Reklama

Wiadomości

Koniec ferii zimowych w szkołach

Niedziela jest ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju. Ich ferie zaczęły się 10 lutego.

[ TEMATY ]

ferie

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W pozostałych województwach ferie zakończyły się dwa, trzy lub cztery tygodnie temu. Od 13 do 28 stycznia ferie mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od 20 stycznia do 4 lutego odpoczywali uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 27 stycznia do 11 lutego przerwę w nauce mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie: np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Reklama

Następna przerwa w nauce w szkołach – na Wielkanoc – będzie od 28 marca do 2 kwietnia. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mir/

2024-02-25 07:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ferie zimowe z Caritas

Niedziela rzeszowska 6/2017, str. 7

[ TEMATY ]

ferie

Ks. Roman Czenczek

Każdego dnia dzieci bawiły się na śniegu

Każdego dnia dzieci bawiły się na śniegu

W dniach 14-20 stycznia w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbyło się zimowisko zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W zimowym wypoczynku wzięło udział blisko 100 dzieci z trzech dekanatów naszej diecezji: Rzeszów-Wschód, Ropczyce oraz Wielopole Skrzyńskie. Opiekę nad dziećmi sprawowało 9 wychowawców. Kierownikiem turnusu był Jan Lewandowski.

CZYTAJ DALEJ

Sejm przeciwko odrzuceniu projektów ustaw ws. aborcji

2024-04-12 14:58

[ TEMATY ]

aborcja

PAP/Radek Pietruszka

Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie w pierwszym czytaniu czterech projektów ustaw dotyczących aborcji.

W piątek w Sejmie odbyły się głosowania nad czterema projektami ustaw ws. aborcji. Debata na temat złożonych propozycji odbyła się w czwartek. Wnioski o odrzucenie wszystkich projektów złożyła Konfederacja, PiS wnioskował o odrzuceniem trzech z nich (poza projektem Trzeciej Drogi).

CZYTAJ DALEJ

Watykan: ogłoszono trzy dekrety Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych

2024-04-13 13:18

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Dekret o cudzie za przyczyną błogosławionej, która będzie mogła być kanonizowana, dekret o męczeństwie podczas wojny domowej w Hiszpanii a także dekret o heroiczności cnót ogłosiła dziś z u poważnienia papieża Franciszka Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych.

Podczas porannej audiencji udzielonej kard. Marcello Semeraro, prefektowi Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych Ojciec Święty upoważnił tę dykasterię do promulgowania dekretów dotyczących:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję