Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jakie jest twoje osobiste stanowisko wobec kryzysu Kościoła dzisiaj?

Rozważania do Ewangelii Mt 28, 16-20.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Monika Książek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niedziela, 26 maja. Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Pwt 4, 32-34. 39-40 • Ps 33 (32) • Rz 8, 14-17 • Mt 28, 16-20

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy Jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

Reklama

„Niektórzy jednak wątpili”. Odpowiedzią Jezusa na zwątpienie uczniów było posłanie ich na misję, z zapewnieniem, że będzie z nimi „przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jezus nie boi się ich posłać, bo wie, że skuteczność misji nie opiera się na ludzkich możliwościach, ale na mocy Bożej. Ciągle będzie im to uświadamiał przez różne wydarzenia: zesłanie Ducha Świętego, czynienie cudów mocą tegoż Ducha Świętego, przez ich własne słabości… Misja apostołów stała się bardzo owocna, poszli na cały świat. Dziś Dobra Nowina jest głoszona na wszystkich kontynentach… Jezus powiedział do Piotra: „Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”. Słowa Jezusa spełniają się, Kościół istnieje do dzisiaj. Jest drogą, ostoją, miejscem zbawienia dla każdego, kto tego pragnie. Jakie jest twoje osobiste stanowisko wobec kryzysu Kościoła dzisiaj? Czy wobec ogromnej fali krytyki Kościoła dzisiaj, uważasz, że Kościół to przeżytek? Jak reagujesz, gdy doświadczasz twoich własnych słabości?

I.J.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-04-16 14:53

Ocena: +23 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie! Naucz mnie cierpliwego czekania na Twoje przyjście!

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Panie! Naucz mnie cierpliwego czekania na Twoje przyjście! Niech także w nocy ducha świeci Twoje światło.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy

2024-06-14 07:30

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Czy kiedykolwiek słyszałeś o lekarzu, który potajemnie odprawiał sakramenty w najciemniejszych czasach stalinowskich represji? Poznaj niesamowitą historię doktora Henryka Mosinga – wybitnego epidemiologa, który poświęcił swoje życie walce z tyfusem plamistym, a jednocześnie tajnym kapłanem, odpuszczającym grzechy w ukryciu.

Metafora ziarnka gorczycy jest bardzo podobna do koncepcji efektu motyla. Wspólnie ilustrują one, jak małe działania mogą prowadzić do dużych i często nieprzewidywalnych skutków. W tej perspektywie zauważmy wartość nawet najdrobniejszych aktów wiary, odwagi i determinacji, które mogą przekształcić się w coś wielkiego i wpływowego.

CZYTAJ DALEJ

Wyszli głosić i ...słuchać

2024-06-15 18:57

[ TEMATY ]

Legnica

ewangelizacja miasta

ks. Piotr Nowosielski

Już po raz III, osoby pochodzące z różnych wspólnot z diecezji legnickiej, dzielili się przeżyciem swej wiary, z mieszkańcami miasta. Na to wydarzenie wybrano sobotę, 15 czerwca 2024 r.

Najpierw uczestnicy wydarzenia spotkali się w legnickim Domu Słowa, jako miejscu formacji ewangelizacyjnej, aby przez zawiązanie wspólnoty, udział w modlitwie uwielbienia animowanej przez zespół Nazaret, wysłuchanie katechezy kerygmatycznej i konferencji biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, a także udział w Eucharystii, przygotować się do ewangelizacji miasta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję