Reklama

Jasna Góra

Jasnogórskie Rekolekcje Eucharystyczne

na Jasnej Górze rozpoczną się Jasnogórskie Rekolekcje Eucharystyczne - „O uzdrawiającej mocy Eucharystii”.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, pogłębieniem nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia Mszy św. Każda comiesięczna seria stanowi oddzielną część rozważań. Prowadzi je paulin o. Zbigniew Ptak.

Jak zapewniają ich dotychczasowi uczestnicy i sam prowadzący, rekolekcje są doskonałą okazją do odkrycia wielkiego wpływu Mszy św. na naszą codzienność oraz pozbycia się poczucia rutyny związanej z uczestnictwem w niej. To także możliwość głębszej kontemplacji poszczególnych elementów Eucharystii, a przede wszystkim odkrycia jej zbawiennego oddziaływania na ludzką kondycję.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Msza św. to spotkanie z Chrystusem „na wyciągnięcie serca”, ale czy potrafimy przyjąć to zaproszenie od Boga i o tym są te rekolekcje. Mają pomóc uczestnikom rozkochać się w tym, co dla katolików najważniejsze, czyli w Eucharystii - powiedział o. Zbigniew Ptak.

Dodał, że św. Jan Paweł II w encyklice "Ecclesia de Eucharistiao" to podkreślił, mówiąc o Maryi, że Jej całe życie było właśnie życiem eucharystycznym ze względu na wewnętrzną Jej postawę. - Tak mocno mamy wchodzić w głębię tych tajemnic, żeby się to przejawiało również w naszych myślach, słowach i uczynkach - tłumaczył rekolekcjonista.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18.30, po Eucharystii odbędzie się spotkanie w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. W sobotę spotkanie zaplanowane jest na godz. 9.00 w Auli o. Kordeckiego, a zakończy się Apelem Jasnogórskim. Niedziela będzie czasem świadectw i wysłuchania prelekcji pt. „Cuda Eucharystyczne” o. Melchiora Królika, byłego klasztornego kronikarza i opiekuna Obrazu Matki Bożej.

Podczas spotkań uczestnicy mają możliwość wpisania się do Księgi Eucharystycznej, która jest umieszczona na ołtarzu podczas Mszy Św. na zakończenie rekolekcji. Eucharystia ta sprawowana jest za wszystkie osoby, których nazwiska znajdują się w księdze. Po jej zakończeniu udzielane jest indywidualnego błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkim uczestnikom rekolekcji.

Reklama

Szczegóły na stronie: eucharystia.jasnagora.pl.

Maria Bareła @JasnaGóraNews

2023-10-26 17:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co oznaczają obrzędy wprowadzenia?

Niedziela Ogólnopolska 19/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Eucharystia

Msza św.

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika: Co oznaczają obrzędy wprowadzenia?

Bez zgromadzenia nie da się sprawować Eucharystii. Pierwsza faza celebracji eucharystycznej, nazwana terminem „obrzędów wprowadzenia”, ma za cel utworzenie z zebranych chrześcijan zgromadzenia kościelnego, czyli grupy organicznie zjednoczonej, owej autentycznej manifestacji misterium Kościoła, która oddaje się celebrowaniu „pamiątki” swego Pana jako autentycznego obrazu misterium Kościoła, który jest gotowy celebrować „pamiątkę” swego Pana. (...) Figura kapłana jako przewodniczącego zgromadzenia jest znakiem obecności Chrystusa pośród tych, którzy są zgromadzeni w Jego imię.

CZYTAJ DALEJ

Papież do dzieci w Weronie: nie bój się iść pod prąd, jeśli chcesz zrobić coś dobrego,

2024-05-18 12:59

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Nie bój się iść pod prąd, jeśli chcesz zrobić coś dobrego - radził wezwał Franciszek podczas spotkania z dziećmi na placu św. Zenona w Weronie. Papież odpowiedział na trzy pytania dzieci.

Pierwsze dotyczyło tego, jak rozpoznać, że wezwanie Jezusa do pójścia za Nim. Franciszek w dialogu ze swymi młodymi słuchaczami wskazał, że kiedy Jezus do nas mówi, czujemy w sercu radość. Gdy zaś mówi do nas diabeł lub gdy robimy coś złego, czujemy się źle.

CZYTAJ DALEJ

Dzieci komunijne dzieciom misji

2024-05-19 06:31

Archiwum PDM

W parafiach naszej archidiecezji trwa akacja „Dzieci komunijne dzieciom misji”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję