Reklama

Wiadomości

KSM apeluje do prezydenta Warszawy o zmianę decyzji ws. krzyży w urzędach

"Głębokie zaniepokojenie decyzją o usunięciu krzyży z urzędów publicznych w stolicy" wyraziło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM). W liście otwartym do prezydenta Warszawy KSM stwierdza, że decyzja ta "stanowi naruszenie wielowiekowej tradycji oraz symboliki religijnej, która jest integralną częścią polskiego dziedzictwa kulturowego". Apeluje też do prezydenta Rafał Trzaskowskiego o zmianę decyzji ws. symboli religijnych w stołecznych urzędach.

2024-05-24 20:52

[ TEMATY ]

KSM

prezydent Warszawy

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W liście otwartym KSM podkreśla, że krzyż jest symbolem nie tylko religijnym, ale również historycznym i kulturowym, który odgrywa ważną rolę w życiu wielu Polaków. Stowarzyszenie apeluje o zmianę tej decyzji.

„Obecność symboli religijnych, w tym krzyża, pozwala przypominać o wartościach uniwersalnych dla naszego społeczeństwa jak: miłość, empatia, solidarność i odwaga” - czytamy w liście.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

KSM zwraca tez uwagę, że krzyż jest ważnym symbolem religijnym i kulturowym, który od wieków obecny jest w polskiej przestrzeni publicznej oraz, że współistnienie różnych wyznań i światopoglądów powinno opierać się na wzajemnym szacunku i dialogu.

Reklama

"Decyzje dotyczące symboli religijnych w przestrzeni publicznej powinny być konsultowane z mieszkańcami i organizacjami reprezentującymi różne grupy wyznaniowe" - podkreśla KSM aplując do perezydenta Trzaskowskiego o zmianę podjętej decyzji.

***

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to ogólnopolska organizacja zrzeszająca młodych katolików, działająca na rzecz kształtowania postaw obywatelskich, patriotycznych i religijnych wśród młodzieży. KSM organizuje liczne inicjatywy, warsztaty i wydarzenia mające na celu rozwój młodych ludzi w duchu wartości chrześcijańskich.

Ocena: +8 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Start z KSM

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Marta Dudek

Po owocnym roku pracy i formacji Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pojechało do Poznania.

W programie nie zabrakło codziennej Eucharystii, była też adoracja i okazja do spowiedzi. W trakcie obozu odbyły się dwa warsztaty przybliżające istotę działania KSM i pokazujące, co młodym ludziom daje bycie we wspólnocie. Plan wyjazdu był opracowany wcześniej, jednak ze względu na trwające wakacje ulegał lekkim modyfikacjom, zgodnie z potrzebami uczestników. Obóz formacyjny odbył się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli.

CZYTAJ DALEJ

22 czerwca: Kto dziś gra? Euro 2024

2024-06-21 21:32

[ TEMATY ]

ME 2024

PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

22 czerwca 2024 r. - kolejny dzień piłkarskich zmagań podczas ME 2024! Kto dziś gra?

Gruzja - Czechy, godz. 15:00

CZYTAJ DALEJ

Święcenia diakonatu w diecezji toruńskiej

2024-06-22 13:47

Renata Czerwińska

- To z waszych rodzin Pan Bóg wybiera. To one są tą żyzną glebą, z których On wybiera do posługi kapłańskiej, misyjnej, życia konsekrowanego, a także założenia rodziny – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 22 czerwca w toruńskiej katedrze.

Do święceń przystąpiło pięciu młodych mężczyzn, pochodzących z parafii w Grudziądzu, Toruniu, Nowym Mieście Lubawskim i Jabłonowie Pomorskim.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję