Reklama

Jasna Góra

44. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę

Rocznica śmierci bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego co roku jest także czasem pielgrzymowania całego środowiska Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę. W tym roku będzie to też okazja do szczególnej modlitwy o miłość społeczną i świadomość, że „nasze życie jest tyle warte, ile jest w nim miłości”. Uczestnicy dziękować będą za otrzymane łaski i prosić o błogosławione owoce peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego, która trwa w ich środowisku.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jesteśmy w okresie realizacji najważniejszych projektów stowarzyszenia jak: kontynuacja przyznawania Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka, organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – powiedział Kamil Sulej, prezes zarządu stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

- Ten rok jest także wyjątkowy z tego względu, że w naszym stowarzyszeniu przeżywamy peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego, z którą chcemy dotrzeć do wszystkich oddziałów – dodał. Sulej podkreślił, że chcą zawierzyć stowarzyszenie poprzez tajemnicę miłosierdzia i zaufanie Chrystusowi. Zauważył, że to podstawa budowania takiej wspólnoty i relacji, które będą promieniować na wszystkie podejmowane działania.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Kierowanie się przede wszystkim właśnie tym przesłaniem miłosierdzia to jest pewien fundament wspólnych relacji i wspólnej walki z tym, co dzisiaj jest pewnym problemem społecznym - zauważył Sławomir Józefiak, przewodniczący rady nadzorczej stowarzyszenia. Odniósł się do problemów w wymiarze konfliktów w naszej ojczyźnie, po konflikty międzynarodowe. - Potrzeba nam odniesienia do miłosierdzia, wspólnej modlitwy i błagania Jezusa Miłosiernego o przywrócenie Bożego, chrześcijańskiego porządku – dodał.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest ogólnopolską organizacją formacyjno – edukacyjną, przygotowującą katolików świeckich do realizowania misji Kościoła w łączności z Jego Pasterzami. W świetle wartości i zasad katolickiej nauki społecznej współtworzymy ład etyczno – społeczny w naszej Ojczyźnie. Jednym z ich działań jest przyznawanie Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka za wybitną twórczość naukową, artystyczną, literacką, osiągnięcia w pracy formacyjnej, kulturalno-społecznej i edukacyjnej, będące świadectwem uniwersalnych wartości i postaw ludzkich, chrześcijańskich i patriotycznych. Jest ona przyznawana jw kilku kategoriach: naukowej, artystycznej, literackiej, zagranicznej, młodych, zespołowej oraz specjalnej. Kolejne działanie to coroczna organizacja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jego celem jest zaproszenie młodych do czytania i zgłębiania Pisma Świętego.

Reklama

44. Ogólnopolską pielgrzymkę środowiska Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zainaugurowało w piątek nabożeństwo majowe. Niezapomnianą i wzruszającą chwilą był program artystyczny „Póki Polska żyje w nas” w wykonaniu uczniów polskiej szkoły z Wileńszczyzny. Pierwszy dzień pielgrzymki zakończy modlitwa Apelu. Centralnym punktem będzie sobotnia Eucharystia o godz. 13.30 w Bazylice.

Maria Kopacka-Fornal @JasnaGóraNews

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Jasnej Górze rozpoczynają się rekolekcje polskich biskupów

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze rozpoczynają się w poniedziałek doroczne rekolekcje polskich biskupów. Potrwają do czwartku. Poprowadzi je franciszkanin o. prof. Zdzisław Kijas, który w latach 2010-2020 był relatorem w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych - poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski.

O. Kijas powiedział, że w czasie rekolekcji, które potrwają do 18 listopada, będzie chciał podzielić się z biskupami swoim doświadczeniem, które wyniósł z dziesięcioletniej pracy w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. "Patrząc oczami wiary, Pan Bóg poprzez świętych, błogosławionych i sługi Boże przekazuje Kościołowi naukę, pewien rodzaj programu duszpasterskiego" – powiedział zakonnik.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie przez kolejne trzy miesiące

2024-06-21 11:03

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

YouTube.com

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył tymczasowe aresztowanie ks. Michała Olszewskiego o kolejne trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która domagała się ponownego zastosowania środka zapobiegawczego. W związku z tym szef Fundacji Profeto, ks. Michał Olszewski, pozostanie w areszcie do drugiej połowy września.

Jeden z obrońców duchownego, mec. Michał Skwarzyński, uważa, że decyzja sądu jest niezrozumiała. Dodaje, że zarzuty postawione ks. Olszewskiemu są absurdalne i służą m.in. do politycznej nagonki.

CZYTAJ DALEJ

Z modlitwą i śpiewem na ustach

2024-06-22 11:49

[ TEMATY ]

Zielona Góra

piesza pielgrzymka

Katarzyna Krawcewicz

22 czerwca spod konkatedry wyruszyła pierwsza międzyparafialna piesza pielgrzymka przez Zieloną Górę.

Pielgrzymi przez cały dzień będą wędrować po mieście i zatrzymywać się w wybranych parafiach. - Chcemy w ten sposób zapowiedzieć 42.Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – wyjaśnia ks. Krzysztof Kocz. – Na początku wakacji mamy nadzieję skłonić i siebie, i ludzi, których spotkamy, do przypomnienia sobie, że lato to dobry czas na spotkanie z Panem Bogiem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję