Kolejne miejsca w regionie przypadły Ostrowcowi Świętokrzyskiemu i renomowanym liceom kieleckim, choć i tutaj zaznacza się rotacja.
Kielecki „Nazaret” swój wysoki wynik zawdzięcza m.in. olimpijczykom, czyli pięciu laureatom i siedmiu finalistom ogólnopolskich olimpiad, z czego jeden z uczniów bardzo dobrze wypadł na międzynarodowej olimpiadzie z matematyki.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Ranking Perspektyw jest uważany za najbardziej prestiżowy ranking w Polsce. Głównym kryterium w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz - w przypadku techników - z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny.
Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, wznowiło swą działalność 1 września 2004 r. Opiera się na bogatej tradycji i chlubnej historii szkoły nazaretańskiej, która na trwałe wpisała się w powojenne dzieje Kielc.
Współczesny „Nazaret” zapewnia uczniom wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki, klimat życzliwości, profesjonalizm, bezpieczeństwo i dobrą organizację pracy. Jest także prowadzona formacja duchowa dla uczniów i rodziców.
Na drugim miejscu w województwie świętokrzyskim, a na 111. pozycji w Polsce jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szkoła znacznie podniosła wyniki, gdyż w ubiegłym roku nie znalazła się w ogóle na liście.
Trzecie miejsce w regionie zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Nastąpił postęp o 21 punktów w stosunku do 2023 r. Tuż za „Śniadkiem” znalazło się VI LO im. Juliusza Słowackiego, a na kolejnym miejscu - najstarsze w Kielcach renomowane I LO im. Stefana Żeromskiego.