Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy wysławiam Pana za wszystkie dobrodziejstwa, jakie mi uczynił?

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 16-21.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 1 stycznia. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

• Lb 6, 22-27 • Ps 67 • Ga 4, 4-7 • Łk 2, 16-21

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Dziś obchodzimy święto Świętej Bożej Rodzicielki, Matki Tego, którego czcimy jako Syna Bożego. Ten fragment zachęca, abyśmy jak pasterze mogli usłyszeć i zrozumieć w naszych sercach, o co prosi Pan; ode mnie, od ciebie, od nas wszystkich. Mówi osobiście, bezpośrednio. Mówi w taki sposób, że mogę Go zrozumieć. Prości ludzie zawsze znajdują kierunek, drogę do Boga, ponieważ ich serca są wolne i czyste. Pasterze przychodzą na nabożeństwo. Ich spotkanie z Jezusem ich zmienia, daje jasność, pokój, miłość, radość... To spotkanie, które przemienia człowieka, które skłania do składania świadectwa o tym, jak rodzi się nowa osoba, która żyje z tego spotkania, słyszy uszami swojego serca, widzi oczami swojego serca. Życie takiej osoby bez wielu słów staje się świadectwem. Czy słyszę skierowane do mnie Boże przesłanie, czy znajduję znak, którego tak bardzo szukam? Maryja zachowywała wszystko, co się wydarzyło, w swoim sercu. Co ja przechowuję w moim sercu? Życie pasterza po spotkaniu z Jezusem staje się chwałą, „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2, 14). Czy wysławiam Pana za wszystkie dobrodziejstwa, jakie mi uczynił, przyznał, pomnożył?

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-12-20 08:26

Ocena: +21 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważanie na niedzielę. Najdłuższy pocałunek

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Odnalezienie miejsca i czasu na prawdziwe spotkanie z Jezusem to wyzwanie, które może odmienić życie. Zapraszam na rozważanie, w którym przedstawię inspirujące świadectwa tych, którzy zdecydowali się na tę duchową podróż - od księdza biskupa Edwarda, przez lekarza doświadczającego tajemnicy Komunii Świętej, aż po Dolores Hart - hollywoodzką gwiazdę, która porzuciła karierę dla życia w klasztorze.

Wysłuchajmy tych świadectw, by zrozumieć, jak wielką moc ma modlitwa i jak bardzo może ona przemienić naszą rzeczywistość, jeżeli tylko poświęcimy jej swój czas i serce.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Tomasz Szopa o heroizmie bł. Rodziny Ulmów: Taka miłość jest cudem

2024-04-12 20:35

[ TEMATY ]

miłość

rodzina Ulmów

Archiwum krewnych rodziny Ulmów

- Taka miłość jest możliwa tylko z pomocą Bożej miłości, Bożej łaski. Taka miłość jest cudem - mówił o heroizmie bł. Rodziny Ulmów ks. Tomasz Szopa podczas peregrynacji relikwii błogosławionych w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

W homilii ks. Szopa zwrócił uwagę na cud rozmnożenia chleba. Zaznaczył, że nie wydarzyłby się on bez udziału człowieka - małego chłopca, który miał pięć chlebów i dwie ryby. Jezus wykorzystał coś niepozornego, by dokonać spektakularnego cudu, chociaż mógłby go dokonać i bez udziału tego chłopca, jego chlebów i ryb.

CZYTAJ DALEJ

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

2024-04-12 22:15

[ TEMATY ]

wywiad

Adobe Stock

Aby zrozumieć lepiej to, co się stało z ks. Olszewskim publikujemy rozmowę z mecenasem Wąsowskim.

We wtorek 26 marca ks. Michał Olszewski, sercanin, został zatrzymany. Tego samego dnia funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do trzech domów należących do sercanów. Jak poinformował Włodzimierz Płatek, rzecznik zgromadzenia „Funkcjonariusze ABW przyszli i prowadzili czynności w Warszawie, w Stopnicy i w Stadnikach. Tam były czasowe miejsca, gdzie Fundacja Profeto prowadziła swoją działalność. Natomiast miejscem realnego funkcjonowania tej Fundacji dzisiaj są Stadniki”. Ks. Płatek dodał, że w Warszawie i Stopnicy czynności trwały krótko, bo nie było tam żadnych materiałów, a w Stadnikach funkcjonariusze ABW przebywali od rana do godz. 15.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję