Reklama

Święcenia kapłańskie w Dębowcu

16 maja w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbyły się święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, udzieli ich siedmiu diakonom: Mariuszowi Maćkowiakowi MS, Grzegorzowi Różyckiemu MS, Franciszkowi Sikorze MS, Marcinowi Sitkowi MS, Łukaszowi Soczkowi MS, Grzegorzowi Sysce MS oraz Grzegorzowi Zembroniowi MS.

Niedziela rzeszowska 22/2009

Zwracając się do prezbiterów, bp Budzik apelował, by pamiętali o ogromnej odpowiedzialności, która na nich spoczywa. „Chrystus powierza ci dzisiaj ogromną odpowiedzialność, ale nie lękaj się, bo Duch Pański jest nad tobą. On cię namaszcza, on posyła, abyś ubogim niósł Dobrą Nowinę. Życzę ci, abyś jak Piotr budował na Skale, którą jest Chrystus i trwał niewzruszenie w wyznawaniu prawdziwej wiary, abyś jak Paweł płonął wewnętrznym żarem miłości Chrystusa Ukrzyżowanego i chlubił się z Krzyża Jezusa Chrystusa”. „To wielka radość dla naszego zgromadzenia. Cieszymy się, że Bóg obdarzył nas tak wielkim darem, siedmiu braci diakonów” - mówi ks. Jan Kijek, rektor WSD Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie. 17 maja nowo wyświęceni kapłani odprawili w Dębowcu swoją pierwszą prymicyjną Mszę św. Czterej nowi kapłani pochodzą z diecezji rzeszowskiej. To ks. Marcin Sitek i ks. Grzegorz Zembroń z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie oraz ks. Franciszek Sikora i ks. Łukasz Soczek z Jasła.

2012-11-19 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję