Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy potrafisz służyć Jezusowi w Kościele?

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 36-40.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 30 grudnia

• 1 J 2, 12-17 • Ps 96, 7-8a.8b-9.10 • Łk 2, 36-40

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Rodzice przynieśli Dzieciątko Jezus do świątyni, była tam prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy. A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta Nazaret. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

Służba Bogu! Udaj się razem z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem Jezus do świątyni, aby przeżyć to spotkanie tak, jak to przeżyła prorokini Anna. Maryja ofiaruje Bogu największy skarb, jaki posiada. Jest świadoma tego, że otrzymała Go od Boga i nie może Go zatrzymywać dla siebie. A co jest Twoim największym skarbem i czy jesteś go w stanie oddać Bogu? Mogą to być Twoje plany, kariera, dobra doczesne, przywiązanie do osób, rzeczy itd. Prorokini Anna jest dla nas przykładem wolnego i oddanego człowieka Bogu, nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach. Staje się ona zwiastunem radosnej Nowiny, sławi Boga i mówi o Nim wszystkim To jest zadanie i obowiązek każdego katolika, który spotkał w swoim życiu Jezusa i Jemu zaufał. Coraz trudniej nam w tym dzisiejszym i zalatanym świecie spotkać radość i entuzjazm u ludzi wierzących i praktykujących, a przecież i oni w świątyni spotykają się z tym samym Jezusem, co prorokini Anna. To, że jestem na Mszy Świętej, to nie znaczy jeszcze, że moje serce jest przy Bogu, że chcę Go słuchać i Nim się zachwycać, przyjąć Jego dar obecności i miłości. A co dopiero Jemu służyć i żyć według Jego przykazań Bożych. Gdzie jest Twój skarb, tam i będzie Twoje serce. Czy Jezus stał się już w Twoim życiu tym największym skarbem, do którego łaknie i pragnie Twoje serce? Czy potrafisz Jemu służyć w Kościele, w swojej parafii, w potrzebie drugiego człowieka?

Reklama

Z.L.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 JUŻ DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-11-23 13:47

Ocena: +23 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty: nie zamykajmy serca na cud kapłaństwa Chrystusa

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Grzegorz Gałązka

O znaczeniu cudu kapłaństwa Chrystusa, który ofiarował samego siebie na odpuszczenie grzechów, wstawia się za nami u Ojca i powtórnie przyjdzie, by ustanowić ostateczne królestwo Boże mówił dziś papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Ojciec Święty nawiązując do pierwszego czytania dzisiejszej liturgii (Hbr 9,15.24-28), mówiącego o kapłaństwie Chrystusa zaznaczył, że jest ono największym cudem. Podkreślił trzy etapy tego wyjątkowego kapłaństwa.

CZYTAJ DALEJ

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

2024-04-16 14:14

Niedziela Ogólnopolska 16/2024, str. 20

[ TEMATY ]

Bóg

Adobe Stock

We współczesnym Kościele nasila się tendencja do sprowadzania, a nawet ograniczania, jego misji do płaszczyzny horyzontalnej, poziomej. Ukazywane są i podkreślane rozmaite obowiązki, które dotyczą wyznawców Jezusa Chrystusa, znacznie rzadziej natomiast mówi się, w co i dlaczego mają oni wierzyć. Ta strategia ewangelizacyjna, przypominająca budowanie domu od dachu, spotyka się czy to z obojętnością, czy z odrzuceniem, przy czym nie wiadomo, który z tych dwóch skutków jest gorszy.

CZYTAJ DALEJ

Turniej WTA w Stuttgarcie - Świątek przegrała z Rybakiną

2024-04-20 18:10

[ TEMATY ]

tenis

Iga Świątek

pl.wikipedia.org

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek przegrała z rozstawioną z numerem czwartym reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną 3:6, 6:4, 3:6 w półfinale halowego turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Mecz trwał dwie godziny i 50 minut.

Rybakina przerwała serię 10 zwycięstw z rzędu Polki, która w Stuttgarcie triumfowała w dwóch ostatnich latach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję