Reklama

Niedziela Lubelska

II Konferencja formacyjno-modlitewna

Chełm. Twierdza Pana Boga

Tadeusz Boniecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wzruszająca i bogata duchowo modlitwa, muzyka, świadectwa i konferencje a wszystko w ramach zorganizowanej w Chełmie po raz drugi konferencji formacyjno-modlitewnej „Twierdza”. Hasłem tegorocznej edycji była „Taktyka Królestwa”. Spotkanie zorganizowało Chełmskie Centrum Ewangelizacji i Chełmska Szkoła Ewangelizacji z moderatorem ks. Pawłem Gołofitem. W całodniowej konferencji uczestniczyło ponad 500 osób w sali widowiskowej ChDK oraz 135 osób on- line. Nad właściwym przebiegiem czuwało ponad 20 wolontariuszy.

Boża łaska

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Konferencję rozpoczęli prowadzący ją wspólnie Monika Wróbel i Franciszek Wróbel. – Bóg na samym początku chce ci przypomnieć tę prawdę, że On cię nigdy nie opuści, że On zawsze będzie przy tobie. Zawsze będzie działał w twoim życiu. Ruszajmy dzisiaj z tym co mamy i odpowiedzmy z wiarą na Boże zaproszenie, stając do uwielbienia i oddając chwałę jedynemu naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi. Bez względu na to, czy jesteśmy na tej sali, czy przy łączach internetowych, Bóg chce działać z taką samą mocą. Oczekuje tylko naszego otwartego serca, żeby mógł w nie wlać swoją łaskę. Zachęcamy do takiej otwartości - mówili.

Przez cały dzień konferencji muzyczne uwielbienie Boga pełne duchowych wzruszeń i przeżyć poprowadziła Maja Sowińska z zespołem Live Experience Band. Zespół z radością wielbił Boga, głosząc Jego Królestwo w świecie poprzez pieśń i chwaląc Jego obecność.

Boża twierdza

Jako pierwszy konferencję wraz ze świadectwem wygłosił ks. Paweł Gołofit, który objaśnił dlaczego to wyjątkowe spotkanie nazwano „Twierdza” i co oznacza w niej „Taktyka Królestwa ”. - Pan Bóg zaprosił nas na modlitwie do tego przedsięwzięcia, aby Jego Królestwo się rozszerzało. Pokazał nam w swoim Słowie, że mamy podkreślać Jego wielkość i moc. Nazwa „Twierdza” nie prowadzi więc do myśli o walce i wojnie, lecz kieruje ku Bogu, który w swoim Słowie wielokrotnie opisywany jest jako twierdza – On jedynie skałą i zbawieniem moim, twierdzą moją, więc się nie zachwieję (Ps 62,3). Pan daje nam takie słowo, abyśmy zobaczyli kto tutaj jest najważniejszy.

Reklama

Hasłem tegorocznej edycji konferencji była „ Taktyka Królestwa”. - Nasze życie duchowe to jest jedna nieustanna walka. Ale, kiedy słyszymy o taktyce, to z reguły poznajemy taktykę wroga czyli złego ducha. Na tej konferencji chcemy poznawać taktykę Boga i Jego Królestwa. Jak do niego przynależeć i jakie są tego owoce. Wchodząc w Ewangelię i Boży plan Zbawienia, chcemy poznać taktykę, którą zostawia nam Jezus. Aby armia zwyciężała, nie wystarczy tylko ogromne wojsko ale i dobra taktyka, która przechytrzy przeciwnika i doprowadzi do zwycięstwa. Bo taktyka to konkretne kroki i działania, które trzeba podjąć. W przeciwieństwie do strategii, która skupia się na realizacji długoterminowych celów, taktyka zawęża swoje plany do najbliższej przyszłości, skupia się na tym co jest tu i teraz. Taktyka wygrywa bitwę, strategia wygrywa wojnę. Dlatego chciejmy się zagłębić w taktykę Bożego Królestwa i wdrożyć ją w naszą codzienność - zachęcał ks. Paweł i dawał też wskazówki jak to trzeba zrobić. - Bóg nas zaprasza do współpracy. Na początek chcemy mówić o doświadczeniu zwycięstwa w Chrystusie. Bo każdy z nas jest zaproszony aby przyjąć Boży dar zwycięstwa i świadomie uczestniczyć w tym zwycięstwie. To jest nasze podstawowe zadanie - mówił ks. Paweł Gołofit.

W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali jeszcze czterech innych konferencji i świadectw wygłoszonych przez znanych ewangelizatorów: dominikanina ojca Wojciecha Jędrzejewskiego oraz Krzysztofa Demczuka, Ingę Pozorską i Marcina Zielińskiego. W swoim wystąpieniu ojciec Wojciech Jędrzejewski wskazał na trzy sposoby działania Słowa Bożego, którego bardzo potrzebujemy w chwilach przychodzącej pokusy. Dał obecnym na konferencji odpowiedź na pytanie, jak zwyciężać pokusy: Słowem Bożym. – Niech darem tego spotkania będzie łaska rozkochania się w Słowie Bożym- mówił ojciec Jędrzejewski.

Reklama

Świadectwa

Krzysztof: - Jestem na konferencji już drugi raz. Czekałem na nią przez cały rok. Czułem jaka tam była wielka Boża moc, taka energia duchowa, która przeszywała umysł i napełniała Bożą radością

Marzena:- Przyjechałem na Twierdzę specjalnie z Warszawy. Bo moja wiara jakby nieco osłabła. Już wiem że po tym spotkaniu Słowo Boże da mi moc w codzienności.

Monika: - Doświadczyłam dzisiaj wspólnoty ludzi wierzących dla których Pan Bóg jest na pierwszym miejscu w życiu. Te radosne śpiewy, modlitwa i słowa pokrzepienia mówione na konferencjach przez zaproszonych gości, są dla mnie jak drogowskazy na nasze trudne czasy. Za rok też przyjadę.

Całodniowe spotkanie było skierowane nie tylko do osób wierzących, ale także poszukujących i pragnących przybliżyć się do Boga. Następna edycja odbędzie się w kwietniu 2025 roku.


2024-04-19 05:51

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z udziałem katolickego księdza

2024-05-20 11:25

[ TEMATY ]

homoseksualizm

Fot. You Tube / Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

W warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej „pobłogosławiono” 10 par LGBT+. W wydarzeniu, oprócz duchownych ewangelickich (w tym ewangelicko-augsburskiej pastor Haliny Radacz) uczestniczył… katolicki kapłan, ks. dr hab. Adam Świerżyński, były prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, profesor UKSW. W parafii ewangelicko-reformowanej „nabożeństwo” odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT). Na ołtarzu leżała tęczowa flaga, było kazanie, czytania, pieśni. Oprócz warszawskiego kościoła kalwińskiego, organizatorem była… Fundacja Wiara i Tęcza - ta sama, która chciała „edukować” Kościół na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Mamy więc do czynienia z pewnym zawłaszczaniem przestrzeni sacrum i znaczną nadinterpretacją „Fiducia supplicans” - co podaje portal wpolityce.pl.

Śpiewaliśmy pieśni, czytaliśmy fragmenty Pisma Świętego. Halina Radacz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wygłosiła kazanie. Był z nami również ks. Adam Świeżyński z Kościoła Rzymskokatolickiego - przekazał pastor Michał Jabłoński z warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej.

CZYTAJ DALEJ

Jaworzyna Śląska. Miejsce pamięci i modlitwy dla rodzin po stracie dziecka

2024-05-25 20:30

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Jaworzyna Śląska

pomnik dziecka utraconego

ks. Mirosław Benedyk

Odsłonięcie Pomnika Dziecka Utraconego

Odsłonięcie Pomnika Dziecka Utraconego

Na cmentarzu komunalnym w Jaworzynie Śląskiej odsłonięto Pomnik Dziecka Utraconego. Miejsce to ma być przestrzenią pamięci, modlitwy i wsparcia dla rodzin po stracie dziecka.

Pomnik jest efektem pięcioletnich starań grupy osób, które zbierały fundusze na ten cel.

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś nadzieją” - częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny dotarł na Jasną Górę

2024-05-26 18:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

marsz dla życia i rodziny

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Na Jasnej Górze zakończył się częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Tradycyjnie ubrani na biało jego uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie pod figurą Maryi Niepokalanej został złożony hołd z kwiatów.

- Przejście ulicami Częstochowy, to okazja do promocji życia i rodziny wśród młodzieży, a także dorosłych. Maszerujemy po to, by świętować, cieszyć się i pokazywać radość z naszych rodzin i każdego życia. Nawet, jeśli niektóre rodziny doświadczone są kryzysami, chorobami, to życie zawsze jest na pierwszym planie. Tym się chcemy radować, tym się chcemy dzielić - powiedział Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji „Ku pełni życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję