Reklama

Sport

ME 2024 - Probierz: Lewandowski ma lekki uraz, Świderski podkręcił staw skokowy

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz poinformował, że w towarzyskim meczu z Turcją (2:1) Karol Świderski podkręcił staw skokowy i na razie nie wiadomo, czy pojedzie na mistrzostwa Europy. Nie niepokoi go natomiast uraz Roberta Lewandowskiego.

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/Szymon Pulcyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Robert ma lekki uraz i miejmy nadzieję, że tu nie powinno być problemów. Karol podkręcił staw skokowy. Dopiero po badaniach będzie wiadomo, jaka jest sytuacja. Również zmiana Pawła Dawidowicza była spowodowana lekkim urazem. Mam nadzieję, że cała trójka dojdzie do pełni zdrowia po paru dniach" - powiedział na konferencji prasowej Probierz.

Świderski opuścił boisko w 19. minucie, a urazu nabawił się kilka chwil wcześniej, celebrując zdobycie bramki. Lewandowski również opuścił plac gry przedwcześnie - w 32. minucie. W piątek, w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą (3:1), kontuzji kolana nabawił się z kolei inny napastnik Arkadiusz Milik, który w turnieju w Niemczech na pewno nie zagra.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Probierz zapewnił jednak, że nie ma zamiaru dopisywać nikogo do kadry przed niedzielnym meczem z Holandią, otwierającym rywalizację biało-czerwonych w grupie D.

Podziel się cytatem

"Na razie na pewno nie będziemy nikogo +dowoływali+" - podkreślił.

Selekcjoner biało-czerwonych raczej pozytywnie podsumował postawę podopiecznych w obu meczach towarzyskich, będących ostatnimi sprawdzianami przed wyjazdem do Niemiec.

Reklama

"Potrafimy utrzymać się przy piłce, jeśli chodzi o prowadzenie gry, potrafimy skonstruować groźne akcje. Zaczynamy też umiejętnie zmieniać kierunek grania - na tym nam zależało. Największym naszym mankamentem jest to, że nie oddajemy strzałów. Dzisiaj już specjalnie prosiłem o to Kubę Modera, bo trzeba z trzy, cztery razy oddać strzał. Zwrócimy na to uwagę, bo wiadomo, że czeka nas bardzo ciężkie, następne spotkanie i w ogóle Euro, które jest wymagające" - zaznaczył.

Podziel się cytatem

Probierz zadowolony jest również z mentalności, jaką wykazali się jego podopieczni.

"Takie mecze jak dzisiaj są ważne. Drużyna pokazała charakter mimo przeciwności losu i mam pewność, że zrobimy wszystko, żeby zaprezentować się bardzo dobrze na mistrzostwach Europy" - zapewnił.

Selekcjoner rywali Vincenzo Montella ocenił, że porażka jego drużyny była niezasłużona, ale Probierz był innego zdania.

"W drugiej połowie chcieliśmy zmienić trochę sposób gry i wiedzieliśmy, że Turcy zaatakują zdecydowanie bardziej. Mieli ze dwie swoje sytuacje, bo obronił Wojtek (Szczęsny - PAP), ale na pewno nie mieli tak stuprocentowych okazji jak my w tym meczu i uważam, że wygraliśmy zasłużenie" - skomentował.

Pięć dni po meczu z Holandią biało-czerwoni zmierzą się z Austrią. Fazę grupową Euro 2024 zakończą starciem z Francją 25 czerwca.(PAP)

2024-06-11 07:30

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Decyzja papieża: 9 października w całym Kościele wspomnienie św. Johna Henry’ego Newmana

2026-02-03 12:52

[ TEMATY ]

Św. John Henry Newman

Vatican Media

Papież Leon XIV zadecydował o tym, że św. John Henry Newman, prezbiter i Doktor Kościoła zostanie wpisany do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego. Wspomnienie dowolne „świętego pasterza o tak wielkim znaczeniu dla całej wspólnoty wiernych” będzie obchodzone 9 października - informuje Vatican News.

W opublikowanym dziś dekrecie Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, czytamy, że Boża łaska doprowadziła św. Johna Henry’ego Newmana do „odnalezienia pokoju w Kościele katolickim”. Ten święty podczas swego życia „niestrudzenie wypełniał powierzoną mu misję, realizując posługę poszukiwań intelektualnych, głoszenia i nauczania, a także służby ubogim i potrzebującym”.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent spotkał się z Dodą i Stanowskim. Chodzi o schroniska dla zwierząt

2026-02-03 17:36

Alicja Stefaniuk/KPRP

Prezydent Karol Nawrocki z Pierwszą Damą, Dorotą "Dodą" Rabczewską i Krzysztofem Stanowskim

Prezydent Karol Nawrocki z Pierwszą Damą, Dorotą Dodą Rabczewską i Krzysztofem Stanowskim

W Pałacu Prezydenckim odbyło się dziś spotkanie Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej z piosenkarką Dorotą Rabczewską, dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim oraz posłem Łukaszem Litewką. Parze Prezydenckiej towarzyszyli minister Mateusz Kotecki i Nina Nawrocka.

Spotkanie zorganizowano w odpowiedzi na niepokojące doniesienia o dramatycznych warunkach, w jakich przebywają zwierzęta w schroniskach w Bytomiu i Sobolewie. Przez lata miało dochodzić tam do rażących zaniedbań i niedopuszczalnego traktowania zwierząt.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję