Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy otwieram się na łaskę wiary?

Rozważania do Ewangelii Mt 17, 10-13.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 16 grudnia

• Syr 48, 1-4. 9-11 • Ps 80, 2ac i 3b, 15-16, 18-19 • Mt 17, 10-13

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: «Czemu uczeni w P iśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Reklama

Bóg nieustannie posyła do nas proroków, świadków, którzy mają przygotować nasze serca na przychodzącego Pana. Serce człowieka jest zatwardziałe, zamknięte na wezwanie do nawrócenia. Dziś nie brakuje ludzi dobrze wykształconych, znających teologię, ale żyjących z dala od Boga. Sama wiedza nie wystarczy, by być człowiekiem wierzącym. Wiedza jest potrzebna, ale potrzeba jeszcze otwarcia na dar Chrystusowej łaski. Człowiek może spotkać Boga, gdy otwiera się na działanie Boga w swojej codzienności. Przemieniająca miłość Boga porusza nasze serca i prowadzi do pełnego zaufania i powierzenia się Bożej opatrzności. Czy otwieram się na łaskę wiary? Czy pogłębiam wiedzę religijną?

K.S.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-11-21 15:02

Ocena: +23 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy wierzę w zmartwychwstanie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 12, 18-27.

Środa, 5 czerwca. Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

CZYTAJ DALEJ

Kielce: obiekty sakralne ucierpiały podczas nocnej nawałnicy

2024-07-14 16:16

[ TEMATY ]

burza

diecezja kielecka

Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej także liczy straty po nocnej nawałnicy

Muzeum Wsi Kieleckiej także liczy straty po nocnej nawałnicy

Niszczycielska nawałnica przeszła w nocy z soboty na niedzielę nad Kielcami i regionem - pół tysiąca interwencji obsłużyli strażacy i wciąż interweniują. Burze, ulewne deszcze i grad spowodowały także uszkodzenia niektórych obiektów sakralnych.

- Myślę, że pełnego obrazu należy spodziewać się jutro, gdy księża proboszczowie ocenią dokładniej straty - mówi KAI ks. dr Marcin Rokita, ekonom diecezji kieleckiej.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa współczesnych obrazów Zwiastowania zawitała do Częstochowy

2024-07-15 14:23

[ TEMATY ]

Częstochowa

wystawa

Zwiastowanie

Karol Porwich/Niedziela

„Jesteśmy tu, gdzie powinniśmy i chcemy być ze sztuką sakralną. Bez dobrego malarstwa i literatury staniemy się niemi, a być może ślepi i nie będziemy potrafili opowiedzieć tego, co zaczęło się w Nazarecie. A takie jest nasze zadanie!” – podkreślił dr Dariusz Karłowicz otwierając 14 lipca w Częstochowie wystawę współczesnych obrazów pt. „Zwiastowanie”. Do 8 września można ją oglądać w krużgankach kościoła św. Zygmunta, na krańcu alei NMP, którą piesi pielgrzymi zmierzają na Jasną Górę.

Wernisaż poprzedziła msza św. sprawowana pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Wyraził on nadzieję, że odwiedzający wystawę „w spotkaniach z pięknem dzieł współczesnych autorów” przeżyją „osobiste zadziwienie przedstawieniem sceny Zwiastowania zapisanej w pierwszym rozdziale Ewangelii wg. św. Łukasza”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję