Reklama

Jasna Góra

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii”

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii” prowadzone są w ostatni weekend każdego miesiąca. Odbywają się one na Jasnej Górze od przeszło dwóch lat, więc wpisały się już w cykl jasnogórskich posług.

2024-05-24 19:56

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych pogłębieniem nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia Eucharystii.

- Każdy może w nich wziąć udział, bo są tak pomyśle i zorganizowane, by jak najwięcej osób w nich uczestniczyło. Tak też się dzieje. Każdego miesiąca uczestniczy w nich bardzo wiele osób z Polski ale i z zagranicy – mówi o. Zbigniew Ptak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rekolekcjonista przypomina, że nawet jeśli ktoś jest zainteresowany jedną, czy dwoma konferencjami, to może w każdej chwili przyjść i dołączyć. Nie ma żadnych zapisów. Można wejść, zobaczyć, posłuchać. Każdy jest zaproszony.

- Eucharystia ma w sobie potencjał, który ciągle jest przez nas zbyt mało odkryty, czasem zaniedbywany. Nie mamy świadomości, że mamy skarb, którego nie da się z niczym na ziemi porównać. Często nie potrafimy z tego skarbu korzystać, a przecież przez to, że spotykamy się podczas niej z żywym, obecnym, prawdziwym Bogiem, Msza św. ma moc uzdrawiającą – przypomina ojciec Ptak.

Paulin dodaje, że często ograniczamy to uzdrowienie do rzeczy zewnętrznych, a chodzi o to, by uzdrawiać swojego ducha. Najważniejsze jest, by doświadczyć, że jest w Eucharystii ogromny wulkan miłości, który ogarnia człowieka ze wszech stron.

- Chodzi o to, by z poznania Mszy świętej, z wiedzy, którą tutaj dostajemy, zrodziło się zadziwienie. Wiem, że tak często się dzieje i niektóre osoby biorące udział w rekolekcjach, po ich zakończeniu, zainteresowane są coraz głębszym poznawaniem tego tematu. Przede wszystkim zależy nam, by we Mszy św. świadomie uczestniczyć.

Zakonnik zwrócił uwagę, że podczas rekolekcji jest mowa i duży akcent położony na to, co dzieje się za zasłoną znaków, gestów, słów, symboli.

- Ważna jest wewnętrzna postawa podczas Mszy św., by wiedzieć co dzieje się po drugiej stronie „zasłony”, Bez konkretnej wiedzy, książki, konferencji, rekolekcji, trudno samemu do tej wiedzy dotrzeć– dodał o. Zbigniew Ptak.

Reklama

Rekolekcje o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii” rozpoczynają się dziś, Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18.30. Zakończą niedzielną Mszą św. w Bazylice o godz. 13.00. Główny dzień z konferencjami to sobota.

Anna Przewoźnik @ JasnaGóraNews

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wcale nie było łatwo

Tegoroczna 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej po dziewięciu dniach dotarła na Jasną Górę.

Pielgrzymka była wyjątkowa. Już sama ilość uczestników mówi za siebie. Cały zespół pątników to 12 księży, 8 porządkowych i 3 osoby ze służby medycznej. Łącznie 23 osoby. – Było nas mało, ale to wąskie grono uczestników sprzyjało budowaniu relacji, zarówno między kapłanami, jak i kapłanami i służbami. Myślę, że owoce tego będziemy zbierać podczas kolejnych pielgrzymek – powiedział jeden z przedstawicieli służb porządkowych.

CZYTAJ DALEJ

Kard. R. Sarah: "To brak wiary w Kościele jest główną przyczyną kryzysu w Kościele"

2024-06-18 09:53

[ TEMATY ]

Kościół

wiara

kryzys

Kard. Sarah

Episcopat News/ Flickr.com

Obecny kryzys w Kościele spowodowany jest nie tyle przez świat zewnętrzny i panujące w nim zło, ile przede wszystkim przez brak wiary w samym Kościele - powiedział prefekt-senior Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah. 13 czerwca na Katolickim Uniwersytecie Ameryki (CUA) w Waszyngtonie wygłosił on przemówienie do biskupów Stanów Zjednoczonych, wzywając ich i cały Kościół katolicki w tym kraju do mężnego przepowiadania Jezusa Chrystusa, umieszczając Go w centrum nauczania. Skrytykował też pojawiające się w nim dążenia do przystosowywanie teologii moralnej i praktyk liturgicznych do praktyk świeckich naszych czasów.

Gwinejski kardynał kurialny, który 15 czerwca skończył 79 lat, a którego św. Jan Paweł II mianował sekretarzem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Benedykt XVI uczynił kardynałem, a Franciszek - prefektem tego urzędu, był nim do 2021, gdy skończył 75 lat. Jest znany z niezachwianej wiary oraz licznych publikacji i wystąpień publicznych, w których twardo broni prawowierności katolickiej. Swe prawie godzinne przemówienie wygłosił w wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Busch School of Business, działającej w ramach CUA a było ono współsponsorowane przez Instytut NAPA i Katolicki Ośrodek Informacji w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany księży w diecezji warszawsko - praskiej

2024-06-19 10:36

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego w diecezji warszawsko - praskiej dokonają się następujące zmiany personalne.

Na emeryturę przechodzi:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję