Reklama

Mali misjonarze

21 października w parafii pw. św. Jacka miało miejsce spotkanie dziecięcych kół misyjnych. Na Mszę św. przybyło prawie 200 najmłodszych misjonarzy wraz z opiekunami. Mszy św. przewodniczył ks. inf. Władysław Bochnak.

Misjonarzom, którzy opuszczają wszystko, potrzeba zapału i entuzjazmu. Ich poświęcenie się w służbie Ewangelii winno się udzielać również nam, którzy pozostajemy w kraju. Nie chodzi tutaj o współczucie, które okazujemy misjonarzom głoszącym Ewangelię w niewyobrażalnych dla nas warunkach, ale o wiarę w Chrystusa, który oczekuje od nas pomocnej ręki w budowaniu Jego Królestwa na ziemi. Oddajmy więc dla świętej sprawy misji to, co możemy ofiarować. Może parę minut modlitwy w tygodniu, może jakieś wyrzeczenie, może kilkadziesiąt groszy w miesiącu. Niedziela Misyjna przypomniała nam wszystkim o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu.
W Tygodniu Misyjnym, 21 października, dzieci z parafii legnickich przeżywały swój misyjny dzień w kościele św. Jacka. Przygotowały one kolorowe stroje symbolizujące pięć kontynentów misyjnych: Europę (biały), Azję (żółty), Afrykę (zielony), Amerykę (czerwony), Oceanię (niebieski). "Mali misjonarze", bo takie miano otrzymali uczestnicy tego misyjnego wydarzenia, z uwagą wsłuchiwali się w homilię wygłoszoną przez Księdza Infułata, który przybliżył dzieciom osobę i wielkie dzieła św. Jacka. Zachęcał ich również do dalszego wspierania misjonarzy poprzez modlitwę, a także zaangażowania się w sprawy misji na miarę swojego dziecięcego wieku.
Dzieci z Ogniska Misyjnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 przygotowały uroczystą oprawę Mszy św. Schola, którą opiekuje się s. Irena, ubogaciła uroczystość śpiewem. Podczas Mszy św. wszystkie dzieci modliły się, aby misjonarze dotarli z Ewangelią do wszystkich ludzi na całej ziemi. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali obrazki z prośbą o modlitwę za misje i misjonarzy. Ten dzień pozwolił nam wszystkim otworzyć nasze serca na słowa Zmartwychwstałego Pana: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię" (Mk 16, 15).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o aktualnych kwestiach Kościoła w Polsce

2021-06-12 16:08

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum” – to główne tematy 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pierwszym dniu obrad, przypadającym w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa pielgrzymkowa u franciszkanów na Karłowicach

2021-06-12 14:42

ks. Łukasz Romańczuk

Od wczoraj, przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu - Karłowicach (franciszkanie), można oglądać wystawę: „Homo viator, czyli wyrusz w drogę - Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę”

Prezentacja wystawy dostępna na naszym kanale YouTube:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję