Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Nie wystarczy słuchać Jezusa i iść za Nim!

Rozważania do Ewangelii J 10, 11-18.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niedziela, 21 kwietnia. Czwarta niedziela wielkanocna; niedziela Dobrego Pasterza

• Dz 4, 8-12 • Ps 118 • 1 J 3, 1-2 • J 10, 11-18

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Jak co roku, miesiąc po Wielkanocy przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza i rozważamy tego dnia Janową Ewangelię ukazującą Jezusa Dobrego Pasterza. Jest w niej powiedziane, że owce słuchają Go, że idą za Nim. Ale to nie wszystko. Nie wystarczy słuchać Jezusa i iść za Nim. Nie wystarczy być w niedzielę w kościółku, co pierwszy piątek się spowiadać, nie wystarczy coroczny parafialny odpust ani wyjazd na Jasną Górę. Misją Mesjasza jest odnaleźć i przyprowadzić zagubione owce, a to oznacza, że te mocne i będące w stadzie czasem muszą zostać same. W tym czasie Dobry Pasterz, nie wykluczając walki ani oddania życia za owce, poszukuje zagubionych i pragnie je sprowadzić z powrotem. Jezus ma moc oddać życie po to, by wszyscy stali się jedną owczarnią, by ustały wojny, by wszyscy uwierzyli w Boga, który daje im zbawienie. Żyjmy w Jezusie najszczerzej i najlepiej jak umiemy. Jeżeli chcemy narzekać, złorzeczyć, wypowiadać się źle, to lepiej zróbmy znak krzyża na ustach, pobłogosławmy je, byśmy umieli mówić „błogosławię”. To naprawdę pomaga i identyfikuje cię z owczarnią Jezusa.

Reklama

F.P.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 10:33

Ocena: +22 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękujmy dziś za chrzest i odnówmy nasze wyznanie, że jesteśmy dziećmi Boga

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 3, 13-17.

Chrzest Pański, święto

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marek Studenski: Naukowiec ujawnił sekrety świętych

2024-05-16 09:10

[ TEMATY ]

ks. Studenski

Materiał prasowy

Poznaj opinię o świętych, których rękopisy ujawniły nieznane oblicza ich dusz. Skłonności do złego, ukryte grzeszne pragnienia - to wszystko zostało odkryte dzięki pracy włoskiego zakonnika, Girolama Morettiego. Czy święci naprawdę byli nieskazitelni? A może ich wady sprawiły, że ich duchowe triumfy są jeszcze bardziej imponujące?

Te sensacyjne odkrycia stały się możliwe dzięki grafologii. Grafologia, dziedzina tajemnicza i fascynująca, niczym śledztwo prowadzone przez detektywa, ujawnia sekrety skrywane w odręcznym piśmie. Dowiedz się, jak badanie charakteru pisma może służyć jako narzędzie rozpoznawania cech osobowościowych, a nawet odgrywać kluczową rolę w sądowych rozprawach.

CZYTAJ DALEJ

Zaszczytna służba. Ustanowienie 215 lektorów

2024-05-19 11:10

Paweł Wysoki

Aż 215 lektorów z 72 parafii zostało pobłogosławionych przez abp. Stanisława Budzika do posługi odczytywania wiernym Słowa Bożego podczas Liturgii. Uroczystość odbyła się w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie. Zgromadziła kapłanów oraz rodziny chłopców i mężczyzn podejmujących zaszczytną służbę w Kościele. Ustanowienie lektorów poprzedziła całoroczna praca, podczas której kandydaci poznawali Pismo Święte i obowiązki lektora. Kurs został zorganizowany w 18 dekanatach przez dekanalnych duszpasterzy ministrantów, a całość koordynował ks. Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję