Reklama

Niedziela Małopolska

Krzeczów

Zaduszki nad Zakopianką

    W niedzielę 19 listopada będziemy obchodzić Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Paweł Kowalczyk

Krzyż w Krzeczowie stoi w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem

Krzyż w Krzeczowie stoi w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    To dzień, w którym pamięcią wracamy do ofiar wypadków drogowych. Wiele z nich miało miejsce także na Zakopiance. Stąd pomysł, aby właśnie w tym dniu uczcić ich pamięć.

    Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha BM w Krzeczowie, ks. Albert Wołkiewicz zaprasza do udziału w wydarzeniu. Napisał m.in. : „W połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem, przy Krzyżu w Krzeczowie w niedzielę 19 listopada 2023 roku, o godzinie 12:00 odbędą się „Zaduszki nad Zakopianką” - spotkanie poświęcone wszystkim ofiarom wypadków drogowych na tym odcinku trasy S7.”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

    Organizatorom zależy na uczczeniu jak największej ilości osób, które przez lata zginęły w wypadkach samochodowych na Zakopiance. Na ich upamiętnieniu. Napisali: „Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób, które zginęły w wypadkach drogowych na Zakopiance, za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Wojciecha BM w Krzeczowie, na terenie której znajduje się Krzyż: www.parafiakrzeczow.pl”.

    Szczegółowych informacji udziela ks. Albert Wołkiewicz, proboszcz parafii pod nr tel.: +48 728 648 765.

    Równocześnie podaje linki do uzupełniających informacji:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/151324,Swiatowy-Dzien-Pamieci-o-Ofiarach-Wypadkow-Drogowych.html

https://diecezja.pl/aktualnosci/krzyz-w-krzeczowie-turystycznym-skarbem-malopolski/

2023-11-06 21:56

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Tam giną ludzie". Mocne zarzuty lekarza ze Szpitala Południowego

2026-06-24 09:02

Kanał Zero

Dr Emil Jędrzejewski

Dr Emil Jędrzejewski

Szokujące relacje lekarza ze Szpitala Południowego w Kanale Zero. – Pacjenci przyjęci na SOR umierali niezaopiekowani, pracownicy oddziału „przypominali sobie” o nich po kilku godzinach i wykonywali im tomografię, żeby coś markować. Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. Każdy przypadek śmierci na SORze powinien być przeanalizowany – tak opowiadał w programie Krzysztofa Stanowskiego dr Emil Jędrzejewski, były ordynator oddziału chirurgii.

Przypomnijmy: Portal Zero.pl w ujawnił dwie afery związane ze Szpitalem Południowym w Warszawie. Chodzi o sprawę lekarza-milionera Dawida Kacprzyka z Koalicji Obywatelskiej oraz saloniku VIP na SOR, w której przyjmowano polityków tej formacji bez kolejki - informują dziennikarze. Jak się okazuje, to jednak nie są najpoważniejsze zarzuty wobec polityka KO i zarządzających szpitalem.
CZYTAJ DALEJ

Lefebryści kierują do papieża wyznanie wiary, krytykując zmiany posoborowe

2026-06-24 17:55

[ TEMATY ]

lefebryści

Vatican Media

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X (FSSPX) opublikowało 24 czerwca list otwarty skierowany do papieża Leona XIV oraz wszystkich kardynałów Kościoła katolickiego. Do dokumentu dołączono obszerne, liczące 154 punkty wyznanie wiary, w którym Bractwo systematycznie przedstawia swoje stanowisko doktrynalne oraz diagnozę kryzysu, jaki - jego zdaniem - dotyka współczesny Kościół. Publikacja pojawiła się na kilka dni przed zaplanowanymi na 1 lipca w Écône wyświęceniami biskupimi oraz w przededniu konsystorza zwołanego przez Leona XIV na 26 i 27 czerwca.

Autorzy dokumentu - przełożony generalny Bractwa, ks. Davide Pagliarani i jego najbliżsi współpracownicy - wyjaśniają, że obecna sytuacja Kościoła wymaga przedstawienia „kompleksowego wyznania wiary katolickiej”, które ma stanowić odpowiedź na współczesne wyzwania. „Kościół cierpi dziś pod presją nowych sił, pochodzących zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz, które popychają go we wszystkich możliwych kierunkach, z wyjątkiem - naszym zdaniem - tego właściwego” - napisali sygnatariusze.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej

2026-06-24 19:23

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany kapłanów

Archidiecezja częstochowska

23 czerwca br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ogłosił zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.

Ks. Ryszard BRYŁKA – dotychczasowy proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach z racji osiągnięcia wieku emerytalnego zwolniony z urzędu proboszcza;
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję