Reklama

Wsparcie misji w Rwandzie

Adopcja serca

Niedziela toruńska 48/2002

W Zespole Szkół nr 31 w Toruniu od trzech lat istnieje Szkolne Koło "Caritas", które włączyło się w akcję "Adopcja serca", obejmując opieką dziewczynkę o imieniu Dafroza, poleconą przez polskich misjonarzy pracujących na misji w Musongati w Rwandzie.
8 października naszą szkołę odwiedził pracujący na misji w Musongati o. Eliasz Trybała, pragnąc osobiście podziękować uczniom i nauczycielom za wsparcie duchowe i materialne misji.
Spotkanie odbyło się w podniosłej atmosferze i miało uroczystą oprawę, o co zadbali uczniowie z naszej szkoły i z Zespołu Szkół nr 16, którzy przygotowali specjalny program artystyczny. O. Eliasz przybliżył nam problemy, z jakimi spotykają się misjonarze, oraz opowiedział o sytuacji dzieci w Rwandzie. Dla młodzieży z naszej i z sąsiednich szkół, tj: Zespołów Szkół nr 5, 8 i 16, spotkanie z człowiekiem głębokiej wiary i pokory, który na co dzień przybliża Chrystusa ludziom, którzy Go jeszcze nie znają, było niezapomnianym przeżyciem. Zaproszeni goście włączyli się do "Adopcji serca", a uczniowie przekazali o. Eliaszowi "dary serca" w postaci listów do misjonarzy, kroniki: Szkolnego Koła "Caritas" z Gimnazjum nr 31 i klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 31, zebrane pieniądze z przeznaczeniem dla rodzin adopcyjnych i pamiątkowy piernik toruński. Na zakończenie spotkania wspólnie wykonano pieśń Wiele jest serc przy akompaniamencie o. Macieja, który towarzyszył o. Eliaszowi. O. Eliasz był wzruszony serdecznym przyjęciem przez młodzież, o czym mówił również podczas audycji w Radiu Maryja.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: Nagrano oficjalną polską wersję Hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023

2021-06-11 20:16

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

hymn

ŚDM Lizbona

Logo ŚDM 2023

Logo ŚDM 2023

112 młodych wokalistów z całej Polski i 48-osobowa orkiestra nagrali w Krakowie oficjalną polską wersję Hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023.

Utwór "Ha pressa no ar" ("Jest pośpiech w powietrzu") zaśpiewany po polsku zostanie po raz pierwszy zaprezentowany 24 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 5. rocznicę otwarcia krakowskich ŚDM.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi ponowili Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021-06-11 19:50

[ TEMATY ]

Kraków

100‑lecie Aktu poświęcenia Polski

EpiskopatNews

- Stojąc wobec trudnych wyzwań dla Kościoła i Ojczyzny, z ufnością wołamy: "Otwórz nasze oczy, ulecz chore serca, obmyj to, co brudne, daj łaskę nawrócenia i pokuty! Jezu, uczyń nasze serca na wzór Serca Twego, abyśmy umieli tracić życie w służbie najbardziej potrzebującym, najsłabszym i bezbronnym" - tymi m.in. słowami biskupi zgromadzeni w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie ponowili po 100 latach Akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Odczytał go na zakończenie Mszy św. przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Akt ten zostanie dziś ponowiony także we wszystkich parafiach w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o aktualnych kwestiach Kościoła w Polsce

2021-06-12 16:08

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum” – to główne tematy 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pierwszym dniu obrad, przypadającym w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję