Reklama

Polska

Kraków: we czwartek publiczna prezentacja logo ŚDM 2016

Publiczna prezentacja logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbędzie się we czwartek 3 lipca o godz. 12.00 w Sali Okna Papieskiego, w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W konkursie na logo ŚDM Kraków 2016 wzięły udział 224 projekty. Komisja Konkursowa pięć z nich rekomendowała Papieskiej Radzie ds. Świeckich. Żadna z zaprezentowanych propozycji nie uzyskała jednak akceptacji. W związku z tym Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zlecił przygotowanie projektów kilku niezależnym grafikom, którzy nie brali udziału w konkursie. Spośród tych projektów Papieska Rada ds. Świeckich dokonała wyboru zwycięskiej pracy.

W konferencji prasowej, w czasie której zostanie zaprezentowane logo ŚDM Kraków 2016 wezmą udział kard. Stanisław Dziwisz, bp Damian Muskus – koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016, ks. Grzegorz Suchodolski – sekretarz generalny komitetu oraz autorki logotypu.

Podczas spotkania przekazane zostaną także informacje na temat konkursu na hymn ŚDM i zmian w strukturze Komitetu Organizacyjnego oraz ogłoszona będzie oficjalna modlitwa ŚDM Kraków 2016.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-07-01 13:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra trwa na modlitwie w intencji papieskiej pielgrzymki w Polsce

[ TEMATY ]

modlitwa

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Chociaż klasztor wyłączony jest z tzw. ruchu pielgrzymiego, to jednak przed Cudownym Obrazem Matki Bożej trwa modlitwa. Zanoszą ją przede wszystkim ojcowie i bracia paulini. Trwa modlitwa różańcowa, podczas której rozważane są tajemnice światła w intencji papieża Franciszka i Polaków, byśmy pozostali wierni Bogu. Ojciec Święty już jutro przybędzie do Częstochowy, by tutaj przed obliczem Królowej Polski, wspólnie z polskim narodem, dziękować za przyjęty przed 1050 laty chrzest.

Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski podkreślił, że Eucharystia pod przewodnictwem papieża połączy cały naród, który wraz z Piotrem naszych czasów dziękuje za „ten podstawowy, pierwotny dar, jakim jest dar sakramentu chrztu świętego”. To na prośbę samego papieża Franciszka miejscem narodowego dziękczynienia za łaskę chrztu jest duchowa stolica Polski. „Drogi Narodu polskiego łączą się nierozerwalnie z Maryją i biegną przez Jasną Górę” - przypomniał przełożony generalny Zakonu Paulinów.

CZYTAJ DALEJ

Mamy niedościgniony wzór doskonałości w Jezusie Chrystusie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Monika Książek

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 17-27.

Poniedziałek, 27 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w archidiecezji warszawskiej

2024-05-27 08:37

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Archidiecezja Warszawska

Wojciech Łączyński/archwwa.pl

Kard. Kazimierz Nycz wręczył dekrety nowym proboszczom, z których jednego skierował do nowo utworzonej parafii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach. Mianował też nowego dyrektora Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego “Dobry Zakątek w Konstancinie-Jeziornie.

Na uroczystości zabrakło nowego proboszcza parafii św. Tomasza, ks. Eryka Czarneckiego, który odbierze dekret w późniejszym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję