostanie rozdanych 500 paczek, poświęconych przez naszego metropolitę, dla naszych podopiecznych, którzy korzystają na co dzień z łaźni i kuchni – mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję