Aktualności religijne

Drukuj

(Oprac. AŁ, TO)

Biskup płocki Stanisław Wielgus dokonał następujących nominacji:

Nominacje Księży Proboszczów:
Ks. kan. mgr Zbigniew Adamkowski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu, mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
Ks. kan. Jerzy Bieńkowski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rużu, mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu.
Ks. kan. mgr Stanisław Gutowski, proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie, mianowany proboszczem parafii pw. św. Urbana w Baboszewie.
Ks. kan. dr Jan Piotrowski, proboszcz parafii pw. św. Urbana w Baboszewie, mianowany proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie.
Ks. mgr Sławomir Wądołek, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany proboszczem parafii pw. św. Floriana w Chamsku.
Ks. Zdzisław Witkowski, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Chamsku, mianowany proboszczem parafii pw. św. Walentego w Korzeniu.
Ks. mgr Wojciech Wiśniewski, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Korzeniu, mianowany proboszczem parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rużu.

Nominacje Księży Neoprezbiterów:
Ks. mgr Paweł Grąbczewski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Skrwilnie.
Ks. mgr Stanisław Gurzkowski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku.
Ks. mgr Rafał Krawczyk mianowany wikariuszem parafii pw. św. Urbana w Baboszewie.
Ks. mgr Paweł Kułakowski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Gotarda w Pałukach.
Ks. mgr Marek Michalski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Benedykta w Płocku.
Ks. mgr Marcin Milewski mianowany wikariuszem parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie.
Ks. mgr Jarosław Mokrzanowski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą.
Ks. mgr Piotr Paradowski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Lipowcu.
Ks. mgr Mariusz Raczkowski mianowany wikariuszem parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach.
Ks. mgr Dariusz Rogowski mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie.
Ks. mgr Dariusz Roliński mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dzierzgowie.
Ks. mgr Paweł Sprusiński mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.
Ks. mgr Michał Zadworny mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Serocku.
Ks. mgr Roman Zieliński mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej k. Płocka.

Nominacje Księży Wikariuszy:
Ks. mgr Jarosław Arbat, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Bonisławiu.
Ks. mgr Grzegorz Bednarczyk, wikariusz parafii pw. św. Anny w Serocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku.
Ks. mgr Krzysztof Błaszczak, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Floriana w Poniatowie.
Ks. mgr Ryszard Błaszkowski, wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku.
Ks. mgr Mirosław Borkowski, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Nasielsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Szczepana w Bądkowie.
Ks. mgr Adam Brzeziński, wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.
Ks. mgr Zbigniew Cichewicz, wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Doroty w Cieksynie.
Ks. mgr Sławomir Detmer, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta w Płocku.
Ks. mgr Grzegorz Dobrzeniecki, wikariusz parafii pw. św. Szczepana w Bądkowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie.
Ks. mgr Marek Dyga, wikariusz parafii pw. św. Floriana w Poniatowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Nasielsku.
Ks. mgr Jacek Godos, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy.
Ks. mgr Rafał Gutkowski, wikariusz parafii pw. św. Doroty w Cieksynie, mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
Ks. mgr Robert Kamiński, wikariusz parafii pw. św. Anny w Skrwilnie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie.
Ks. mgr Andrzej Kopczyński, wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Lipowcu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
Ks. mgr Sebastian Krupniewski, wikariusz parafii pw. św. Urbana w Baboszewie, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie.
Ks. mgr Tomasz Lemański, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku-Ciechomicach, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Płocku.
Ks. mgr Zbigniew Paweł Maciejewski, pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.
Ks. mgr Waldemar Marciniak, wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.
Ks. mgr Robert Mazurowski, wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dzierzgowie, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.
Ks. mgr Zbigniew Milczarek, wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
Ks. mgr Tadeusz Milczarski, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie.
Ks. mgr Adam Ners, wikariusz parafii pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie.
Ks. mgr Grzegorz Nowomiejski, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.
Ks. mgr Cezary Olzacki, wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie.
Ks. mgr Robert Oprawa, wikariusz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim.
Ks. mgr Mariusz Oryl, wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku-Ciechomicach.
Ks. mgr Grzegorz Ostrowski, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku, mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
Ks. mgr Tomasz Ozimkowski, wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.
Ks. mgr Bogdan Pawłowski, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.
Ks. mgr Marek Podsiadlik, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku.
Ks. mgr Adam Przeradzki, wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba w Płocku.
Ks. mgr Arkadiusz Raciński, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu.
Ks. mgr Andrzej Rosiak, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku.
Ks. mgr Dariusz Sielczak, wikariusz parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku.
Ks. mgr Dariusz Skoczylas, wikariusz parafii pw. św. Jakuba w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
Ks. mgr Marek Świgoński, po zakończeniu studiów stacjonarnych w Lublinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
Ks. mgr Jan Zega, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku.

Pozostałe nominacje:
Ks. mgr Rafał Bednarczyk, po powrocie ze studiów specjalistycznych, mianowany pracownikiem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.
Ks. dr Bogusław Daniel Kwiatkowski, pracownik Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, mianowany wicedyrektorem tegoż Wydziału.
Ks. mgr Jarosław Nawatkowski skierowany do pracy w Caritas Diecezji Płockiej.
Ks. mgr Janusz Nawrocki po rocznym urlopie skierowany do pracy w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym w Popowie.
Ks. mgr Jacek Wichorowski, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie, ze względu na stan zdrowia skierowany w charakterze rezydenta do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Skierowania na studia:
Ks. mgr Paweł Andrzej Niewinowski, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie skierowany na studia z filozofii przyrody na KUL-u.
Ks. mgr Rafał Pabich, wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie skierowany na studia psychologiczne na UKSW.


Najczęściej czytane

21 IV Poniedziałek w oktawie Wielkanocy.
Dz 2, 14. 22-33; Ps 16 (15), 1-2a i 5. 7-8. 9-10. 11 (R.: por. 1); Ps 118 (117), 24; Mt 28, 8-15;

Liturgia godzin

Teksty wł. – s. 431 [s. 454]. Modlitwa na zakończenie dnia z niedzieli I – s. 1210 [s. 1173].

Reklama

Sonda

Czy wg Ciebie pytania w naszym Quizie Kanonizacyjnym są:



Polecamy
Tagi

Partnerzy

Tygodnik
Prenumerata
O nas
W diecezjach
Wywiady
Sylwetki
Reklama
Felietony
Zaproszenia


Kontakt

www.facebook.com/tkniedziela
Tel.: +48 (34) 365 19 17, fax: +48 (34) 366 48 93
Adres redakcji: ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa
Wydawca: Kuria Metropolitalna w Częstochowie
Redaktor naczelny: ks. inf. dr Ireneusz Skubiś

Wiele stron internetowych, wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Służą one m.in. do tego, by zagłosować w sondzie. Nowe przepisy zobowiązują nas do poinformowania o tym. Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj o Polityce plików cookies.
Zamknij