Reklama

Regulamin korzystania z bezpłatnej wersji widgetów „Liturgia dnia”

§ 1. Definicje

Ilekroć w niniejszym Regulaminie korzystania z bezpłatnej wersji widgetów „Liturgia dnia”, zwanym dalej Regulaminem, jest mowa o:
1) Widgecie – rozumie się przez to komputerowy system wyświetlający liturgię dnia w wersji pełnej lub skróconej na stronach internetowych;
2) Redakcji – rozumie się przez to Redakcję i Administrację Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z siedzibą w Częstochowie (42-200) przy ul. 3 Maja 12;
3) Użytkowniku – rozumie się przez to osobę, która umieściła i udostępniła Widget na zarządzanej przez siebie stronie internetowej;
4) Internaucie – rozumie się przez to osobę korzystającą z Internetu, nie będącą właścicielem strony internetowej, na której zamieszczony jest Widget;

§ 2. Akceptacja regulaminu

Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z bezpłatnych Widgetów udostępnionych przez Redakcję.
Wypełnienie formularza rejestracyjnego, o którym mowa w §4 jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

§ 3. Ochrona prawna

Widget jest programem komputerowym w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631 z późn. zm.). Program jest rozpowszechniany na zasadach freeware co oznacza, że możliwe jest korzystanie z niego wyłącznie w niezmienionej postaci wykonywalnej, bez jakichkolwiek opłat pod warunkiem przestrzegania niniejszego Regulaminu. Prawa autorskie do Programu przysługują wyłącznie Redakcji.
Właścicielem praw do Widgetów jest Redakcja posiadająca domenę www.niedziela.pl. Widgety chronione są przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz innymi przepisami prawa.
Zakazane jest naruszanie praw Redakcji do programu, zaś wszelkie korzystanie z programu w sposób naruszający postanowienia niniejszego Regulaminu będzie skutkowało możliwością pociągnięcia osoby dopuszczającej się naruszeń do odpowiedzialności.

§ 4. Zasady korzystania

Warunkiem uzyskania bezpłatnej wersji Widgetów, jest wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.niedziela.pl/webmaster/liturgia
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, użytkownik może skopiować kod aplikacji. Uzyskany w ten sposób dostęp do programu pozwala użytkownikowi na umieszczenie go na swojej stronie internetowej, w celu umożliwienia internautom informacji o Liturgii dnia za pomocą Widgetu.
Użytkownik może korzystać z Widgetu w celu bezpłatnego udostępniania informacji a nie w celach komercyjnych.
Korzystanie z Widgetów jest możliwe wyłącznie łącznie z zawartym znakiem graficznym oraz linkami towarzyszącymi Widgetowi.
W przypadku wprowadzenia przez Redakcję modyfikacji i ulepszeń programu, Redakcja może zaproponować Użytkownikowi wymianę wersji programu wykorzystanej przez Użytkownika na wersję zmodyfikowaną lub ulepszoną. W przypadku odmowy wymiany wersji, Użytkownik, zgodnie ze wskazówkami Redakcji będzie mógł korzystać z dotychczasowej wersji albo będzie zobowiązany do zaprzestania korzystania z programu.
Użytkownik może w każdym czasie zrezygnować z korzystania z Widgetu poprzez usunięcie go ze strony internetowej, na której Widget był udostępniany.

§ 5. Odpowiedzialność Użytkownika

Zabrania się naruszania integralności Widgetu.
Zabrania się usuwania znaków graficznych oraz linków towarzyszących Widgetom.
W przypadku naruszenia powyższych zakazów Redakcja może zabronić Użytkownikowi dalszego korzystania z programu oraz zażądać usunięcia Widgetu ze strony internetowej użytkownika. Ponadto Redakcja może żądać naprawiania szkody wynikłej z niezgodnego z prawem i/lub regulaminem korzystania z Widgetu.

§ 6. Uprawnienia Redakcji (dysponenta widgetu)

Redakcja decyduje o wyglądzie interfejsu Widgetu, za wyjątkiem jego kolorystyki, kroju czcionki. Redakcja jest jedynym uprawnionym podmiotem mającym prawo udzielania zezwolenia na korzystanie z widgetu przez Użytkownika.
Redakcja zastrzega sobie prawo do niewyrażenia zgody na korzystanie z widgetu przez Użytkownika bez podania przyczyny odmowy.
Redakcja może w każdym czasie zmienić warunki korzystania z Widgetu albo zakazać korzystania z niego. W takim przypadku użytkownikowi nie przysługują żadne z tym związane roszczenia w stosunku do dysponenta Widgetu. Ponadto Redakcja może w każdym czasie zmodyfikować Widget.

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję