Reklama

Niedziela Wrocławska

Konkurs biblijny dla szkół podstawowych [Zaproszenie]

Szkoła Podstawowa nr 158 im Jana Kilińskiego w Warszawie zaprasza do udziału w VII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym pod tytułem „Z Biblią na co dzień”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i dotyczy treści związanych z czterema Ewangeliami. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ok 150 uczestników z 27 szkół.

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna edycja Konkursu obejmuje przypowieści Pana Jezusa zawarte w Ewangelii św. Mateusza i nosi tytuł: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?”. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie plastycznej jeden z cudów Pana Jezusa, zaś multimedialnej i literackiej wybranego przez ucznia klas 4-8 szkoły podstawowej rozdziału Ewangelii św. Mateusza - wskazują organizatorzy.

Więcej informacji o konkursie:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kategoria dla uczniów klas I-VIII

- Konkurs plastyczny: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” Uczestnicy wykonują pracę plastyczną wybierając jeden z cudów Pana Jezusa opisany w Ewangelii św. Mateusza. Praca ma na celu ukazanie boskiej mocy Pana Jezusa w odpowiedzi na wołanie o pomoc w trudnych sytuacjach naszego życia. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne, na podstawie którego fragmentu Pisma Świętego powstała. Technika wykonania: dowolna, płaska, format dowolny

Kategoria dla uczniów klas IV-VIII

Konkurs multimedialny: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” - Uczestnik wybiera jeden rozdział Ewangelii św. Mateusza i na jego podstawie tworzy pracę multimedialną, w której ukazuje życie Pana Jezusa i Jego nauczanie. Praca ma na celu opowiedzenie o życiu i nauczaniu Pana Jezusa współczesnym językiem z zachowaniem przesłania Ewangelii w formie multimedialnej. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne rozdziału, na podstawie którego powstała praca oraz podpisać imieniem i nazwiskiem autora, a także wskazać szkołę. Technika wykonania: prezentacja multimedialna - ok 10 slajdów, film - do 3 minut.

Konkurs literacki : “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” - Uczestnik wybiera jeden rozdział Ewangelii św. Mateusza i na jego podstawie tworzy pracę literacką, w której ukazuje życie Pana Jezusa i Jego nauczanie. Praca ma na celu opowiedzenie o życiu i nauczaniu Pana Jezusa współczesnym językiem z zachowaniem przesłania Ewangelii. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne rozdziału, na podstawie którego powstała praca oraz podpisać imieniem i nazwiskiem autora, a także wskazać szkołę. Forma pracy: dowolna literacka, max 2 strony A4

Reklama

Konkurs “Z Biblią na co dzień” składa się z dwóch etapów. Szkolny - na każdym poziomie należy wybrać 3 najlepsze prace i wysłać do Organizatora. Finał: z przesłanych prac plastycznych zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na każdym z wymienionych poziomów, czyli: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. Finał - z przesłanych prac multimedialnych zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na poziomie klas 4-6 i  na poziomie klas 7-8. Finał - z przesłanych prac literackich zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na poziomie klas 4-6 i na poziomie klas 7-8

- Szkoła - katecheta przesyła zbiorczo prace plastyczne na adres Organizatora konkursu: Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego, ul. Ciasna 13, 00-232 Warszawa do 30 kwietnia 2024 roku. (Liczy się data stempla pocztowego)
- Szkoła - katecheta przesyła prace multimedialne na adres mailowy Organizatora konkursu: konkursybiblijne@gmail.com do 30 kwietnia 2024 roku.
- Szkoła - katecheta przesyła prace literackie na adres mailowy Organizatora konkursu: konkursybiblijne@gmail.com do 30 kwietnia 2024 roku.

Na adres mailowy Organizatora do dnia 30 kwietnia 2024 roku Szkoły - katecheci przesyłają zbiorową listę uczniów z danej placówki, biorących udział w konkursie, ze wskazaniem jaka praca została nadesłana: plastyczna, literacka, czy multimedialna. (word)

Patronat nad konkursem objęła Niedziela Wrocławska.

2024-04-19 17:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał

2024-06-21 07:10

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Mat.prasowy

Czy wiesz, że pszczoły potrafią precyzyjnie wskazać drogę do nektaru tańcem, a gołębie zawsze odnajdują drogę do domu, nawet po podróży na tysiące kilometrów? W tym odcinku odkryjemy niezwykłe historie z natury, które pokazują, jak Bóg jest obecny w każdym aspekcie stworzenia. Zastanowimy się nad tym, jak przyroda świadczy o Jego mądrości i miłości.

- Fascynujące fakty o zwierzętach i ich zachowaniach.

CZYTAJ DALEJ

Pielęgnujmy wiarę w nas i przekazujemy ją innym

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Niedziela, 23 czerwca. Dwunasta niedziela zwykła

CZYTAJ DALEJ

Prymas Czech: płeć jest człowiekowi dana i nie zależy od jego wyboru. Nie można zmienić swojej płci!

2024-06-24 11:58

[ TEMATY ]

płeć

Adobe Stock

Kościół chce pomóc osobom, które cierpią na dysforię płciową. Identyfikacja z odmienną płcią często jest krzykiem młodej osoby, która woła o pomoc. Nie można jednak dawać fałszywej nadziei, że zmiana płci jest możliwa i że rozwiąże jej problemy - pisze przewodniczący Episkopatu Czech w reakcji na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która zobowiązuje parlament do nowego zdefiniowania warunków zmiany płci. Uchylił on dotychczasowe rozporządzenia, które jako warunek stawiały chirurgiczną operację.

Abp Jan Graubner przyznaje, że osoby, które mają poczucie, że płeć z którą się identyfikują różni się od płci ich ciała nierzadko doświadczają prawdziwego cierpienia i szczerze poszukują odpowiedzi na poważny problem, z którym się borykają. Jest to przejaw globalnego kryzysu w rozumieniu osoby ludzkiej. W takich okolicznościach trzeba jednak przypominać, że płeć jest człowiekowi dana i nie zależy ona od jego wyboru. Innymi słowy nie można zmienić swojej płci. Można jedynie decydować o sposobie, w jaki przeżywamy swą męskość czy kobiecość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję