Reklama

Kościół

Warsztaty ART Strefa w Starym Sączu w ramach rekolekcji Strefa Chwały Festiwal już 4 lipca. Zapisy trwają!

Od 4 do 9 lipca w Starym Sączu odbędzie się Strefa Chwały Festiwal, czyli rekolekcje uwielbieniowe połączone z wakacyjnym wypoczynkiem. Podczas tych 6 dni, na Placu Papieskim przeprowadzone zostaną także warsztaty ART Strefa, gdzie młodzież będzie mogła uczestniczyć w zajęciach: aktorskich, wokalnych, fotograficznych, filmowych i montażu video oraz graffiti, a dla najmłodszych przygotowane są zajęcia muzyczne. 

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

ART Strefa to warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy mają okazję odkrywać swoje talenty i pasje, pracując pod okiem świetnych trenerów, w tym roku będą to: Małgorzata Mikołajczak, Adam Czapla, Mariusz Brodowski „Mgr Mors”, Grażyna Winiarz, Grzegorz Juziak, Krzysztof Mucha i Piotr Babisz.

Warsztaty to projekt ukierunkowany na zbudowanie specjalnej przestrzeni pracy twórczej dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy kształtują działania edukacyjno-animacyjne, stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących różne grupy wiekowe i społeczne. Zajęcia warsztatowe dedykowane są dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Relacje i efekty warsztatów z ubiegłych lat można zobaczyć na stronie www.artstrefa.org

Reklama

Zapisy na warsztaty i rekolekcje możliwe na stronie: www.strefachwaly.pl

Organizatorem warsztatów jest Muza Dei.

ArtStrefa – warsztaty dla dzieci i młodzieży dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

2024-06-14 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Porywa i niesie

Niedziela łódzka 37/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Strefa Chwały

Julia Saganiak/Niedziela

Spotkanie z Bogiem przemienia życie

Spotkanie z Bogiem przemienia życie

Bóg czyni świątynię z siebie samego. Bóg jest świątynią zbudowaną z miłości – mówił abp Grzegorz Ryś podczas uwielbienia „ChwałaMU” w Łodzi.

Do łódzkiej Atlas Areny na wspólną modlitwę przybyło blisko 10 tys. chrześcijan z Polski i zagranicy. Uwielbienie prowadzili Adam Sztaba z orkiestrą, zespół Fisheclectic z artystami TGD, PAW oraz Michał Król ze swoim zespołem. Podczas 6-godzinnego wydarzenia nie zabrakło także rozważania słowa Bożego. – Prorok Ezechiel mówi o wodzie, która najpierw sięga do kostek, później do kolan, bioder i tak dalece, że nie można przez nią przejść. Tak właśnie dzieje się na modlitwie. Może nas ta modlitwa nuży, gdy sięga do kostek, bo przeszkadza w chodzeniu, utrudnia je, ale kiedy wchodzimy w głębię modlitwy, to wówczas porywa nas i niesie. Dajmy się porwać Duchowi Świętemu, wchodźmy w głębię modlitwy, aby czyniła z nas posłusznych głosowi Pana – powiedział Marcin Zieliński. Metropolita łódzki, odnosząc się do Ewangelii wg św. Jana (J 19, 31-37), wytłumaczył zebranym, na czym polegało wypełnienie obietnicy Boga danej przez Ezechiela. – W pełni to proroctwo wypełnia się w tej niesłychanej świątyni, którą jest ciało Jezusa zawieszone na krzyżu. Bóg nie tylko uczynił tę świątynię, ale nawet dopuścił, żeby została zniszczona. Jezus został na krzyżu zabity. Ta świątynia została zniszczona, Jego bok został przebity, Jego serce zostało przebite. I za cenę Jego śmierci z tego serca wypłynęła woda, którą jest Duch Święty, źródło, którym jest Duch Święty i ta woda wypływa z tej świątyni ciągle, coraz obficiej. I ile razy poddamy się działaniu Ducha Świętego, możemy wejść w tę wodę po kostki, po kolana, po biodra i wreszcie możemy zacząć w niej pływać, a wszystko to dzieje się dzięki tej świątyni, którą jest ciało Jezusa Chrystusa przebite na krzyżu – podkreślił łódzki pasterz.

CZYTAJ DALEJ

Abbé Pierre oskarżony o wykorzystywanie kobiet - ból Kościoła we Francji

2024-07-18 09:39

[ TEMATY ]

Francja

wykorzystywanie

Wim van Rossem for Anefo - Derived from Nationaal Archief, commons.wikimedia.org

Abbé Pierre

Abbé Pierre

Kościół we Francji wstrząśnięty jest oskarżeniami pod adresem abbé Pierre’a. Ten katolicki duchowny, uważany za autorytet moralny, który przez większą część życia bronił bezdomnych oskarżany jest o wykorzystanie seksualne co najmniej siedmiu kobiet. Konferencja Episkopatu Francji zapewnia ofiary o swym głębokim współczuciu i wstydzie. Docenia też „niezbędną pracę prawdy” podjętą przez ruch Emaus.

O obciążających wynikach raportu poinformowały organizacje, które kontynuują jego dzieło pomocy najuboższym - Emmaus France, Emmaus International i Fundacja Ojca Piotra (fr. Fondation Abbé Pierre). Podano, że w 2023 roku pojawiła się relacja kobiety, która była ofiarą seksualnej napaści ze strony duchownego. Wówczas te trzy organizacje zwróciły się do ekspertów grupy Egaé Caroline de Haas o ustalenie, czy mogło dojść do innych takich przypadków.

CZYTAJ DALEJ

Studia nad małżeństwem i rodziną

2024-07-18 17:17

plakat organizatorów

    Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie wraz z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II zapraszają do udziału w rekrutacji na podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin w roku akademickim 2024/2025. Rejestracja na stronie internetowej UPJPII trwa do 23 września br.

    Studia Podyplomowe Duszpasterstwo Rodzin są kontynuacją Studium Teologii Rodziny, które zapoczątkowane przez kard. Karola Wojtyłę i dr Wandę Półtawską przez wiele lat było prowadzone przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję