Reklama

Przeczytane, zasłyszane...

3 grudnia br. o godz. 15.00 w pałacyku przy ul. Wólczańskiej 213, siedzibie Katedry Systemów Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, odbędzie się wernisaż wystawy akwareli Izabeli Marii Trelińskiej, znanej łódzkiej malarki i propagatorki sztuki. Wystawę zorganizował gospodarz galerii "Krótko i węzłowato" dr inż. Adam S. Markowski.

Z inicjatywy proboszcza parafii katedralnej - ks. kan. Ireneusza Kuleszy w niedzielę 1 grudnia o godz. 12.30 odprawiona zostanie w bazylice archikatedralnej Msza św. koncelebrowana w intencji pracowników i odbiorców TV TOYA z okazji 5-lecia programów katolickich w tej sieci kablowej. Twórcami tych programów są długoletni współpracownicy Niedzieli Łódzkiej Jadwiga i Marek Kamińscy. Gratulujemy jubileuszu!

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zaprezentował 20 listopada swoich najbliższych współpracowników. Pierwszym zastępcą prezydenta został Włodzimierz Tomaszewski. Będzie on nadzorował Wydział Budynków i Lokali oraz nowy Wydział Komunalny, utworzony z dotychczasowego Wydziału Komunalnego i Wydziału Dróg i Transportu Publicznego. Z obu tych wydziałów wyłączone zostaną sprawy dotyczące inwestycji. Trafią one do nowo utworzonego Wydziału Inwestycji, także podległego Włodzimierzowi Tomaszewskiemu. Mirosław Orzechowski nadzorować będzie Wydział Edukacji i Wydział Kultury. Karolowi Chądzyńskiemu podlegać będą: Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Komunikacji oraz sprawy związane z pomocą społeczną, urzędami pracy, ochroną konsumentów, kontaktami z mieszkańcami. Karol Chądzyński zajmie się także polityką informacyjną prezydenta miasta. Marek Pyka odpowiedzialny będzie za sprawy załatwiane w Wydziale Urbanistyki i Architektury, Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz w Wydziałach: Geodezji Katastru i Inwentaryzacji oraz Gospodarowania Majątkiem wraz z częścią zadań Wydziału Handlu Usług i Rolnictwa (ten zostanie zlikwidowany). Bezpośrednio prezydentowi Jerzemu Kropiwnickiemu podlegać mają Wydziały: Księgowości, Promocji, Centrum Integracji Europejskiej, Organizacyjny i Administracyjny, Biuro Prawne, Biuro Prasowe, delegatury UMŁ, Oddziały Ochrony Informacji Niejawnych, a także Inspekcje Miejskie, Policja i Straże. Prezydent nadzorować też będzie prace nowego Wydziału Strategii Analiz, powstałego z dotychczasowego Wydziału Strategii Zatrudnienia. Także sprawy związane z ochroną zdrowia i podległe Wydziałowi Zdrowia będą nadzorowane przez prezydenta Jerzego Kropiwnickiego do czasu, kiedy możliwe będzie ich przekazanie zastępcom prezydenta (Radio Plus Łódź).

Księgarnia Salezjańska przy kościele św. Teresy i św. Jana Bosko, ul. Kopcińskiego 1/3, tel. 697-00-97 była 24 listopada br. organizatorem spotkania z cyklu "Poeci w sutannach". Gościem wieczoru był salezjański poeta o. Antoni Gabrel, który także przewodniczył Mszy św. sprawowanej w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych za Łódź i jej nowy samorząd oraz o błogosławieństwo dla prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. Homilię wygłosił prorektor SWSEiZ - ks. Kazimierz Kurek SDB.

Karl Dedecius, niemiecki tłumacz i znawca literatury polskiej, łodzianin z pochodzenia, był gościem honorowym uroczystości nadania jego imienia Gimnazjum nr 43 w Łodzi przy ul. Powszechnej 15.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sanktuarium św. Józefa w Krakowie: skradziono relikwie św. Brata Alberta

2021-06-11 08:25

[ TEMATY ]

Kraków

św. Brat Albert

kradzież

Graziako

Jak dowiadujemy się z Facebooka parafii i sanktuarium św. Józefa w Krakowie, skradzione zostały relikwie św. Brata Alberta.

INFORMACJA PARAFII:

CZYTAJ DALEJ

Basia – dziewczyna z „rybią łuską”, która zaraża radością

2021-06-12 07:25

[ TEMATY ]

życie

świadectwo

świadectwa

Fundacja Grupa Pro Elio

Barbara Kędzior

Barbara Kędzior

Basia Kędzior urodziła się z rybią łuską - genetyczną wadą skóry. Miała żyć tylko osiem dni. Gdy już było wiadomo, że przeżyje dłużej, lekarz chciał amputować jej palce. Dzisiaj ma 22 lata i jest radosną dziewczyną, która swoimi palcami zapisała całe mnóstwo zeszytów.

Kształci się w śpiewie. Ma cudowny głos. Daje świadectwo radosnego życia niezależnie od trudności. W sytuacji, w której wielu dzieciom, u których diagnozuje się przeróżne wady genetyczne, odbiera się prawo do życia, Basia jest żywym dowodem na to, że namawianie rodziców na aborcję z powodu podejrzenia choroby jest wielkim nieporozumieniem.

CZYTAJ DALEJ

"Działać na chwałę Bożą" - 10 lat Akcji Katolickiej na wrocławskim Nowym Dworze

2021-06-12 19:04

ks. Łukasz Romańczuk

Członkowie Akcji Katolickiej niosą sztandar

Członkowie Akcji Katolickiej niosą sztandar

Jubileusz 10-lecia parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, obchodzili jej członkowie w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze.  

Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Piłat - asystent diecezjalny Akcji Katolickiej. We wstępie do liturgii, ks. Krzysztof Hajdun, proboszcz parafii porównał występujące w Ewangelii ziarnko gorczycy do momentu przyjęcia Sakramentu Chrztu, co prowadzi do wzrostu u człowieka wiary, nadziei i miłości - Tak też dzieje się z dziełami, które rozrastają się w Kościele. Ludzie tworzący te dzieła powiększają jej duchowe dobra poprzez modlitwę, sakramenty, charyzmaty przypisane danym grupom. I przez to stają się piękne. - mówił ks. K. Hajdun i dodał: - Minęło już 10 lat, kiedy reaktywowany został oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii. Wyrażamy naszą radość, że to dzieło trwa i się wciąż rozrasta. Dziś, wraz z ks. Łukaszem Piłatem, odpowiedzialnym w naszej diecezji za Akcję Katolicką, dziękujemy za 10 lat tego dzieła w naszej wspólnocie. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję