Reklama

Aspekty

Ruch Światło-Życie

Oaza z biskupem Adrianem

– Podczas oazy chcemy ukazać postać Maryi, która jest Matką Kościoła, ale Kościół też jest Matką, dlatego pokazujemy młodym, jak bardzo ważna jest wspólnota – mówi moderatorka Dagmara Zywer.

2024-07-10 11:30

[ TEMATY ]

oaza

Zielona Góra

Gorzów Wielkopolski

Bp Adrian Put

młody Kościół

Oaza Nowego Życia

Angelika Zamrzycka

Oaza Gorzów

Oaza Gorzów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oazę Nowego Życia trzeciego stopnia w Gorzowie Wielkopolskim młodzi przeżywali w pierwszej połowie lipca 2024 wraz z biskupem Adrianem Putem, który był moderatorem.

O tym, co działo się na oazie III stopnia, a także o osobistych doświadczeniach, mówią: moderator - bp Adrian Put, moderatorka Dagmara Zywer, animatorka Julia Kidawa oraz uczestnik Damian Stańczak (...).

Cały artykuł do przeczytania w wydaniu Niedzieli Plus w wersji papierowej i elektronicznej na 21 lipca 2024, a krótką relację można znaleźć także w Aspektach, czyli Niedzieli zielonogórsko-gorzowskiej już w wydaniu na 14 lipca 2024.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bardo. Domowy Kościół nie zwalnia tempa

2024-07-21 12:14

[ TEMATY ]

oaza

Domowy Kościół

Bardo

ks. Mirosław Rakoczy

Oaza Nowego Życia

archiwum prywatne

Uczestnicy rekolekcji oazowych

Uczestnicy rekolekcji oazowych

Po zakończonych rekolekcjach Oazy Nowego Życia I stopnia, w kolejnych dniach w bardzkiej „Marianówce” odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia.

Formacja członków Ruchu Światło–Życie, nazywana również formacją pogłębioną, to kompleksowy proces duchowego wzrastania i edukacji, którego celem jest pełne włączenie uczestników w życie chrześcijańskie. Obejmuje ona różne etapy i poziomy zaawansowania, dostosowane do wieku i duchowej dojrzałości uczestników.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: pożary szaleją w pobliżu sanktuarium w Fatimie

2024-07-24 19:44

[ TEMATY ]

Fatima

Portugalia

Adobe Stock

Kilkuset strażaków walczy w powiecie Ourem, w środkowej Portugalii, z dużych rozmiarów pożarami lasów. Jak poinformowała portugalska obrona cywilna, ogień rozprzestrzenia się z dużą szybkością z powodu porywistego wiatru oraz dużego wysuszenia terenu spowodowanego przez utrzymujące się od połowy lipca upały. Od soboty w kilku miejscach kraju temperatury sięgnęły 40 stopni Celsjusza, co utrudnia walkę strażaków z żywiołem. Według informacji portugalskich służb straż pożarna przejęła kontrolę nad pożarem, który rozprzestrzenia się około 6 km na zachód od należących do sanktuarium fatimskiego domów rodzinnych świętych Hiacynty i Francisco Marto oraz ich kuzynki Łucji dos Santos, które w 1917 r. doświadczały objawień maryjnych w Fatimie.

W akcjach gaszenia pożarów w powiecie Ourem bierze w środę udział ponad 220 strażaków wspomaganych przez 11 samolotów i śmigłowców gaśniczych. Z informacji przekazanych przez ekipy ratownicze do środowego wieczora ogień nie zbliżył się do terenów zabudowanych, choć lokalne służby rozważają ewakuację miejscowej ludności.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Instalacja ks. kan. Daniela Rydza na proboszcza

2024-07-25 14:16

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Adam Bałabuch

ks. Daniel Rydz

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch przekazuje klucze nowemu proboszczowi, symbol władzy i odpowiedzialności za parafię

Bp Adam Bałabuch przekazuje klucze nowemu proboszczowi, symbol władzy i odpowiedzialności za parafię

Po 17 latach posługi ks. prał. Ryszarda Szkoły w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu, biskup świdnicki powołał nowego proboszcza, którym został ks. kan. Daniel Rydz.

Liturgicznego wprowadzenia na urząd dokonał 21 lipca bp Adam Bałabuch. Nowego duszpasterza przywitali przedstawiciele rady parafialnej, a uroczystość zgromadziła licznych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję