Reklama

Kościół

Biskup kaliski wręczył neoprezbiterom dekrety kierujące na pierwsze parafie

Biskup kaliski wręczył siedmiu nowo wyświęconym kapłanom dekrety kierujące na pierwsze parafie. - Proszę, żebyście byli blisko waszych parafian, blisko ich spraw, żebyście byli odpowiedzialnymi pasterzami, na których można liczyć – powiedział bp Damian Bryl. Neoprezbiterzy przyjęli święcenia kapłańskie 25 maja w kaliskiej katedrze.

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

diecezja.kalisz.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Kaliszu bp Damian Bryl zaprosił neoprezbiterów, aby z otwartym sercem podjęli służbę w parafiach.- Bardzo chciałbym prosić was, abyście przyjęli i pokochali ludzi, do których będziecie posłani, abyście poszli tam z otwartym sercem. Chciałbym, żeby znaleźli w was piękną miłość pasterza, który przychodzi, aby służyć, aby prowadzić do Jezusa, pasterza, na którego można liczyć, który jest odpowiedzialny – zaznaczył duchowny.

Prosił księży, aby od dzisiejszego dnia, szczególnie odmawiając Liturgię Godzin, modlili się za parafian. - Modlitwa nie jest dodatkiem dla kapłana, ale jest istotnym wymiarem jego życia. Chciałbym, abyście uczyli się harmonijnego życia, życia oddanego obowiązkom, zadaniom, które będziecie mieli, a jednocześnie zharmonizowanego z pogłębionym życiem modlitwy – podkreślał pasterz Kościoła kaliskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Akcentował, że w centrum życia kapłana powinien być Jezus. - Bardzo chciałbym, abyście żyli w takiej pięknej postawie dyspozycji wobec Bożego działania, żeby nikt ani nic nie przysłoniło wam Pana Jezusa – wskazywał bp Bryl.

Zachęcał neoprezbiterów, aby troszczyli się o dobre relacje z parafianami. – Proszę, żebyście byli blisko waszych parafian, blisko ich spraw, żebyście byli odpowiedzialnymi pasterzami, na których można liczyć. Dbajcie o piękne, ale zdrowe, klarowne, jasne relacje. Dzisiaj w tym całym zamieszaniu, które jest wokół nas potrzeba pięknego, dobrego, zdrowego człowieczeństwa i o to dbajcie. Bądźcie dojrzałymi kapłanami, na których zawsze można liczyć – mówił biskup kaliski.

Po wręczeniu dekretów biskup udzielił neoprezbiterom pasterskiego błogosławieństwa.

Parafie, w których będą pracować neoprezbiterzy:

ks. Mikołaj Czapczyński – parafia św. Wojciecha w Wilkowyi

ks. Wiktor Domagała– parafia św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp.

Reklama

ks. Kacper Kusiński – parafia św. Anny w Bralinie

ks. Konrad Marzec – parafia św. Jana Chrzciciela w Zdunach

ks. Waldemar Mistewicz – parafia NMP Wniebowziętej w Witaszycach

ks. Piotr Perskawiec – parafia św. Stanisława BM w Wieruszowie

ks. Patryk Rutkowski – parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach

2024-06-03 12:51

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Archiwum Aspektów

Informujemy o tegorocznych zmianach personalnych w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urzędy 1 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia. Inne terminy podano w nawiasach.

PROBOSZCZOWIE

CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

2024-07-16 12:13

[ TEMATY ]

Jerozolima

Bazylika Grobu Pańskiego

Adobe Stock

Jerozolima, Bazylika Grobu Świętego. Edykuła – budowla kryjąca grób Chrystusa i kopuła rotundy Anastasis

Jerozolima, Bazylika Grobu Świętego. Edykuła – budowla kryjąca grób Chrystusa i kopuła rotundy Anastasis

Za ścianą pokrytą graffiti w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie zespół badaczy przypadkowo odkrył największy znany średniowieczny ołtarz, mierzący 3,5 metra szerokości. Ołtarz krzyżowców, który został konsekrowany w 1149 roku, był uważany za zaginiony przez dziesięciolecia.

Podczas prac renowacyjnych archeolog Amit Re'em z Israel Antiquities Authority i historyk Ilya Berkovich z Austriackiej Akademii Nauk (ÖAW) odkryli marmurowy ołtarz za ważącą kilka ton kamienną płytą, na której froncie „uwieczniali” się turyści. Odkrycie jest sensacją dla historyków, stwierdziła ÖAW.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: Via Appia Antica zostanie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO?

2024-07-18 11:45

[ TEMATY ]

UNESCO

Ks. Zbigniew Chromy

Rzym, Via Appia Antica – Grobowiec Cecylii Metelii (I w. p.n.e.)

Rzym, Via Appia Antica – Grobowiec Cecylii Metelii (I w. p.n.e.)

Kiedy Rzymian ciągnie na wieś, często trafiają na południowy wschód od swojego miasta, gdzie stada owiec znajdują niekończące się pastwiska, ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne prowadzą przez 2000-letnie bloki bazaltowe, a nieokiełznana różnorodność roślin zbliża się do chrześcijańskich grobowców, pogańskich świątyń i rzymskich willi. Na 4580 hektarach największego miejskiego parku regionalnego w Europie archeologia i przyroda łączą się w cieniu cedrów, cyprysów i sosen parasolowych, tworząc wyjątkową „Via Appia Antica”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 16-kilometrowe „muzeum pod gołym niebem”, które od czasów przedchrześcijańskich było „królową dróg” i rozciąga się aż do pięty włoskiego buta, zostanie wkrótce dodane do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO jako numer 60. dla Włoch, co jeszcze bardziej zwiększy wiodącą pozycję kraju z największą liczbą miejsc wymagających ochrony. Decyzja zostanie podjęta przez Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO na spotkaniu w New Delhi w niedzielę (21 lipca).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję