Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Bądźmy zawsze świadomi obecności Jezusa

Rozważania do Ewangelii Łk 17, 20-25.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 16 listopada. Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; św. Małgorzaty Szkockiej, królowej; św. Gertrudy, dziewicy, wsp. dow.

• Mdr 7, 22 – 8, 1 • Ps 119, 89-90.91.130.135.175 • Łk 17, 20-25

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was». Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu ”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».

Jezus ponownie spotyka się z faryzeuszami, którzy prawdopodobnie chcą Go złapać za słowo. Dlatego Go pytają: kiedy przyjdzie królestwo Boże? (Łk 17, 20). Królestwo Boże jest ukryte, trzeba ogromu mądrości, nowych oczu i serca, aby je zobaczyć. Wszyscy stajemy się niecierpliwi, kiedy mądrość Boga wymyka się naszemu rozumowaniu. Ona może się wypełnić jedynie w duchu Jezusa i dlatego wymaga prawdziwej i rzeczywistej wiary, pokory, cierpliwości i wytrwałości. Ludzie od zawsze szukali znaków i za nimi podążali. Tak samo jest i dziś. Jezus już jasno się wyraził w kwestii królestwa Bożego. Jest ono teraz, w tym konkretnym czasie. Dlatego trzeba żyć tą darowaną chwilą, obdarzać innych, zrobić coś konkretnego dla kogoś. Jezus mówi: Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest (Łk 17, 21). Wierzmy w obecność Bożego królestwa w zwykłych i codziennych sprawach. A w tym wszystkim nie zapominajmy o naszej duszy. Trzeba o nią dbać i ją pielęgnować. Przez życie sakramentalne szykować się do królestwa Bożego, o które zabiegajmy już dzisiaj. Jezus mówi swoim uczniom, a także i nam wszystkim: Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie (Łk 17, 25). I nam trzeba przejść przez wiele odrzucenia i cierpienia, ale w tym wszystkim nie jesteśmy i nie będziemy sami, bo On jest z nami. Bądźmy zawsze świadomi Jego obecności i bliskości w naszej codzienności.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-10-22 13:31

Ocena: +37 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pasterz troszczy się o swoje owce i od tego zależy jego życie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 10, 11-18.

Poniedziałek, 1 maja. Św. Józefa Rzemieślnika, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Już od 30 lat świeca Caritas na wigilijnym stole

2023-12-01 17:25

[ TEMATY ]

Caritas

świeca

wigilia

Archiwum Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Trzy dekady temu Caritas zainaugurowała Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (WDPD) - jedną z najdłużej trwających i najbardziej znanych akcji. Jej nieodłącznym elementem jest świeca Caritas, dzięki której zbierane są środki na pomoc dzieciom. Akcji towarzyszy hasło „Niosę dobro”. Dziś wielką, jubileuszową świecę zapalił abp Józef Kupny.

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z abp. Józefem Kupnym zapalili w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego jubileuszową wigilijną świecę Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Św. Teresa od Jezusa z Andów: tysiące ludzi dziękują jej za pomoc w otrzymaniu łask

2023-12-01 21:17

[ TEMATY ]

świadectwo

święci

Bliżej Życia z wiarą

pl.wikipedia.org

Św. Teresa od Jezusa z Andów

Św. Teresa od Jezusa z Andów

Wystarczyło jej niespełna dwadzieścia lat, by zostać świętą. Każdego roku tysiące ludzi dziękują jej za pomoc w otrzymaniu łask.

Pierwsza Chilijka wyniesiona do chwały ołtarza – Juana Enriquetta Josefina de los Sagrados Corazones Fernández Solar, lepiej znana jako św. Teresa od Jezusa z Andów. Urodzona 13 lipca 1900 r. w zamożnej rodzinie, rozpieszczana przez rodziców, mogła wieść życie księżniczki z bajki, lecz wolała poświęcić wszystko dla Jezusa. Dla Niego zmieniła nawet swój porywczy charakter. Jaki był efekt tego poświęcenia? Dostąpiła chwały ołtarzy, a teraz jest jednym z najskuteczniejszych orędowników w niebie – do poświęconego jej sanktuarium każdego dnia napływają podziękowania za łaski, które dzięki niej zostały wyproszone. Jednym z najbardziej spektakularnych cudów za wstawiennictwem chilijskiej świętej było „wskrzeszenie” pewnej nastolatki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję