Reklama

Niedziela Legnicka

Wyszli głosić i ...słuchać

Już po raz III, osoby pochodzące z różnych wspólnot z diecezji legnickiej, dzielili się przeżyciem swej wiary, z mieszkańcami miasta. Na to wydarzenie wybrano sobotę, 15 czerwca 2024 r.

[ TEMATY ]

Legnica

ewangelizacja miasta

ks. Piotr Nowosielski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Najpierw uczestnicy wydarzenia spotkali się w legnickim Domu Słowa, jako miejscu formacji ewangelizacyjnej, aby przez zawiązanie wspólnoty, udział w modlitwie uwielbienia animowanej przez zespół Nazaret, wysłuchanie katechezy kerygmatycznej i konferencji biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, a także udział w Eucharystii, przygotować się do ewangelizacji miasta.

- Ewangelizacja polega na głoszeniu Ewangelii o Jezusie Chrystusie, który pokonał śmierć, zmartwychwstał, który żyje i otwiera każdemu człowiekowi dostęp do pełni życia – przypomina o istocie podejmowanego dzieła ks. dr Piotr Kot wikariusz biskupi ds. ewangelizacji. - Odpowiadamy też na zaproszenie papieża Franciszka, który na początku swej posługi Piotrowej, skierował do nas adhortację „Evangelii gaudium” i mówił, że Kościół musi być misyjny - dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na ulice miasta po modlitwie przed posłaniem wyszło 30 ewangelizatorów, a pozostali uczestnicy spotkania, w kaplicy Domu Słowa, modlili się podczas adoracji przed Najśw. Sakramentem, w intencji podjętego dzieła ewangelizacji, za legniczan i za tych którzy głosili ewangelię.

Co mówili ewangelizatorzy po powrocie?

- Jestem kolejny raz na Ewangelizacji, ale wiem że Jezus jest blisko mnie, kocha mnie, daje radość i tym dzielę się z innymi; - Jest poczucie mocy Kościoła, że możemy służyć też tym, którzy są poza Kościołem; Jest wielka radość, bo Pan Bóg prze z nas dotyka czyjegoś serca. Czasem wystarczy to jedno słowo od nas usłyszane, a Pan Bóg zrobi resztę. Bo my co możemy? Nic, tylko dać swoje nogi i pójść między ludzi; - To nas też buduje; - Myślę że Pan Bóg posłał nas tam, gdzie chciał, my tylko sialiśmy a On robił resztę – to kilka głosów dzisiejszych ewangelizatorów.

Oczywiście były to spotkania z osobami które chciały i takimi, które nie chciały z nimi rozmawiać. Ale też odkrywali, że: - Ewangelizacja to nie tylko głoszenie Chrystusa. Czasami ewangelizacja polega na tym, że stoimy i słuchamy, słuchamy świadectwa życia jakiegoś człowieka. I Widzimy jak jest dużo ludzi niewysłuchanych – dodają.

Reklama

Jednocześnie, ewangelizatorzy zapraszali tych których spotkali na popołudniowy koncert uwielbienia przy legnickiej katedrze, gdzie najpierw ks. Norbert Turczynowski, a potem zespół Effata ze Złotoryi, zachęcali wszystkich do uwielbienia i dziękczynienia Bogu.

- Przede wszystkim naszą ideą, było zanieść obecność Pana Boga na ulice miasta. Dlatego koncert który kończy ewangelizację odbywa się pod tytułem „Ja Jestem” – to Imię Boga objawione Mojżeszowi. Bóg chce nam powiedzieć: Ja Jestem obecny żywo w historii, niezależnie od tego jak ona wygląda ze strony ludzkiej. Ewangelizatorzy wyszli na ulice, aby tym których spotkali, powiedzieć że Pan Bóg się nie wycofuje z życia człowieka, że Pan Bóg jest ciągle zainteresowany każdym człowiekiem i że jest Miłością. Jest to przesłanie które otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa, bo On został posłany właśnie w tym celu – podsumował dzisiejsze wydarzenie ks. Piotr Kot


   


    


2024-06-15 18:57

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W diecezji legnickiej ruszy proces beatyfikacyjny Henryka Pobożnego

[ TEMATY ]

Legnica

Ks. Piotr Nowosielski

W Legnickim Polu w sobotę 5 czerwca rozpocznie się proces wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Henryka Pobożnego jako męczennika za wiarę. Tego dnia o godz. 17.00 w bazylice kolegiackiej im. św. Jadwigi Śląskiej biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odprawi Mszę świętą w intencji rozpoczynającego się procesu.

Po modlitwie nastąpi powołanie Trybunału, co jest równoznaczne z formalnym rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego. Dokona się to w uznawanym przez tradycję miejscu odnalezienia zwłok księcia Henryka, a więc w dawnym kościele pw. Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny, obecnie będącym siedzibą Muzeum Bitwy Legnickiej.

CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowo długi rok szkolny. Kalendarz roku szkolnego 2024/2025

2024-07-17 17:10

[ TEMATY ]

kalendarz

rok szkolny

Adobe Stock

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Będzie to wyjątkowo długi czas zajęć szkolnych. Uczniowie pójdą do szkoły 2 września 2024 r. a świadectwa odbiorą –  27 czerwca 2025 r. Wakacje zaczną się dopiero 28 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2025 r. Łącznie będzie 188 dni nauki szkolnej. Kiedy dokładnie wypadają przerwy i ferie w roku szkolnym 2024/2025? Przedstawiamy kalendarz na zbliżający się rok.

Początek i koniec

CZYTAJ DALEJ

Prace jubileuszowe w Rzymie: na Lateranie odkryto pozostałości po siedzibie pierwszych papieży

2024-07-18 15:25

[ TEMATY ]

rok jubileuszowy

przygotowanie

Rok Święty 2025

Monika Książek

Prace remontowe prowadzone w Rzymie w związku ze zbliżającym się Rokiem Świętym przynoszą kolejne cenne odkrycia. Na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie archeolodzy odsłonili fundamenty, ściany i obmurowania przypisywane tzw. Patriarchatowi, gdzie mieściła się siedziba pierwszych papieży. Co ciekawe, to właśnie w bazylice na Lateranie w 1300 roku papież Bonifacy VIII ogłosił pierwszy Rok Święty.

Przed katedrą biskupa Rzymu ma powstać deptak, na którym znajdą się miejsca do odpoczynku dla przybywających do bazyliki pielgrzymów i turystów. Właśnie dlatego prowadzone są tam wykopaliska archeologiczne zakrojone na szeroką skalę i pierwsze w czasach nowożytnych. Daniela Porro, która odpowiada za przebudowę placu podkreśliła, że jest to niezwykle ważne znalezisko dla Rzymu a szczególnie jego średniowiecznej historii. Odkryto ważną i złożoną stratygrafię, w której wyróżniają się między innymi konstrukcje ścienne datowane na IX-XIII wiek po Chrystusie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję