Reklama

Zostań świętym Mikołajem!

Niedziela toruńska 48/2002

Caritas Diecezji Toruńskiej po raz kolejny realizuje świąteczną zbiórkę żywności, w tym roku pod nazwą "Zostań Świętym Mikołajem". W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji dzieła. Zbiórka przebiegać będzie w dniach od 6 do 8 grudnia br. Do akcji włącza się również redakcja Głosu z Torunia.
Zwracamy się do szkół, tj. dzieci i młodzieży, aby w dniu św. Mikołaja, 6 grudnia, zechciały podzielić się ze swoimi biedniejszymi kolegami i koleżankami, przynosząc swój dar do szkoły w specjalnych woreczkach Caritas. Całość zebranych darów zostanie przez dyrekcję szkoły przekazana najbiedniejszym uczniom.
Zwracamy się z prośbą do poszczególnych parafii diecezji toruńskiej o przeprowadzenie zbiórki w 2. niedzielę Adwentu, tj. 8 grudnia. Zachęcamy, aby dary przekazać w woreczkach Caritas i złożyć w czasie Ofiarowania podczas Mszy św. Zostaną one przekazane poprzez parafie lub centra Caritas najbardziej potrzebującym mieszkańcom miast i wsi naszego regionu (diecezji).
Zwracamy się do sklepów z prośbą o przeprowadzenie zbiórki w sklepach w dniach 6-8 grudnia. Zakres ten realizujemy przy pomocy wolontariuszy Caritas, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ZHP i Parafialnych Zespołów Caritas. Ponadto zachęcamy producentów, hurtowników, sprzedawców detalicznych żywności, aby zechcieli złożyć swój dar, zgłaszając ten fakt do Centrum Caritas w Toruniu, Grudziądzu i Brodnicy.
W poprzednich latach podobne akcje przyniosły pomoc wielu najbiedniejszym (np. w 2001 r. przekazano biednym ponad 7 tys. paczek, tj. 35 tys. kg środków żywnoś-ciowych i słodyczy).
Do bieżącego numeru Niedzieli będą dołączone specjalnie wyprodukowane woreczki z nadrukiem: "Zostań świętym Mikołajem - Świąteczna zbiórka żywności Caritas Diecezji Toruńskiej".
Dziękując za wszelkie wsparcie, mamy nadzieję, że akcja przyniesie owocny skutek. Poprzez ośrodki Caritas w Toruniu, Grudziądzu, Brodnicy i Działdowie planujemy przygotować ok. 7 tys. paczek o łącznej wadze 35 tys. kg. Mamy również nadzieję, że podobną ilość darów zbiorą uczniowie szkół diecezji toruńskiej oraz wierni w parafiach.
Niech radość i uśmiech ubogich dzieci będzie dla nas wszystkich największą satysfakcją i podziękowaniem za trud.

Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bazylika NSPJ w Krakowie – miejsce ponowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa

2021-06-11 18:26

[ TEMATY ]

Kraków

Najświętsze Serce Pana Jezusa

PAP

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wraz z całym Episkopatem i w łączności z wiernymi ponowi dziś (11 czerwca 2021) Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie to miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 18 w jezuickiej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

27 lipca 1920 r. na Jasnej Górze Episkopat Polski dokonał poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ten akt ponowiono rok później w Krakowie, w uroczystość NSPJ, 3 czerwca 1921 roku, w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy okazji konsekracji tej świątyni.

CZYTAJ DALEJ

Abp Marek Jędraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej o wspólnocie serc Jezusa i Maryi

2021-06-12 09:29

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej drugi dzień obrad 389. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej. Metropolita krakowski podkreślił, że zbieżność liturgicznych obchodów Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Najświętszego Serca Pana Jezusa skłania, „abyśmy raz jeszcze powrócili do idei Eleusy, która w swej istocie mówi o przedziwnej wspólnocie Serc Jezusa i jego Przeczystej Matki".

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na ikonograficzny typ Eleusy, w którym namalowany jest wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej. Podkreśla on silny związek uczuciowy między Maryją, a Dzieciątkiem Jezus. – Stojące na kolanach Matki Dzieciątko Jezus mówi coś do Maryi, a Jej twarz, dostojna i spokojna, wskazuje na to, że słowa Jezusa głęboko zapadają głęboko w Jej serce. Jednakże Jej oczy nie są, jak jest to zazwyczaj w tego rodzaju obrazach, skierowane w stronę Dzieciątka, ale do modlących się przed Obrazem ludzi – opisywał metropolita krakowski, który przywołał historię kultu kalwaryjskiego wizerunku.

CZYTAJ DALEJ

"Działać na chwałę Bożą" - 10 lat Akcji Katolickiej na wrocławskim Nowym Dworze

2021-06-12 19:04

ks. Łukasz Romańczuk

Członkowie Akcji Katolickiej niosą sztandar

Członkowie Akcji Katolickiej niosą sztandar

Jubileusz 10-lecia parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, obchodzili jej członkowie w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze.  

Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Piłat - asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. We wstępie do liturgii, ks. Krzysztof Hajdun, proboszcz parafii porównał występujące w Ewangelii ziarnko gorczycy do momentu przyjęcia Sakramentu Chrztu, co prowadzi do wzrostu u człowieka wiary, nadziei i miłości - Tak też dzieje się z dziełami, które rozrastają się w Kościele. Ludzie tworzący te dzieła powiększają jej duchowe dobra poprzez modlitwę, sakramenty, charyzmaty przypisane danym grupom. I przez to stają się piękne. - mówił ks. K. Hajdun i dodał: - Minęło już 10 lat, kiedy reaktywowany został oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii. Wyrażamy naszą radość, że to dzieło trwa i się wciąż rozrasta. Dziś, wraz z ks. Łukaszem Piłatem, odpowiedzialnym w naszej diecezji za Akcję Katolicką, dziękujemy za 10 lat tego dzieła w naszej wspólnocie. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję