Reklama

Kościół

„Jesteś nadzieją” - częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny dotarł na Jasną Górę

Na Jasnej Górze zakończył się częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Tradycyjnie ubrani na biało jego uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie pod figurą Maryi Niepokalanej został złożony hołd z kwiatów.

2024-05-26 18:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

marsz dla życia i rodziny

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Przejście ulicami Częstochowy, to okazja do promocji życia i rodziny wśród młodzieży, a także dorosłych. Maszerujemy po to, by świętować, cieszyć się i pokazywać radość z naszych rodzin i każdego życia. Nawet, jeśli niektóre rodziny doświadczone są kryzysami, chorobami, to życie zawsze jest na pierwszym planie. Tym się chcemy radować, tym się chcemy dzielić - powiedział Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji „Ku pełni życia”.

Dodał też, że przyjęte w tym roku hasło: „Jesteś nadzieją”, ma podkreślić, że każdy z nas, w swoim człowieczeństwie, na każdym etapie życia nosi promień nadziei.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Nie mamy wpływu na to co jest za nami, na przeszłość, ale możemy decydować o tym, co przed nami. Należymy do przyszłości i możemy świadczyć o życiu aktywnie w naszej codzienności. To wyzwanie i zadanie do szerzenia dobra i budowania cywilizacji życia. Nadzieję przeciwstawiamy beznadziei i pustce -zauważył Nienartowicz.

Jest to publiczne świadectwo opowiedzenia się po stronie każdego życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci - podkreślali uczestnicy marszu.

Sławomir Kopacki ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich archidiecezji częstochowskiej stara się uczestniczyć w Marszu każdego roku. - To jest demonstracja za życiem. Wraz z żoną chcemy pokazać, że życie i rodzina są dla nas ważne. Dla mnie rodzina nierozerwalnie wiąże się z życiem. Rodzina jest fundamentem wszystkiego. Zawsze identyfikowałem się z wartościami propagowanymi podczas marszu, ale przyznam, że od 8 lat mam jeszcze dodatkową motywację - dziękuję za życie najstarszego, ośmioletniego wnuka. Dzieci to nie produkt, a dar od Pana Boga - dodał.

Andrzej Ociepa z żoną Magdaleną i siódemką dzieci: Edytą, Karoliną, Łucją, Ritą, Stefanem, Maksymilianem i Jerzym uczestniczą w marszu, bo jak mówią jest on okazją do dania świadectwa.

- Chcemy pokazać, że jesteśmy szczęśliwą rodziną. Że wszystko co mamy zawdzięczamy Bogu a życie to wspaniały dar, poprzez który spływa na nas wiele błogosławieństwa - powiedział Andrzej Ociepa.

Reklama

Dodał, że jako wielodzietna, szczęśliwa rodzina chcą być anty głosem dla tego co często jest podawane w różnych mediach. - Wierzę, że nasza obecność na tego typu wydarzeniu, może być też dobrym świadectwem dla młodych ludzi. Zachętą, by wybierać drogę małżeństwa. Bo w tej drodze, pomimo wysiłku, można osiągnąć szczęście. Pan Bóg tej drodze błogosławi. Poprzez tą radosną manifestację pokazujemy innym, że życie w rodzinie jest piękne! - podkreślił.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. w częstochowskiej archikatedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, który uczestniczył również w uroczystym pochodzie na Jasną Górę.

Organizatorem marszu jest Fundacja „Ku pełni życia”. Koordynatorem z ramienia Archidiecezji Częstochowskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin.

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trochę inny maraton

[ TEMATY ]

Częstochowa

różaniec

parafia św. Stanisława BM

Bożena Sztajner/Niedziela

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie w dniach 21-22 października po raz drugi odbędzie się maraton różańcowy.

Jego uczestnicy będą się modlić o powołania kapłańskie i zakonne, za księży pracujących w parafiach i tych, którzy odeszli z kapłaństwa i zakonu.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski złożył rezygnację z urzędu metropolity krakowskiego w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego

2024-06-22 10:06

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Episkopat Flickr

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania dotyczącego zmian personalnych w diecezji poinformował, że złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego urzędu metropolity krakowskiego w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. 24 lipca skończy 75 lat.

Zgodnie z przepisami kościelnymi, gdy ordynariusz diecezji osiągnie wiek emerytalny 75 lat, składa na ręce papieża rezygnację z pełnionego urzędu, a na jego miejsce mianowany jest nowy. Papież może też zdecydować o przedłużeniu posługi metropolity pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego.

CZYTAJ DALEJ

Watykan a ZSSR

2024-06-23 17:36

[ TEMATY ]

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

W Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego na warszawskim Wilanowie jutro (24 czerwca) odbędzie się debata nt. Stolicy Apostolskiej wobec sowieckiego komunizmu.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i dotyczyć będzie książki Andrzeja Grajewskiego „W dialogu i zwarciu. Stolica Apostolska wobec sowieckiego komunizmu 1917-1991”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję