Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy jestem wdzięczny za Bożą obecność w moim życiu?

Rozważania do Ewangelii Mt 18, 12-14.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 12 grudnia. Św. Joanny Franciszki Chantal, zakonnicy, wsp. obow.

• Iz 40, 1-11 • Ps 96, 1-2.3 i 10ac.11-12.13 • Mt 18, 12-14

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych».

Reklama

Jak pięknie jest wiedzieć, że ktoś mnie kocha, czuwa nade mną, strzeże, że komuś na mnie zależy... Bóg uświadamia nam, jak bardzo jesteśmy cenni, jak bardzo Mu na nas zależy, jak bardzo nas pragnie. Jeśli przyjrzymy się tej przypowieści bliżej, to widzimy, że dla Jezusa nikt nie jest bez znaczenia, chce zbawić wszystkich. Bóg nie chce, żeby ktokolwiek został pominięty, zapomniany czy zgubiony. Jego miłość jest bezwarunkowa i nie ma ceny. W obu obrazach w centrum jest pokazany proces szukania i znajdowania. Tak działa Bóg, który szuka i znajduje zgubionych. Dlatego, jako dobry pasterz, idzie za zabłąkaną owcą, dopóki jej nie znajdzie, i cieszy się, gdy jest odnaleziona. Czy jestem tego świadomy? Czy mogę w swoim życiu wskazać stratę, czy też zagubienie w pokusach i wyzwaniach tego świata? Czy współpracuję z Nim nad zagubionymi, którzy są obecni w mojej codzienności? Co robię konkretnie dla nich? Czy jestem wdzięczny za Jego obecność i przewodniczenie w moim życiu? Czy potrafię się cieszyć, gdy ktoś wróci do Boga poprzez życie sakramentalne, uzdrowienie i wyzwolenie? Czy raduję się, gdy ktoś odda Mu swoje życie, rodzinę czy talenty?

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-11-22 14:38

Ocena: +19 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus codziennie prowadzi nas na właściwą ścieżkę

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 24-30.

Niedziela, 23 lipca. XVI niedziela zwykła

CZYTAJ DALEJ

Czy pamiętam o trosce o swojego ducha?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Magdalena Pijewska/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 28-31.

Wtorek, 28 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa

CZYTAJ DALEJ

Hetmańska Zwycięska Mariampolska, módl się za nami...

2024-05-27 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

W 1945 roku Polacy zamieszkujący te ziemie musieli opuścić ojczyznę niepewni swych losów. Wyruszając w nieznane, niepewnie byli też losów świętych obrazów, które dotąd czcili w swych kościołach, gdyby je w nich pozostawili. Tak więc zabierali je ze sobą, modlili się przed nimi i przechowywali pieczołowicie.

Rozważanie 28

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję