Mec. Krzysztof Wąsowski o tymczasowym aresztowaniu ks. Michała Olszewskiego
Tu nie powinien być zastosowany żaden środek zapobiegawczy – mówił Gość Radia Warszawa adwokat doktor Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik księdza Michała Olszewskiego, prezesa fundacji Profeto, który w czwartek 28 marca został aresztowany. Jak podkreśla gość, jest to tak zwany areszt wydobywczy.
– Człowiek ma być odizolowany po to, żeby jak najszybciej chciał wyjść z tego więzienia. Wyjść będzie mógł wtedy, kiedy się do wszystkiego przyzna i wtedy kiedy, żeby się z niego wydobyć, powie wszystko oskarżycielom i prokuratorom to, co oni chcą usłyszeć, co chcą zaprotokołować – wyjaśnił gość Radio Warszawa.
Przedstawiony jak dotąd zarzut dotyczy udziału w jednym z konkursów, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
– Zarzut jest długi, chyba na prawie 4 strony rozpisany. W skrócie dotyczy tego, że fundacja Profeto nie powinna startować w konkursie na taki grant, który Ministerstwo Sprawiedliwości organizowało, żeby zbudować, no chyba największy albo jeden z największych ośrodków pomocy ofiarom przestępstw seksualnych – bo nie mają doświadczenia, bo nie spełniają jakiś warunków. To wszystko jest nieprawda – mieli swoje doświadczenia i spełniali te warunki. No ale nie, bo niektórzy urzędnicy tak twierdzą – mówił adwokat Wąsowski.
Reklama
Adwokat na antenie Radia Warszawa zapewniał, że o defraudacji pieniędzy nie mogło być mowy.
Podziel się cytatem
– Te pieniądze były zgodnie z tym, co żądało Ministerstwo Sprawiedliwości, wydatkowane na ten projekt. Ten projekt prawie powstał, zostały tylko prace wykończeniowe, ostatni etap. I zostało to zablokowane – zauważył.
Zgodnie z oświadczeniem fundacji Profeto, ksiądz Michał Olszewski prosi swoich słuchaczy i przyjaciół fundacji o modlitwę.
Podziel się cytatem
2024-04-06 15:43
Ocena:+10-1Podziel się:
Reklama
Wybrane dla Ciebie
Ruszył proces ws. Fundacji Profeto. Prokurator odczytał akt oskarżenia
W Sądzie Okręgowym w Warszawie odczytany został akt oskarżenia ws. prezesa fundacji Profeto, ks. Michała Olszewskiego, oraz dwóch byłych urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości. Oznacza to, że ruszył proces, w którym prokuratura zarzuca im nieprawidłowości w dysponowaniu środkami z Funduszu Sprawiedliwości.
Jeden z pełnomocników ks. Michała Olszewskiego, mec. Krzysztof Wąsowski stwierdził z ironią w rozmowie z dziennikarzami po odczytaniu aktu, że zadanie sądu zostało wykonane. Z pogwałceniem konstytucji, ustaw, przepisów prawa, niewłaściwym składem, ławnikami, którzy w ciągu doby zapoznali się z liczącym kilkaset stron materiałem dowodowym – zaznaczył prawnik.
Papież Leon XIV z dziennikarzami podczas podróży do Angoli
Podczas lotu do stolicy Angoli, Luandy, gdzie rozpocznie się trzeci etap podróży apostolskiej do Afryki, Leon XIV pozdrowił towarzyszących mu dziennikarzy. „Jestem szczęśliwy, że mogłem tego doświadczyć” - mówił papież, dziękując za wyjątkowe przyjęcie, jakie zgotowali mu Kameruńczycy. Zaznaczył, że wygłaszane przez niego przemówienia zostały przygotowane z wyprzedzeniem i nie można ich interpretować jako prób polemiki z prezydentem Stanów Zjednoczonych. „W ogóle nie jest to moim zamiarem” - dodał.
Rozmawiając z dziennikarzami niedługo po starcie z Jaunde, Leon XIV odwołał się do trzydniowej wizyty w Kamerunie i podkreślił, że kraj ten
W Warszawie odbędzie się Święto Słowa - publiczne czytanie Pisma Świętego, organizowane w ramach Tygodnia Biblijnego. W wydarzeniu 23 kwietnia wezmą udział przedstawiciele różnych środowisk. Spotkaniu patronuje metropolita warszawski abp Adrian Galbas.
Wydarzenie, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” pod patronatem metropolity warszawskiego abp. Adriana Galbasa, wpisuje się w trwający w Kościele w Polsce 18. Tydzień Biblijny.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.