Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy jestem świadomy tego, ile kosztowałem Jezusa?

Rozważania do Ewangelii J 15, 9-17.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 14 maja. Święto św. Macieja, apostoła

• Dz 1, 15-17.20-26 • Ps 113 (112) • J 15, 9-17

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej. Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Obchodzimy święto św. Macieja Apostoła. Kościół umieszcza w naszych sercach wspaniałe zachęty Jezusa. Chce, abyśmy żyli według Słowa Bożego i kochali miłością Bożą. Sam Jezus wybrał apostołów, oni nie stali się nimi przez własne zasługi. Mimo że byli grzeszni i słabi, nadal chciał, aby byli Jego posłańcami, ponieważ powiedział: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał”. Najmocniejsze w tym fragmencie są słowa: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Jak Jezus nas umiłował? Przy całym tym wysiłku ratowania dusz i nawracania ludzi największym znakiem Jego miłości jest cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie. Przeszedł przez cały ból i cierpienie tylko z miłości do nas. Jego miłość do nas doprowadziła Go do przelania ostatniej kropli swojej Krwi! Czy jestem świadomy, że Jezus potrzebuje mnie na tym świecie? On chce czynić przeze mnie wiele dobrych rzeczy! Kocha mnie tak bardzo, że umarł za mnie. Czy mogę codziennie umierać za Niego, za innych? Czy mogę umrzeć dla moich egoistycznych pragnień i planów? Czy moja miłość pozwala bliskiej mi osobie realizować się, dojrzewać i uświęcać? Czy jestem świadomy tego, ile kosztowałem Jezusa?

Reklama

D.L.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-04-16 13:32

Ocena: +32 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy współczesny człowiek rozumie, że potrzebuje Boga?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Rafael Santi, Rozdzielenie ziemi i wody, 1518-19/ Raphael – Web Gallery of Art/commons.wikimedia.org

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 28-32.

Niedziela, 1 października. 26. niedziela zwykła

CZYTAJ DALEJ

Zmiany księży w diecezji warszawsko - praskiej

2024-06-19 10:36

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego w diecezji warszawsko - praskiej dokonają się następujące zmiany personalne.

Na emeryturę przechodzi:

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł spowiednik papieża Franciszka

W nocy z czwartku 20 na piątek 21 czerwca br. w wieku 85 lat odszedł do domu Ojca o. Manuel Blanco Rodríguez OFM. Był między innymi definitorem generalnym, ministrem prowincjalnym, wizytatorem w różnych jednostkach Zakonu, a także prorektorem, dziekanem i profesorem filozofii na Papieskim Uniwersytecie Antonianum, a ostatnio jako spowiednikiem papieża Franciszka. Ojciec Święty przypomniał jego osobę podczas dzisiejszej modlitwy „Anioł Pański”, a wcześniej modlił się przy jego ciele.

„Dziękujemy Dawcy wszelkiego dobra za wszystko, czym nas obdarzył w życiu o. Manuela, łącznie z nieuniknionymi słabościami, które powierzamy niewyczerpanemu miłosierdziu Bożemu”, napisał generał franciszkanów o. Massimo Fusarelli do o. Joaquína Zurery Ribó, ministra prowincjalnego, i do wszystkich braci z Prowincji Niepokalanego Poczęcia w Hiszpanii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję