Reklama

eR radio 87.9 FM

Kościół katolicki opracowuje nowe sposoby ewangelizacji i katechizacji. Wraz z pojawieniem się nowych technologii, nowych środków ewangelizacji wykorzystuje takie media jak telewizję, radio, Internet. Wśród nich katolickie radio jest jednym z najbardziej skutecznych środków w tej misji ewangelizacyjnej. Idąc za głosem Kościoła, który zaznacza, że radio katolickie ma ogromną rolę do spełnienia w szerzeniu wiary, redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” podjęła działalność radiową. Jest to jedna z form mówienia o „Niedzieli” i jedna z form ewangelizacji. Studio radiowe zostało powołane przez red. naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia w 1996 r., by przede wszystkim promować „Niedzielę”. Każdego tygodnia przygotowujemy prezentację najnowszego numeru „Niedzieli”, komentarz Redaktora Naczelnego odnoszący się do bieżących spraw w Kościele i w świecie. Przygotowujemy cykliczne audycje zatytułowane „Spotkanie z «Niedzielą»”, które można usłyszeć w diecezjalnym Radiu Fiat i na stronach internetowych naszego tygodnika, realizujemy „Niedzielę Audio”, każdego tygodnia Czytelnik naszej strony internetowej może wysłuchać artykułów z bieżącego numeru „Niedzieli”.
Studio radiowe współpracuje z dziewiętnastoma rozgłośniami w Polsce i jedną w Chicago. Dzięki tej współpracy dane rozgłośnie pomagają nam w dotarciu do słuchaczy z „Niedzielą” w różne regiony naszego kraju i poza jej granice.
My również, jako tygodnik katolicki, pragniemy na łamach naszego pisma prezentować Czytelnikom rozgłośnie katolickie współpracujące z nami. W tym numerze zamieszczamy rozmowę z dyrektorem Radia eR w Lublinie ks. Mieczysławem Puzewiczem.

(A. P.)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy się zakazili wirusem, nie infekowało innych

2021-07-25 17:18

[ TEMATY ]

Izrael

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich /Niedziela

80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej - głosi opublikowany w niedzielę raport portalu The Times of Israel.

Według danych izraelskiego ministerstwa zdrowia zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję