Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Kolejny rok kapłańskiej posługi

2024-05-27 16:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

d

Arcybiskup senior Władysław Ziółek przewodniczył Mszy św. jubileuszowej kapłanów, którzy 44 lata temu przyjęli święcenia kapłańskie w trzech parafiach archidiecezji łódzkiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

18 maja 1980 r. uroczystości święceń kapłańskich odbyły się jednocześnie w trzech miejscach – par. św. Stanisława Kostki (katedra łódzka), par. św. Antoniego w Łodzi oraz par. Narodzenia NMP w Szczercowie. 44 lata później jubileuszowa Eucharystia odbyła się w parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi.

Reklama

Homilię podczas Mszy św. dziękczynnej wygłosił abp senior Władysław Ziółek, który jest obecny prawie co roku podczas jubileuszu tej grupy kapłanów. Powiedział w niej m.in. aby księża pamiętali, że ludzie oczekują od nich, by byli pośrednikami między nimi a Jezusem i ciągle na nowo odpowiadali na zaproszenie Chrystusa do swojego stołu. - Dziś spotkaliśmy się, jak co roku, by wspólnie dziękować Bogu za łaskę powołania i wszystko to, co poprzez ich posługę, stało się bogactwem naszego łódzkiego Kościoła. Dziękujemy uczestnikom tej liturgii, bo trudno wyobrazić sobie, żeby kapłani przeżywali swój jubileusz tylko w zamkniętej kaplicy, bez udziału wiernych. Wszyscy tworzymy jeden Chrystusowy Kościół. Kapłan z ludu wzięty, dla ludu jest postawiony. Wszyscy razem się spotykamy, bo tworzymy jeden Chrystusowy Kościół – mówił ab senior Władysław Ziółek do kapłanów, którzy 44 lata temu przyjęli święcenia kapłańskie.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy obecni kapłani otrzymali czerwone róże, zaś proboszcz ks. Grzegorz Klimkiewicz odczytał fraszkę ułożoną przez siebie z racji jubileuszu.


Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Kochała ludzi, polskie tradycje i zwyczaje

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Mija 1. rocznica śmierci etnograf Aldony Plucińskiej, kustosza Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: w chwilach trudnych powierzmy siebie Jezusowi

2024-06-23 12:14

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Vatican Media

Do powierzenia siebie Jezusowi, gdy przeżywamy trudności zachęcił papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 4,35-41), ukazującego Pana Jezusa uciszającego burzę na Jeziorze Tyberiadzkim. Wyjaśnił, że postawa Jezusa, który śpi zachęca uczniów do większej wiary i odwagi, by potrafili stawić czoła wielu innym wyzwaniom i nieść Ewangelię wszystkim narodom. Podobnie czyni z nami, a my uczymy się przezwyciężać niepewności i wahania, „aby powiedzieć wszystkim, że Królestwo Niebieskie jest obecne, jest tutaj i że z Jezusem u boku razem możemy sprawić, by wzrastało ponad każdą barierą”.

CZYTAJ DALEJ

23 czerwca: Kto dziś gra? Euro 2024

2024-06-23 06:42

[ TEMATY ]

ME 2024

PAP/EPA/RONALD WITTEK

23 czerwca 2024 r. - kolejny dzień piłkarskich zmagań podczas ME 2024! Kto dziś gra?

Szwajcaria - Niemcy, godz. 21:00

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję