Reklama

Mam marzenie

2012-11-19 12:01

Magdalena Lewandowska
Edycja wrocławska 43/2009

Konrad ma 9 lat, cierpi na białaczkę, mimo to nie przestaje marzyć, kocha zwierzęta, jego pasją są także podróże. Jego największe marzenie to podróż do Disneylandu. Ola, 11 lat, także choruje na białaczkę, a jej pasja to żyrafy - ma ich w domu ponad 30, jedna jest szczególna, bo leczy się z Olą i dzielnie przechodzi wszelkie zabiegi. Dziewczynka marzy o swoim pokoiku, żyrafowym raju, do którego będzie mogła zawsze uciec. To tylko niektóre marzenia ciężko chorych dzieci, które czekają na spełnienie w „poczekalni” Fundacji „Mam marzenie”.
Fundacja działa od 2004 r., dzięki pracy wolontariuszy spełnia marzenia chorych i ubogich dzieci - także we Wrocławiu funkcjonuje jej oddział, współpracuje z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej i z hospicjum. Wolontariusze starają się o uśmiech na twarzy maluchów, na której na co dzień gości cierpienie i ból. Jak sami mówią: - Za każdym razem, kiedy spełnia się dziecięce marzenie powstaje łańcuch ludzi dobrej woli, który pozwala przeżyć dziecku i jego rodzinie niezapomniane chwile i oderwać się choć na moment od tragicznej rzeczywistości.
10 października na wrocławskim Rynku Fundacja zorganizowała akcję zbiórki krwi „Wrocławski Krwiobieg - podziel się Życiem!”, zainspirowana niepokojącymi sygnałami o ogromnym deficycie krwi dla potrzebujących małych pacjentów. Udało się zebrać 47 litrów krwi dla ciężko chorych dzieci z wrocławskich szpitali - w ten sposób także spełniano marzenia dzieci i to te największe, o tym, aby były zdrowe. Akcję połączono z happeningiem „Wielkie Tchnienie Życia”, zorganizowanym przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.
Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej jest jedyną w ciągu roku okazją, by choć przez chwilę zwrócić uwagę społeczeństwa na specyfikę i problemy funkcjonowania takich placówek. Fundacja postanowiła w nieco zaskakujący sposób przyciągnąć uwagę wrocławian, pokazując, że hospicjum to instytucja, dzięki której chore dzieci mogą naprawdę cieszyć się życiem. Stąd pomysł na wspólne puszczanie baniek, manifestację solidarności z pacjentami i ich rodzinami i próbę tchnięcia nadziei, której tak bardzo potrzebują. Bańki przez swoje skojarzenie z dzieciństwem, zabawą i pięknem, ale jednocześnie kruchością, ulotnością i przemijaniem, doskonale oddają ideę hospicjów dziecięcych.
Każdy z nas może włączyć się w spełnianie dziecięcych marzeń - podopieczni kliniki i hospicjum czekają. Wystarczy wejść na stronę Fundacji „Mam marzenie” www.mammarzenie.org, wybrać jednego z małych marzycieli i skontaktować się z wolontariuszem odpowiedzialnym za spełnianie jego marzenia, czasem wystarczy naprawdę niewiele, by na dziecięcej twarzy zagościł uśmiech.

Reklama

USA: kasowy sukces antyaborcyjnego filmu „Nieplanowane”

2019-08-19 12:50

rk (KAI) / Los Angeles

„Unplanned”(Nieplanowane) – film o nawróconej aborcjonistce Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych, bije rekordy popularności w USA. Mimo nieprzychylnego nastawienia dystrybutorów i wielu krytyków filmowych, pełnometrażowa produkcja okazała się nie tylko hitem kasowym, lecz tytuł ten już w pierwszym tygodniu sprzedaży zajmuje pierwsze miejsce wśród filmów DVD oferowanych przez sklep Amazon.

unplannedfilm.com

W filmie, który w Polsce zobaczyć będzie można w kinach jesienią tego roku, występuje Ashley Bratcher w roli szefowej teksańskiej filii aborcyjnego giganta Planned Parenthood. Produkcja kosztowała 6 mln dolarów, a po 19 tygodniach wyświetlania jej w 1500 kinach w USA zarobiła prawie 19 mln dolarów. Dochodzą do tego nieobjęte statystyką zyski z pokazów za granicą.

Tymczasem sukces kinowy przełożył się także na sprzedaż filmu w formie DVD. Od ubiegłego tygodnia, kiedy ukazał się w formie wideo, dotąd sprzedano około 225 tys. jego kopii. Można go nabyć też na dysku Blu-ray oraz obejrzeć za pomocą streamingu na Amazon Prime Video.

Film pokazywany jest też w kinach Kanady, Wielkiej Brytanii, Filipin oraz krajach latynoamerykańskich. Planowana jest jego dystrybucja w Pakistanie.

Wyświetlanie film niejednokrotnie napotykało na trudności. Największą miało być przyznanie kategorii „R” – stosowanej wobec filmów z obrazami przemocy i seksu – przez stowarzyszenie filmowców Motion Picture Association of America.

Opisana w filmie i książce historia Abby Johnson dowodzi, iż liczne czuwania modlitewne obrońców życia przed klinikami aborcyjnymi mają olbrzymi sens. Bohaterka przeszła niemal wszystkie szczeble kariery w największej proaborcyjnej organizacji na świecie. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy i stała się gorącą obrończynią życia. Przełom nastąpił w chwili, gdy na obrazach ultrasonograficznych zobaczyła, jak nienarodzone trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją. „Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie” – wspominała Johnson, dziś członkini grupy „Koalicja dla Życia”. Johnson zaapelowała do działaczy pro-life, by się nie poddawali, i zawsze byli tak obecni, żeby mogło to „odmienić serca zwolenników aborcji”.

Autorka w swej książce opowiada także o osobistej tragedii, gdy, mimo stosowania środków antykoncepcyjnych, dwukrotnie poddała się aborcji, zabijając swoje nienarodzone dzieci. Organizacja Planned Parenthood bezskutecznie próbowała sądownie zabronić swej byłej pracownicy mówienia o swoich doświadczeniach na stanowisku dyrektorskim.

Johnosn założyła organizację „And Then There Were None” (I nie było już nikogo). Pomaga też byłym pracownikom klinik aborcyjnych w trudnym procesie przejścia z pracy dla „przemysłu aborcyjnego” do normalnego funkcjonowania na co dzień. Ci, którzy zdecydują się odejść z pracy w klinikach aborcyjnych, otrzymują pomoc prawną i finansową. Osobom takim zapewniona jest także duchowa opieka ze strony kapłanów, pastorów czy duchownych różnych wyznań i religii.

Reżyserami i autorami scenariusza są Cary Solomon i Chuck Konzelman.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Premier Morawiecki modlił się w Piekarach Śląskich

2019-08-19 16:33

ks. sk / Piekary Śląskie (KAI)

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Po modlitwie złożył kwiaty na grobie ks. Jana Ficka, apostoła trzeźwości oraz pod tablicą upamiętniającą ofiary komunizmu.

ks. S. Kreczmański/archidiecezja Katowicka

Podczas wizyty premier RP wyraził nadzieję, że Matka Boża Piekarska będzie czuwała nad naszą Ojczyzną. – Niech ogień niesiony przez naszych przodków, także w ciemnych czasach Kulturkampfu i najczarniejszej nocy Drugiej Apokalipsy, a potem „czerwonej zarazy” – niech ten ogień rozświetla naszą drogę w przyszłość – ku sprawiedliwej, dobrej, wielkiej Polsce – Polsce wiernej wierze naszych ojców – napisał Mateusz Morawiecki w piekarskiej księdze pamiątkowej.

Podczas wizyty premier modlił się przy grobie wielkiego śląskiego apostoła trzeźwości ks. Jana Ficka, który rozpoczął swoją działalność propagującą trzeźwość w 1844.

Premier wraz z księżmi posługującymi w sanktuarium udał się także na Rajski Plac, gdzie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary komunizmu.

Sanktuarium piekarskie jest jednym z najważniejszych ośrodków kultu maryjnego w archidiecezji katowickiej. Czczona w Piekarach Matka Boża nosi tytuł Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Do najsłynniejszych pielgrzymek należą pielgrzymki stanowe: mężczyzn i młodzieńców w ostatnią niedzielę maja, kobiet i dziewcząt w niedzielę po 15 sierpnia.

Do szczególnych piekarskich pielgrzymów należał św. Jan Paweł II, który jako metropolita krakowski przez wiele lat głosił kazania podczas stanowej pielgrzymki mężczyzn a po wyborze na Stolicę Piotrową co roku przesyłał swoje słowo pozdrowienia do pielgrzymów zgromadzonych na piekarskim wzgórzu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem